iste yuz binlerce alim yapilan ogretmenlerin egitim anlayisi!!

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında don't panic tarafından paylaşıldı.

1. don't panic

don't panic Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çukurova Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
  2. oflinekpss

oflinekpss Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    bu propaganda olarak kullanilabilir farkindayim etik degil lakin yetersiz kisilerin egitim hayatinda gorev almasi gelecek nesilllerin heba edilmesine neden olacak ve dusun o gelecekte sizlerinde evlatlari olacak.

3. Heisenberg

Heisenberg Allah Muhafaza Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    298
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    tamamda 1 kişinin yaptığı hata yüzünden tüm öğretmenlerimizi yaftalayamayız...biz burada kadro mücadelesi bize karşı yapılan haksızlığın mücadelesini veriyoruz..öğretmenlere verilen bu kadrolara rağmen hala konuşmlarına kızıyoruz... onlara hakaret etmek küçük düşürmek gibi bir niyetimiz yok..bu olayın sorumluları elbette bulunur ama 1 kişi yüzünden hepsini suçlu ilan edemeyiz..benim ailemde eğitimci yok ama burda annesi babası,abisi,ablası yada en yakın arkadaşı öğretmen olan arkadaşlarımız var ve hepsini suçlu gibi göstermek yakışmaz..en azından bize yakışmaz diye düşünüyorum...

kasemandoni bunu beğendi.
  4. don't panic

don't panic Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çukurova Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Yalniz bu olayin sorumlusu tek bir ogretmen degil. Alti ustu 2 hikaye kitabi icin cocugun hayatini karartmislar. isini iyi yapan ogretmenlere lafim yok. Fakat su an kadro kadro diye aglayanlarin cogu bu zihniyette ve cocuk psikolojisinden bihaber.
    Ayrica herkesi ayni kefeye koymuyorum. Ama acayip bir antipatim olustu ogretmenlere karsi. Ki kardesim de ogretmenlik okuyor

oflinekpss bunu beğendi.
  5. mehmet arıkan

mehmet arıkan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ege Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Şu an Türk öğrencileri dünya çapında yapılan bir araştırmaya göre matematikte dünya ortalamalarına göre başarılı öğrenci oranı %5..hem okuduğunu anlama,hem de matematikte başarılı olan ise sadece %1...

Her iki alandaki değerlendirmede oranlar Çin'de bazı eyaletlerde %25-30'lara çıkarken Almanya gibi Avrupalı ülkelerde %12-15 civarlarında..Matematikte ise %20'nin altında gelişmiş ülkeler içinde pek fazla ülke yok...

Dünyada uzay teknolojisi,bilişim teknolojisi,nanoteknoloji,genetik,kök hücre,ilaç geliştirmeleri vs gibi bilimsel alanlarda çok önemli gelişmeler oluyor..Fakat sadece %1'lik başarı oranıyla biz bu yukarıdaki alanların hiçbirinde dünyadaki yerimizi alamayacağız.ve bir de kadrolaşma liyakatın önünde ülkemizde,hak eden ve daha iyi olan da belli yerlere gelemyebiliyor,gelenler oluyor fakat çok az...

Bütün eğitim sisteminin ve bu eğitimi vereceklerin önce belli bir kapasiteye gelmesi gerekiyor müfredatla birlikte dünyayla rekabet edebilmemiz için.fakat şu anki hükümetin uyguladığı sistemle ve öğretmen ve öğrencilerin durumuyla bu çok zor görünüyor

6. san marinolu forvet

san marinolu forvet VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    68
    Twitter da nisandaogretmene40000kadro ile yüzsüzlüğün,terbiyesizligin,ahlaksızlıgın en uç noktasındalar şu anda

don't panic ve reina bunu beğendi.
  7. reina

reina Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    hep ögretmenler baska insan yok zaten bu ülkede kahrolsn ögretmenler bugüne kadar iyi egitim anlayisina sahip cok az ögretmenle karsilastim onlara halen saygi duyarim ama saygi duyulmayi haketmeyen ders anlatmaktan bihaber ögretmenle cok fazla karsilastim devlet okulu,kurslarda ... ögretmen egitimin temel ta$iysa kaletesiz ögretmen cogalicak bu atamalarla cünkü devlet bir süzgecten gecirmiyor onlari..

don't panic bunu beğendi.
  8. don't panic

don't panic Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çukurova Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    hukumetin bu politikasiyla nisan ayinda da alim yaptirir bunlar kesin.

Sayfayı Paylaş