İstanbul'da ABD Askerlerine Çuval Geçirildi..

chaborz

VİP Üye
Katılım
1 Eki 2014
Mesajlar
1,447
Beğeniler
2,087
Bölüm
Kamu Yönetimi
#1

Karadeniz’deki NATO tatbikatı sonrasında dört gündür İstanbul Sarayburnu’nda demirleyen USS ROSS (DDG71) adlı ABD savaş gemisinde görevli 3 askerlerin başına Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri çuval geçirdi.

TGB üyelerinin Eminönü’nde gerçekleştirdikleri eyleme vatandaşlardan da destek gelirken, “Yanke Go Home”, “Kahrolsun Amerikan emperyalizmi” sloganları atılarak askerlere kanı simgeleyen kırmızı boya atıldı.

Çuval geçirme eylemi sırasında TGB’liler ABD askerlerine seslenerek, “ABD ordusunun bir üyesi olduğunuzu az önce beyan ettiniz. Sizleri katil olarak tanımlıyoruz. Topraklarımızdan defolup gitmenizi istiyoruz ve şimdi sizi protesto hakkımızı kullanıyoruz” dediler.

kaynakŞ http://www.odatv.com/n.php?n=abd-askerlerine-istanbulda-cuval-gecirildi--1211141200
 

chaborz

VİP Üye
Katılım
1 Eki 2014
Mesajlar
1,447
Beğeniler
2,087
Bölüm
Kamu Yönetimi
#3
ABD Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada, "Barışçıl protesto hakkı ve ifade özgürlüğüne saygı duymakla birlikte İstanbul'daki saldırıyı kınıyoruz" dendi.

TÜRKİYE'NİN MESAFİRPERVERLİĞİNE SAYGISIZLIK

ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, ”Türkiye’yi ziyaret eden üç Amerikalı askere yapılan saldırıyı gösteren videoyu son derece çirkin bulduğumuzu ifade ediyoruz. Barışçıl protesto hakkına ve ifade özgürlüğüne saygı duymakla birlikte, bugün İstanbul’da gerçekleştirilen bu saldırıyı kınıyor; Türk halkının büyük çoğunluğunun da Türkiye’nin misafirperverliğine saygısızlık teşkil eden böyle bir eyleme karşı çıkmakta bizlere katılacağı konusunda hiçbir şüphe duymuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

http://www.internethaber.com/abdden-son-dakika-cuval-gecirme-aciklamasi-738753h.htm
 
Katılım
26 Eyl 2014
Mesajlar
329
Beğeniler
259
Bölüm
İşletme
#6
adamla kuyruklu yıldıza çıktılar ulan kuyruklu yıldıza senin solcun çuvala amerikan askeri sağcın da para dolduruyo bu olaya birileride seviniyor yemin ediyorum lanetlenmiş bir toplumuz!
 

aturhan

Site Müdavimi
Katılım
11 Eyl 2014
Mesajlar
173
Beğeniler
112
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
#7
1 kişiye 10 kişi saldırıp kafasına çuval geçirmiş bizde bunla övünüyoruz ee ne farkımız kaldı onlardan