İktisat mezunu adayına bir yardım eden yok mu ?

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında aaaaaa0147 tarafından paylaşıldı.

1. aaaaaa0147

aaaaaa0147 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar abiler, ablalar.

Bu yıl bir ODTÜ olmasa da iyi sayılabilecek bir üniversiteden mezun olacağım. 4. sınıf oldum yani. Öncelikli hedefim yüksek lisans yapmak ve Ales'i geçen dönem hallettim. Geriye kalan ise YDS. Onu da bu yaz halledeceğim gibi. Sorum şu: Öyp ile atanamayacağımı düşündüğümden tezli yüksek lisansa başlayacağım. Bu arada da özelde çalışmaya başlamak istiyorum. Sizce mezun olduktan sonra özelde iş bulma şansım nedir? Seçiçi değilim, özel bir banka, herhangi bir şirket vs..? Ayrıca İngilizcem de var.

İkinci sorum ise tezli yüksek lisansı başarılı bir ortalama ile bitirdikten sonra (üniversite farketmez) araştırma görevlisi kadrosu alabilme durumu nasıldır şu anda?

Şimdiden çok teşekkürler...

2. iibfzede

iibfzede VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    ben teknikten sözlerden edebiyattan anlamam ama yazım tarzına ve hırsına bakarsak iş bulursun.

Tgb06 bunu beğendi.
  3. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat

:) iyi tespit

Abicim öncelikle ne istediğini bileceksin. özelde banka sana hayallerini yaptırmaz. önce hedefini belirle dili hallet.

öyp programlarını takip et dilin iyiyise bir yere kapağı atarsın

iibfzede bunu beğendi.
  4. aaaaaa0147

aaaaaa0147 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Şöyle ayrıntılayayım: Asıl hedefim akademik kariyer. Bu anlamda ÖYP ataması tam nokta atış bana göre ancak gerçekçi olmalıyım ki ne YDS'den 85-90 alabilir ve ne de lisans ortalamamı 3,50 yapabilirim. Ortalama konusunda sıkıntımın sebebi geçme notunun ve İİBF'sinin çok zor olduğu bir üniversitede okumam. Bu nedenle ilk hedef YL olacak benim için. Ancak sosyal ve psikolojik şartları düşünürsek, para kazanmak zorunda da kalabilirim. Bu nedenle bu konuyu açtım zaten. Gerekirse 2 yıl özelde çalışır sonra YL'ye devam ederim. YDS ömür boyu geçerli bir puan sonuçta ve ALES her türlü halledilir. Asıl sorum, mezun olduktan sonra amacı akademik kariyer olan ve sadece ekonomik amaçlarla özel sektörde çalışmak isteyen birinin iş bulma durumu nedir? Siz bu durumda olsaydınız (Mezun olduktan sonra) yarın elinize CV'nizi aldığınızda ilk işiniz ne olurdu?

5. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Sosyal yönün kuvvetli ise kurumsal sirketlere yönel... stklara takıl onlar da hem sosyal yönün gelisir hemde para kazanırsın.

6. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    tatmin edici bir iş bulamazsın özelde, o yüzden a grubu kariyer meslek sınavlarında şansını denemeni öneririm eğer alan bilgin yerindeyse zira ingilizcende varmış, akademik kariyer yerine a grubu kariyer meslekleri öneririm; vergi müfettişliği, sayıştay, spk, rtük gibi pek çok güzel meslek ve üst kurullar mevcut
    bu yıl yapacağın günlük 2 saatlik çalışmayla çok rahat mezun olduğun yıl bir kamu kurumunun: uzman, denetçi veya müfettişlik kadrolarında kariyerine başlarsın

7. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    madem iyi bir üniversiteden mezunsun eminim ki alan bilgin de çok iyidir. tavsiyemdir vakit kaybetmeden alan çalışmaya başla. özel sektörde istediğini bulanı pek görmedim bir iki yıl çalışıp kpss ye yöneliniyorlar. ama bilgilerini unutarak tabiki

Sayfayı Paylaş