İş Ve Meslek Danışmanı Alımındaki Adaletsizliğe Son Verilsin!!!

sparrow

Yeni Üye
Katılım
29 Mar 2013
Mesajlar
5
Beğeniler
1
Şehir
Samsun
Eğitim
Lisans
Üni
Bilecik Şeyh Edebali Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
#1
"Gün geçmiyor ki İİBF’nin hakkını savunması gereken bir başka konu daha karşımıza çıkmasın.

İş ve Meslek Danışmanlığı kadrosu işsiz bireylere, eldeki kaynaklarla olanak sağlayan İş-Kur personelidir. Taktir edersiniz ki bu işi yapan bireylerin belirli bir birikime sahip olması gerekmektedir. Eğitim süreleri boyunca Ekonomi, İnsan Kaynakları, Halkla İlişkiler, İş Hukuku gibi temel dersler alan İİBF’liler, maalesef diğer kadrolarda olduğu gibi bu alanda da Matematik, Fizik, Biyoloji vb. alanlardan mezun arkadaşlarla yarıştırılmaktadır. Aynı zamanda diğer bölüm mezunu bireyler konuya hakim olmadan çalışırken, devletin kendi alanlarında kadro açmasıyla maalesef kurumu yüz üstü bırakmaktadır.

Kurumların ve İİBF mezunlarının mağduriyetinin giderilmesi için İş ve Meslek Danışmanlığı kadrolarına bu alanda bilgi birikimi ve teknik altyapıya sahip İİBF mezunlarının alınmasını talep ediyoruz."

Arkadaşlar aşağıdaki linke tıklarsanız,soyadınız gözükmeden bir imza'da siz atarsanız sesimizi ulaştırma şansımız olabilir.
Forumda toplam 960 aktif üyemiz var ama sadece "
İş Ve Meslek Danışmanı" başlığında 156 imzamız var. :confused:
Bu yazıyı okuduğunuz ve arkadaşlarınıza ulaştırarak sesimizin istediğimiz makamlara ulaşmasını sağlayacağınız için teşekkür ederim.
Link:İş Ve Meslek Danışmanı Alımındaki Adaletsizliğe Son Verilsin!!! İmza Kampanyası - imza.la
 
Üst