İktisat Öğrencisine Öneriler...

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Merhabalar burasının mezunlar için bir paylaşım alanı olduğunu biliyorum ancak bu öğrenmek istediğim konuları en sağlıklı şekilde siz değerli iibf mezunu abilerimden öğrenebilirim. Ben uludağ iktisat 1.sınıf öğrencisiyim. Birçoğunuz gibi 1.sınıfta çok net hedefler koymak mümkün olmuyor. Bana tecrübelerinizden yararlanarak tavsiyelerde bulunursanız çok memnun olurum..

Eğitim
Lisans
Bölüm
ÇEKO
Merhabalar burasının mezunlar için bir paylaşım alanı olduğunu biliyorum ancak bu öğrenmek istediğim konuları en sağlıklı şekilde siz değerli iibf mezunu abilerimden öğrenebilirim. Ben uludağ iktisat 1.sınıf öğrencisiyim. Birçoğunuz gibi 1.sınıfta çok net hedefler koymak mümkün olmuyor. Bana tecrübelerinizden yararlanarak tavsiyelerde bulunursanız çok memnun olurum..
Uludağ mezunu olarak sana tavsiyem dersleri düzenli takip etmen not ortalamanı yüksek tutman ve ikinci sınıftan itibaren üstten ders almaya başlaman. bir dönem yaz okuluna kalıp üstten üç ders alırsan son sınıfa dersin kalmaz bi kaç tane kalsa bile önemli değil son sene sadece kpss ye yoğunlaşırsan sene kaybetmeden başarılı olabilirsin

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
ben de uludağ mezunuyum sana tavsiyem görüklenin cazibesine kapılma ve geleceğini düşünerek oku. Sadece kpss ya da sadece özel sektöre odaklanma ikisine birden odaklan ki devlete giremeyince bizim gibi sudan çıkmış balığa dönme

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
iktisatın yanına işe yarar bir bölüm koymaya bak... çift ana dal falan.. aöf den de oku mesela adalet oku sonra hukuka tamam larsın.... boş durma işte.. ha bu arada yüksek lisans falan düşünmüyosan okul dersleri önemli değil geçsen yeter.. sonra unutuluyor zaten anladın...... ösym nin yaptığı sınavlara sürekli gir her yıl tecrübe edin bu yıl orta öğretim kpss var ona hazırlan iii puan al... ales males ne var sa gir inan bana sınav tecrübesi önemli... umudunu da kırma.. çalış yeter..

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Okuma kardeşim bırak okulu. yeniden hazırlan hukuk kazan tıp kazan iyi mühendisliklerden kazan

bahtsız bedevi

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Kitaplari yere birak ellerini yavasca yukari kaldir ve hizlica oradan ayril.. Hemen kiytirik bi 2 yillik saglik bolumu oku 2 sene sonra atan ve keyfine bak..

Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
Adam akıllı a grubuna hazırlık yapmaya çalış.

Musa Or

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Kitaplari yere birak ellerini yavasca yukari kaldir ve hizlica oradan ayril.. Hemen kiytirik bi 2 yillik saglik bolumu oku 2 sene sonra atan ve keyfine bak..
Bence en güzel tavsiye buydu :D sesli güldüm ... :D Bırak o elindeki iktisadı evlet :D :D :D