İstanbul SGK kaç puanla kapatır?

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında maliye79 tarafından paylaşıldı.

1. maliye79

maliye79 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Marmara Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Bu tercih döneminde tercih yapmayıp Haziran ayını beklemeyi düşünüyordum ama sağ olsun Maliye Bakanı yaptı yapacağını tereddütte bıraktı beni. İstanbul dışı düşünmüyorum ve şu anda tercih edebileceğim tek yer SGK. Ama 2013/1 tercihindeki gibi ilçe bazında tercih yapamıyoruz bu dönem. Tüm ilçeler demesi beni en çok düşündüren. Haziran'da İçişleri, Maliye vs. gelir en azından o zaman tercih yaparım diye düşünüyordum. Diğerleri olmazsa SGK mecbur olur giderim diyordum? Gittiğim kurumda kalacağım ve yaşımdan dolayı A grubu da tercih edemeyeceğim için bu seçim benim için çok önemli. Önümde bir kaç alternatif var.

1- SGK 91 üzeri kapatır ve benim bu yazdıklarımın bir önemi kalmaz?
    2- Tercih yapma ve Haziran'da hem evime yakın hem SGK'dan iş yoğunluğu olarak daha iyi bir kurum olur?
    3- Hiçbiri olmaz yine SGK'ya atanırım ve belki de 8 ay fazladan maaş alma durumundan faydalanamam..

5 yıldır çalışmayan biri olarak beni büyük ikilemde bıraktı bakan.

Sizce İstanbul SGK 91 üstü kapatır mı? Yoksa daha aşağıya düşer mi? Teşekkürler..

2. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    kaç kişi alıyor ki

3. muhtarrr42

muhtarrr42 VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    tüm istanbulu yaz hocam evini taşırsın nolcak.illaki biri gelir..o puana

4. maliye79

maliye79 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Marmara Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    18 memur alıyor. 2 icra memuru alıyor ama 35 olduğum için başvuramıyorum. Ben Üsküdar'da oturuyorum ve annemle yaşadığım için onu bırakamıyorum. En çok istediğim Kaymakamlık binasındaki bir birimdi. Kadıköy SGK olsa iyi derim (Göztepe'de tek otobüs gidiyor) ama Kartal vs. olursa çok uzak olur.

5. jazzbass

jazzbass İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    78
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Hocam sen Istanbul'dasın zaten. Yaz gitsin ilçeleri düşünme. Zaten 18 kişi alınacağına göre farklı ilçelerdeki müdürlüklere gönderileceklerdir. Bu işlemi de mümkün olduğunca kişilerin ikametlerini dikkate alarak yaparlar. Kadro azlığından dolayı hiç gidip görmediği bir şehrin köyünü kasabasını yazıyor insanlar. Sen de dert etme ilçelerin uzak olması ihtimalini falan, 1 saat az uyursun:)

6. LebbeykyaGazze

LebbeykyaGazze İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Göç idaresi dusunmyr msnz?

7. luis1907

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    Bence olma ihtimali yüksek.

8. maliye79

maliye79 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Marmara Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Göç idaresinin ne olacağı hakkında kimsenin bilgisi yok. Geçen sene atanan kişiler bir başka forumda bir konu açmış ne yaptıklarını onlar da bilmiyorlar. Ne iş yapıyorsunuz sorusuna bir cevap dönmemişler defalarca sorulmuş. Şimdilik valiliklerde çalışılıyor, sonradan emniyet içinde görevlendirilecekler, yok sonra sınır illere gidecekler vs. diye belirsizlikler içinde tercih yapamam bu kurumu özel şartlarımdan gereği. En azından bilindik bir kurumu yazarım.
    Zaten İstanbul'da 4001 ve 4459 toplam 28 kişi alıyor.
    SGK 20 (2 icra+18 memur), Göç 6 VHKİ, Türk-Alman Üniv. 1 (Bilg. işletmeni), Medeniyet Üniv. (1 Memur+YDS istiyor).
    Tek tercihim SGK kalıyor. İstanbul'da KİT olsa da seçsem 90,5 puana gelmez zaten KİT yok.

9. maliye79

maliye79 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Marmara Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Evet olma ihtimali yüksek ama 6 ay sonra kadrolar değişir de bir pişmanlık olur mu? Son ana kadar bekleyeceğim ne yapacağım belli değil?

10. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    2000 (üstünü ben tamamladım) tl maaşla istanbulda nasıl geçinilir sorusunun cevabını bulunca sorduğun sorununda cevabını bulacaksın bence.

11. maliye79

maliye79 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Marmara Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Ben 2010 yılında istifa ettiğimde iş bankasından 5 senelik memur olarak 1294 TL brüt maaş alıyordum . Net 800 TL oluyordu. 3 ayda 1 ikramiye+senelik 1 defa temettü ile 12 aya bölünce brüt maaşın ediyordu. :). Hatta 2 sene Mali Analist olarak Genel Müdürlükte çalıştım raporları bitirmek için 10-11'lere kadar çalışıp yol+yemek parasını cebimden ödüyordum. bana da ay sonunda 400 TL falan kalıyordu. Üstalik mesai ücreti de yoktu. İş Bankasında İngilizce tazminatı (TOEFL B en az) ile çift maaş alabilirsin. Şeflik fark etmiyor ama 2.Müdür olursan maaş farkediyor o da en az 7 sene sonra.. Bu sene kurstan bir arkadaş İş bankası sınavına girdi mülakatları da geçti , İkramiyeyi de kaldırmışlar 1.150 TL net maaşa bağlamışlar başlangıcı. :) (İngilizcen varsa gir dedim yoksa bulaşma) 2000 TL'ye evlenene kadar hiç dokunmam, ondan sonra da bakarız bir şeylere.. 5 yıldır çalışmadığım için ve 10 yıldır evin mali işlerini ben yürüttüğüm için bilirim yeter ki evime yakın ve rahat çalışabileceğim bir kurum olsun. Başak çıkış yolum yok çünkü..

12. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    yazıyı okuyunca babamın 20 yıl önce ilk tv alırken anlattığı hikayeye gitti kafam tv aldım şu kadar para yerine ilk maaşından başlardı anlatmaya :) siz bu kadar sene önceki bilgileri ve sayıları kafanızda saklıyorsanız istanbul sgkyı hak ediyorsunuz :)

13. maliye79

maliye79 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Marmara Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Ben Ortaokulu ikincisi olarak bitirip 1993 yılında Kabataş Erkek Lisesine girmiştim. Orta okuldaki Tarih bilgilerimi bile hala hatırlarım. (1396 Niğbolu Savaşı gibi :)) Şimdi lise okuyan yeğenlerime takılırım neler biliyorsun diye benden az şey biliyorlar aktif öğrenci olmalarına rağmen.. ÖYS sınavından 3 ay önce babamı kaybettim ama yine de Maliye'yi (Sınav Babalar Günüydü) kazanmayı başardım ama senelere için de yaptığım yanlış tercihler ve yanlış insanlara güvenmelerim (Abilerim özellikle) beni 35-36 yaşında hayata sıfırdan başlamama neden oldu. 2003 Temmuz'da mezun olup , 2004 Ağustos'ta askere gidene kadar evde oturdum. O zaman KPSS'ye girsem şimdi çok farklı olurdum. Hem A grubuna girerdim, hem 10 senedir bir yerlere gelmiş olurdum. Yaşanması gerekiyormuş bunların ve ben de yaşamış bulundum. 30 yaşındna sonra KPSS'yi düşünmeye başladım.Artık bundan sonra doğru kararlar vermek istiyorum ama yine kadro vs. zorluklar ortaya çıkıyor.2 sene önceki kadrolar yok mesela, kurumlar B'den (Belediye, DHMİ, Maliye 40001 vs.) çıkıyor onlar da beni buluyor işte :) Her şeyin hayırlısı ve Hayatta en önemli şey Sağlık. Karnın tok, Sağlığın yerinde ve Kafanı sokacak bir evin varsa senden zengini yok. Kim öbür tarafa bir şey götürmüş ki.. Bazı insanların yatacak yeri yok bu dünyada ama farkında değiller..

14. luis1907

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    is Bankası iyi değil hatta bankalar arasında en kötüsü diyorlar çalışmak için.

15. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    son yorumdan sonra ben (temsili)[​IMG]

Hawle bunu beğendi.
  16. kasemandoni

kasemandoni VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    kardeş inşallah istediğin yeri kazanırsın.

17. maliye79

maliye79 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Marmara Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Sağlık yönünden en iyisi. Bir sevk kağıdıyla istediğin hastaneye git muayene ol, para ödemeden ilaç al ve bundan ölünceye kadar faydalan. İnsanlar 70 yaşında 20.000'TL'lik diş yaptırıyorlardı. Diş bile ücretsiz düşünün. Ben 2 defa ameliyat oldum apandisit ve burun. Sadece Laparoskopi parası ödedim 1000 TL. Göz muayeneleri Dünya Göz de ücretsiz. Sağlık açısından 1 numara. Çocuğuna bile 25 yaşına kadar bakıyorlar. Herkes o yüzden kalıyor zaten bu paraya kim çalışır başka..

18. maliye79

maliye79 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Marmara Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    İnşallah kardeşim. Allah herkesin kalbine göre versin, istediği yeri kazanmayı nasip etsin. Çok zor bir dönemde girdik sınava bizim şansızlığımız bu oldu maalesef. Zamanlama kötü oldu . Bunda da bir hayır vardır diye bakmak lazım, bize kötü gibi görünen belki bizim için hayırlısıdır..

19. kasemandoni

kasemandoni VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    yazdıklarından çok mu etkilendim yoksa dinlediğim şarkı mı beni duygulandırdı bilmem ama bi an "Allah'ım ben kazanacağıma bu çocuk kazansın istediği yeri' dedim :) . inşallah hakkımızda hayırlısı olur.

20. baltayasapolanadam

baltayasapolanadam VİP Üye

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    inşallah istediğin yere atanırsın dostum anlattığın hikaye benim hikayeme de biraz benziyor aslında o yüzden yorum yapma isteği geldi içimden sgk tercihini yapmalısın bence çünkü ne olacağı belli değil malum son açıklamalar herkesin umudunu zaten kırmış durumda senin yerinde olsam istanbul'da neresi varsa yazarım türk alman üniversitesi de dahil

Sayfayı Paylaş