iste yuz binlerce alim yapilan ogretmenlerin egitim anlayisi!!

oflinekpss

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
bu propaganda olarak kullanilabilir farkindayim etik degil lakin yetersiz kisilerin egitim hayatinda gorev almasi gelecek nesilllerin heba edilmesine neden olacak ve dusun o gelecekte sizlerinde evlatlari olacak.

Heisenberg

Allah Muhafaza
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
tamamda 1 kişinin yaptığı hata yüzünden tüm öğretmenlerimizi yaftalayamayız...biz burada kadro mücadelesi bize karşı yapılan haksızlığın mücadelesini veriyoruz..öğretmenlere verilen bu kadrolara rağmen hala konuşmlarına kızıyoruz... onlara hakaret etmek küçük düşürmek gibi bir niyetimiz yok..bu olayın sorumluları elbette bulunur ama 1 kişi yüzünden hepsini suçlu ilan edemeyiz..benim ailemde eğitimci yok ama burda annesi babası,abisi,ablası yada en yakın arkadaşı öğretmen olan arkadaşlarımız var ve hepsini suçlu gibi göstermek yakışmaz..en azından bize yakışmaz diye düşünüyorum...

don't panic

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İşletme
tamamda 1 kişinin yaptığı hata yüzünden tüm öğretmenlerimizi yaftalayamayız...biz burada kadro mücadelesi bize karşı yapılan haksızlığın mücadelesini veriyoruz..öğretmenlere verilen bu kadrolara rağmen hala konuşmlarına kızıyoruz... onlara hakaret etmek küçük düşürmek gibi bir niyetimiz yok..bu olayın sorumluları elbette bulunur ama 1 kişi yüzünden hepsini suçlu ilan edemeyiz..benim ailemde eğitimci yok ama burda annesi babası,abisi,ablası yada en yakın arkadaşı öğretmen olan arkadaşlarımız var ve hepsini suçlu gibi göstermek yakışmaz..en azından bize yakışmaz diye düşünüyorum...
Yalniz bu olayin sorumlusu tek bir ogretmen degil. Alti ustu 2 hikaye kitabi icin cocugun hayatini karartmislar. isini iyi yapan ogretmenlere lafim yok. Fakat su an kadro kadro diye aglayanlarin cogu bu zihniyette ve cocuk psikolojisinden bihaber.
Ayrica herkesi ayni kefeye koymuyorum. Ama acayip bir antipatim olustu ogretmenlere karsi. Ki kardesim de ogretmenlik okuyor

mehmet arıkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Şu an Türk öğrencileri dünya çapında yapılan bir araştırmaya göre matematikte dünya ortalamalarına göre başarılı öğrenci oranı %5..hem okuduğunu anlama,hem de matematikte başarılı olan ise sadece %1...

Her iki alandaki değerlendirmede oranlar Çin'de bazı eyaletlerde %25-30'lara çıkarken Almanya gibi Avrupalı ülkelerde %12-15 civarlarında..Matematikte ise %20'nin altında gelişmiş ülkeler içinde pek fazla ülke yok...

Dünyada uzay teknolojisi,bilişim teknolojisi,nanoteknoloji,genetik,kök hücre,ilaç geliştirmeleri vs gibi bilimsel alanlarda çok önemli gelişmeler oluyor..Fakat sadece %1'lik başarı oranıyla biz bu yukarıdaki alanların hiçbirinde dünyadaki yerimizi alamayacağız.ve bir de kadrolaşma liyakatın önünde ülkemizde,hak eden ve daha iyi olan da belli yerlere gelemyebiliyor,gelenler oluyor fakat çok az...

Bütün eğitim sisteminin ve bu eğitimi vereceklerin önce belli bir kapasiteye gelmesi gerekiyor müfredatla birlikte dünyayla rekabet edebilmemiz için.fakat şu anki hükümetin uyguladığı sistemle ve öğretmen ve öğrencilerin durumuyla bu çok zor görünüyor

reina

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
hep ögretmenler baska insan yok zaten bu ülkede kahrolsn ögretmenler bugüne kadar iyi egitim anlayisina sahip cok az ögretmenle karsilastim onlara halen saygi duyarim ama saygi duyulmayi haketmeyen ders anlatmaktan bihaber ögretmenle cok fazla karsilastim devlet okulu,kurslarda ... ögretmen egitimin temel ta$iysa kaletesiz ögretmen cogalicak bu atamalarla cünkü devlet bir süzgecten gecirmiyor onlari..

don't panic

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İşletme
hukumetin bu politikasiyla nisan ayinda da alim yaptirir bunlar kesin.