İİBF'nin Güncel Hedefi

Konu, 'Öneriler' kısmında Hayat Durdu tarafından paylaşıldı.

1. Hayat Durdu

Hayat Durdu Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    1) Her gün bir şeyler yaz...
    2) 84 lerin de başlığı olsun o zaman :)
    3) PTT Evrak İşlemleri
    4) Her gün bir resim paylaş...
    5) İİBF Cafe
    6) Yedek Süreci Nasıl İşliyor??
    7) Ptt Performans Sistemini mahkemeye Götürüyoruz.
    8) Game Of Thrones

Arkadaşlar..! Bu başlıklar, İİBF sorununun çözümü için bir araya gelmiş ve iyi kötü bir mücadele platformu oluşturmuş mağdurların gündemde tuttuğu konular....

Ben daha önce bu siteden hesabımı kapattırmıştım.. Tekrar geldim, tekrar kapattırdım vs vs...
    Şöyle eleştiriler bile hatırlıyorum.. "Sende sadece konuşanlardansın. Hiç bir şey yapmıyorsun gibi"
    Tüm bunların üstünü çizdim gitti..
    Bende 82 puan aldım ve buradaki herkes gibi atanmak istiyorum. Bu gibi puanların atandığında herhangi bir haksızlık oluşturacağını da düşünmüyorum.. Yani haksız bir talebim/talebimiz yok.

Biliyorum..! İİBF mağdurları olarak çok zor süreçlerden geçiyoruz.. Yalansız yanlışsız konuşmak gerekirse istediğimiz kadroları almamızda bu kadar kolay değil.. Ama imkansızda değil.. Üstelikte rüzgar bizden yana esiyorken.
    Yani önümüzde bir seçim, sadece bizim mağduriyetlerimizi ilgilendiren iki kanun teklifi ve az da olsa artık zihinlerde bir İİBF trajedisi oluşmuşken, biz neyle meşgulüz...?

HEDEF: O 20 bin ek atama kanun teklifini, o meclisten geçirmek..
    Bu hedefe ulaşmak için izleyeceğimiz yolları burada hep birlikte tartışarak belirlemeliyiz..
    Bu başlık her türlü propaganda, manipülasyona ve siyasi tartışmalara kapalıdır..
    Yapmamız gerekenler konusunda kendi fikirlerimi başlık güncellendikçe yazmaya çalışacam...

2. beren27

beren27 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
    +

3. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Gümrük konusunu eklememissin hayret:) şu üstte sıraladığın konulara takılma onlar hep olacak burası forum hepsi olacak hepsinin olması gerekli. Ama sonunu iyi baglamissin yani her kimsin bilmiyorum ama sert bi üslup görmedim tebrik ederim:) siyasi tartismalara gidilmezse iş görür hadi inşallah

4. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    bu başlığı yenı gordum gordugumde ıyı oldu mucadele ıkı üç yol var bence
    1. siyasılere baskı yapmak
    2. imza kampanyaları
    3. sosyal medyada gundem olmak
    4. fiziki eylem
    birincisi buyuk olcude olustu chp ve hdp 20.000 ek atama için kanun teklıfı verdı burada onemlı olan mhp nın bu kanunun aynısını vermesı veya desteklemesı o yuzden mhp yı sureklı aramak veya mail atmak lazım onlara 3,5 milyon kpss magdurunun bu yasayı bekledıgını soylemek lazım tel numarasıda su 312 472 55 55 ve hatta ak partıyıde arayıp destek ıstemek lazım
    ikincisi 5000 kişilik bir imza kampanyası var ve tamamlanmasına sadece 50-60 kişi kaldı kampanyanın muhatabıda tbmm,basbakan ve bakanlıklar bu gerceklesmek üzere
    üçüncüsü aslında gecen sefer yapılan twıtter etkınlıgınde az daha tt oluyorduk bır dahakıne tt olacagız Insallah o yuzden bır dahakıne katılım cok onemlı zaten twetterda butun sıyasılerı ve gazetecılerı etıketleyıp dıkkat cekebılıyoruz..bır dahakı etkınlıgı facedekı kpss gruplarından takıp edıp burdan bıldırmelıyız
    dördüncüsü aslında en etkılısı bu ama maalesef öğretmenler kadar olamıyoruz bu konuda ama üstteki maddeleri dogru uygularsak buna gerek kalmaz bence
    SONUÇ OLARAK ŞUNU SÖYLEMELIYIM CHP,HDP VE MHP MECLİSTE COGUNLUGU OLUSTURUYOR VE BİZ İKİSİNİN DESTEGINI ALMIS DURUMDAYIZ O YUZDEN MHP YIDE YANIMIZA ALIRSAK 20.000 KADRO KANUN TEKLIFINI KANUNLASTIRIRIZ .O YUZDEN DURMADAN MHP Yİ MAIL VE TELEFON YAGMURUNA TUTMALIYIZ TEL :0312 472 55 55 VE HATTA AKİM İ ARAYIP AK PARTININDE DESTEGINI YANIMIZA CEKMELIYIZ

scarface, kukuleta ve ozgeden.88 bunu beğendi.
  5. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Platform olarak bizim eleştirilmemiz yanlış üyelerin her yazdığına müdahele edemeyiz. Üyeler muhabbet amaçlıda yazmalı kaynaşmalı ancak mücadele kısmina daha çok önem vermeleri bizimde isteğimiz platform olarakta bu zamana kadar gerek sitemizde gerek face sayfamızda gerekse twitter hesabımızda bize gelen tüm mücadele taleplerine karşılık verdik. Duyuru yaptık etkinlik düzenledik hee sonuç oldu yada olmadı bu etkinlik yapanların bildiği şey ama biz gerekli desteği verdik.

Buradada İİBF için mücadele eden arkadaşlarımız yönetici olabilir bize gerek bile kalmadan forum ana sayfasına duyuru etkinlik vs oluşturabilirler.

Konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum üslup böyle olmalıydı bu zamana kadar kırmadan rencide etmeden...

6. MüslümanGenç

MüslümanGenç VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Konuyu açıp düşünen arkadaşı Tebrik ediyorum. Velakin şu Seçim sürecinde kendi dertlerine düşen Siyasilerin bir Kanun Teklifi vermelerini ihtimal dahilinde bile görmüyorum. Siyasilerden hangi gün fayda gördük şimdi göreceğiz düşüncesindeyim.

Yine de yılmadan mücadele etmemiz gerektiğine inanıyorum. Hayırlısı olsun...

7. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    hocam chp ve hdp zaten 20.000 atama için kanun teklıfı verdı. gerıye kaldı mhp mhp yı sureklı arayıp baskı yaparsak ıstedıgıımızı alıcaz(tel: 0312472 55 55).. kimse farkında deıl ama kasımda 20.000 kadroya yakınız bence..yakında twetter etkınlıklerı baslar

8. MüslümanGenç

MüslümanGenç VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    el-memur;

Ümidinizi kırmak için demiyorum ama bu Siyasilerden bir cacık olmaz. hdp denilen zırzopları zaten ayrı tutuyorum.

Şu an Seçim Hükümeti ülkeyi yönetiyor. Ayrıyeten hadi CHP- HDP ve MHP bu kanun teklifine tamam dedi ve Meclisten de geçti. Kusura bakmayın ama safça düşünüyorsunuz. O KANUN TEKLİFİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'dan geri döner. Yani bence MHP'yi değil AKP'yi de arasanız bu Siyasilerle bir halt olmaz. Birşeyleri bu Meclis yapmalı ama nasıl bilemiyorum...

Saygılar...

kukuleta bunu beğendi.
  9. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    o zamn şunuda bilmende fayda var RECEP TAYYİP ERDOĞAN kanun teklıfını bır kere gerı yollayabılır ıkıncı sefer geldıgınde kabul etmek zorunda..ıkıncısı artık hıc bır sey 7 hazıran öncesı gıbı degıl ak partıde oy kaybetmek ıstemeyecegı ıcın bu kanun teklıfını gerı cevıremez yuksek ıhtımal.. çınku bu kanun teklıfının standart sapması yuksek kabul edılmezse cok oy kaybettır

ozgeden.88 bunu beğendi.
  10. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Çarşamba günü Saat 21:00'da Twitterdayız!

Kasım için vaktimiz daralıyor.
    Partilere kadro yoksa oy da yok! diyeceğiz.

Çarşamba günü Ak Parti yetkililerine sesimizi duyuracağız. Perşembe ve cuma günü 21.00'da da diğer partiler için etkinlik düzenlenecek.

Bunalım değil mücadele zamanı!

Hashtag:

‪#‎MerkeziAtamayaKadroYoksaOydaYok‬

Çarşamba saat 21.00
    Etiketleyeceğimiz isimleri çarşamba belirteceğiz.

beren27 ve ozgeden.88 bunu beğendi.
  11. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    gncl

ozgeden.88 bunu beğendi.
  12. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Bir daha gönderirler.Yeter ki çıkartmak istesinler.

13. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Çarşamba günü Saat 21:00'da Twitterdayız!

Kasım için vaktimiz daralıyor.
    Partilere kadro yoksa oy da yok! diyeceğiz.

Çarşamba günü Ak Parti yetkililerine sesimizi duyuracağız. Perşembe ve cuma günü 21.00'da da diğer partiler için etkinlik düzenlenecek.

Bunalım değil mücadele zamanı!

Hashtag:

‪#‎MerkeziAtamayaKadroYoksaOydaYok‬

Çarşamba saat 21.00
    Etiketleyeceğimiz isimleri çarşamba belirteceğiz.

14. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Unutmayın. Saat 21.00'da twitterdayız. Zamanımız daralıyor. Vaatler belirleniyor. Sesimizi duyurmalıyız ki sorun çözülsün.
    AKP kurmaylarına ve kabine üyelerine tweet atıyoruz.
    Saat: 21.00
    Hashtag: ‪#‎MerkeziAtamayaKadroYoksaOydaYok‬

15. Hayat Durdu

Hayat Durdu Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Aslında bu başlığı açarken değişik önerisi olan arkadaşların fikirlerini almak istemiştim.
    Neyse, hiç uzatmadan, kimseye sataşmadan (dikkate alanlar olur umuduyla) kendi önerilerimi yazayım..
    Öncelikle şu anda eylem yapmanın hiç bir faydası yok. ülke güllük gülistanlıkken yapmalıydık bunları. Şu anda gündem malum..
    Bu yüzden twitter'ı kullanmalıyız.
    Yalnız delik kovayı suyun önüne koyup dolmasını bekler gibi, bilinçsiz twitter kullanıcılığı bize hiç bir fayda getirmez..
    Bir Milletvekili'ne ulaşmanın bize ciddi bir faydası olmaz. Hatta bir bakana ulaşmanın bile şu anda bize faydası olmaz..
    Çünkü bu ülke hukuki olarak Demokrasi ile yönetiliyorsa da fiili olarak krallıkla yönetiliyor.
    Hiç bir bakan hatta başbakan Erdoğan'ın gündeminde olmayan bir şeyi gündeme getiremez şu anda. Erdoğan'ın ise tek gündemi vardır: Seçim....
    Yani oy...
    Kendi siyasi görüşlerimi burada paylaşıp, birliğimizi bozacak kadar saçmalayacak değilim.
    Siyasi görüşlerimin, mücadelemize büyük etkisi olduğunu düşündüğüm için yazıyorum.
    Evet Erdoğan'ın tek gündemi vardır ve o gündem için savaş çıkarmaktan bile çekinmez..
    Bu durumda biz Erdoğan'ın dikkatini sadece bu hususta çekebiliriz..
    Şimdi yapılması gerekenler:
    1. Twitter'ı esir almalıyız resmen....
    O kadarki aynı anda İİBF'ye ait 3 tane TAG Twitter gündeminde yer almalı...
    2. Twitter'da bu kadar etkili olabilmek için, twitter'ı kullanmayı biliyor olmak gerekir..
    -Twitter'ı etkili kullanabilmek için, sadece birbirinizi takip etmelisiniz. Mehmet Şimşek'i dahi takibi bırakın.
    Sadece İİBF'lileri takip edin ki, gözünüze başka bir gündem ilişmesin. Ve gördükçe sadece İİBF'nin gündemi ile meşkul olabilelim..
    -Bunun yapabilmek için facebook gibi her an başka bir video veya paylaşımla zihinleri dağıtan, algıyı değiştiren paylaşım sitelerinde değilde bu gibi zihni aynı konuda yoğunlaştıracak forumlarda (İİBFliler net) twitter başlıkları açmalıyız.
    -Bu başlıklara günün 24 saati twitter'dan yazmaya müsait olanlar adını yazdırmalılar. Ve sadece o başlık altındakiler birbirlerini takip etmeliler.. (başka hiç kimseyi takip etmesinler)
    -Bu arkadaşların sayısı 200-300 gibi rakamlara ulaşırsa birbirlerine ulaşabilmeleri ve aynı anda twitter'a sarsabilmeleri için Whatsapp'tan haberleşmeliler..
    Ve işin en zor kısmı tüm bu söylediklerim bir hafta içerisinde olmalı...
    Fazla uzatmamak için çoğu detayı kesmek zorunda kaldım. Lütfen dikkate alarak okuyun...

16. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat

Sayfayı Paylaş