İZMİR

Konu, 'İlini Anlat' kısmında izmirli tarafından paylaşıldı.

1. izmirli

izmirli İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    Bir İzmirli olarak İzmir'i anlatmak bana düşüyor sanırım. ünlü Fransız yazar victor hugo bile İzmir'e şiir yazmıştır. ufak bir kısmını yazıyorum

izmir bir prensestir
    çok güzel küçük şapkasıyla.
    mutlu ilkbaharlar durmaksızın
    onun çağrısına yanıt verir.
    nasıl vazo içindeki çiçekler gülümserse,
    o da denizler arasından ışıldar.
    hatta arşipel'in yaratılışından çok daha tutkulu.

İzmir bilindiği gibi Akdeniz iklimini yaşayan illerimizden biridir. kışları çok fazla soğuk yapmaz. kar bile görmeyiz doğru dürüst. karı gördüğümüzde de Cem Yılmaz'ın deyimiyle uzaylı gören masum köylü gibi oluruz. yazları hissedilen sıcaklık genelde 40 dereceyi geçer. televizyonların hava durumunu 37-38 göstermesine bakmayın o sıcaklık daha fazla hissedilir.

yiyecek içecek ucuzdur. malum İzmir ve çevresinde bereketli topraklar çoktur.
    kiralara gelince merkez ilçelerde 3+1ler 500den başlar bütçene göre 2000e kadar çıkar. merkezde adam gibi bir evde oturmak istersen ve yol problemi çekmek istemezse 750tl'yi gözden çıkaracaksın. bir çok yere doğalgaz geldi ama doğalgazı bağlı evler biraz daha pahalı.
    ulaşımı sorarsanız ulaşım genelde dolmuş ve belediye otobüsleri ile karşılanıyor. neredeyse her yere otobüslerle ulaşım var. raylı sistem olarak metro ile izban var. ama her ilçeye metro yok. iki raylı sistemi uzatmaya çalışıyorlar ancak metroyu uzatma çalışmaları biraz felç olmuş durumda.
    gece hayatına gelince İzmir olur da gece hayatı olmaz mı. İzmir'de gece hayatı nerelerdedir diye sorarsanız izmirliyim ama gece hayatını pek bilmem. ama alsancak çevresinde bütçenize göre güzel mekanlar bulabilirsiniz. çeşme gibi sayfiyelik yerleri hiç söylemiyorum bile.
    İzmir güzeldir hoştur ama çok da büyütmeyin İzmir'i gözünüzde. resmi kayıtlara göre konutların neredeyse yarısı gecekondu tarzı evlerdir. İzmir eski İzmir değil yani. küçük kentlerden İzmir'e gelmek isteyenlere tavsiyem öğrenciyken falan büyükşehirlerde okumadıysanız hiç gelmeyin İzmir'e. kalabalığın arasında kaybolur gidersiniz size dost tavsiyesi.

izmirle ilgili sorunuz varsa yanıtlayabilirim.

nur35 ve isletmeci1985 bunu beğendi.
  2. darkness666

darkness666 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    293
    vay be dışardan da nasıl gorunuyo gerçi parası olana her türlü guzel o ayrı konu ya zaten iyi bi gelirin yoksa buyuksehirde yasamak pek mantıklı gelmiyo eger memleketin degilse ki zaten alacagımız maas belli yani böyle duzenin...

3. desouza

desouza Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    0
    Burası çok güzel :D

4. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Karşıyaka 35,5

Rahmetli arkadaşımdan yılların mirasıdır onu sevmek. Bir memleketim, bir okuduğum şehrim Ankaram, bir de Karşıyaka. Başkalar.

desouza ve rngl bunu beğendi.
  5. izmirli

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    ha ha devamında gelen yazı saçma olmuş. gece hayatına pek karışan biri olmadığım için hangi mekanlar iyidir bilmem maksadında yazmıştım ama komik olmuş :D

desouza bunu beğendi.
  6. isletmeci1985

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Atanma ihtimalim var İzmir'e. Bayraklıya yakın uygun kiralı ilçeleri yazabilir misin?

Not: Karşıyaka sevgim ortada, fazla uzak olmamalı :)

7. rngl

rngl HEYHAT! Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    izmirli bunu beğendi.
  8. izmirli

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    bayraklı izmirin yeni ilçe olan yerlerinden biri. karşıyaka ile bornova ilçelerinden bir kaç mahalle alınarak ilçe yapıldı. varoş kesimleri fazla olan bir yer ancak bayraklıya kentsel dönüşüm yapılacak deniliyor. bayağı güzel bir yer olacak gibi. bornovada evka 3 evka 4de ya da karşıyakanın biraz teleperinde kalan yerlerde makul fiyata kiralık evler bulabilirsin. karşıyaka merkez ya da bornova merkezde ev kiraları biraz tuzlu.

isletmeci1985 bunu beğendi.
  9. izmirli

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    aa yarın mı o kaç gündür sokaklarda afişler vardı expo için. genelde 2. kez expoya katılanlar kazanıyormuş. hadi hayırlısı.

10. robin

robin Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    İzmirde yaşamasak güzel diye yutturacaksınız bize ya. :D

Ya Nasip Ya Kısmet! bunu beğendi.
  11. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    Izmırle ankara kıra bakımından ankara ıle mukayese bıle edılemez.

12. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Bir kere gittim izmire bornovada kaldım 1 hafta üç beş yer gezdirdiler gerçekten hoş bir şehir ama kordonu güzel yapmışlar denizi biraz pis kalmış inşallah ona bir çözüm bulmuşlardır 2010da falan gitmiştim ben

13. izmirli

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    o denizin temiz hali biz daha pis hallerini de gördük :D

14. isletmeci1985

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Üç aşağı beş yukarı bir fiyat tahmininiz var mı? Kentsel dönüşüm dedikleri şey Ankra'dan ve Kayseri'den çok iyi bildiğim kadarıyla 15 ktlı sevimsiz blokları dikmek. Bayraklı adına üzücü olacak demek ki.

Yıllar önce KSK'da üç isimli çok büyük bir cadde vardı, biraz kıvrılarak Çarşı'ya çıkıyordu, 20 dakikada yürünüyordu. Çarşı bitiminde mi bir yerde tren durağı var, sonrası çok geniş bir cadde. İsmini de hatırlayamıyorum google map'ten bakmama rağmen.O caddeyi bir hatırlayabilsek asıl orayı soracağım. Hem biraz Karşıyaka sahile göre tepede kalıyor, hem temiz bir yer, hem de uygun olabilir belki. 4 rakamlı sokakların genelde dik kestiği büyük bir cadde.

Denize dik bir cadde.

15. izmirli

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat

doğruyu söylemek gerekirse şahsım adına bayraklı için iyi olacak. düzgün yerleri de var tabi ama köyden beter mahalleri de var.
    şöyle söyleyeyim sana karşıyaka konut bakımından izmir'in pahalı ilçesidir. sanırım karşıyakaya gitmişliğin var. imar bakımından izmirin en dizaynlı ilçedir karşıyaka. üç aşağı beş yukarı fiyat verecek olursak, mavişehir, atakent ya da bostanlı tarafı bir memurun oturabileceği düzeyde yerler değil kiralar 3+1lerin kiraları 1500tl'den başlar internetten bakarsan 2500lere kadar çıkar. diğer yerlerde ise 500-1500 arasıdır.

karşıyakanın her tarafını çok iyi bilemem ama bostanlı var, girne bulvarlı falan var. oraları mı demek istedin acaba.

16. rngl

rngl HEYHAT! Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    bahriye üçok bulvarından bahsediyosun sanırım. karşıyaka'nın en güzel muhitlerindendir. kiralar 600 ile 900 arasında değişir. ulaşım her yere kolaylıkla sağlanır. sen bayraklı diyince ben hiç bahsetmedim dostum :)

17. nur35

nur35 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    İzmir Aşktırr ... vazgeçilmezdirr.. hiç bir şehirle kıyaslanamazz ...

18. isletmeci1985

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Bahriye Üçok Bulvarı olması lazım, denize direkt dik. Ucunda tren durağı var, tam dik kesiyor durağı, ondan sonrası da Çarşı ve İskele zaten. 600'e ev varsa çok iyi hocam çarşıya 20 dakiakda yürüyordum geceleri biraz ıssızlaşıyor ama. 4 rakamlı sokaklardan birisinde kaldım 5 gün. 500-600'e başka nerelerde ev tutulabilir peki?

Olursa işyerime yürüme mesafesinde Bayraklı'da bir yerler de olabilir. Netleşsin zaten bol bol kafanızı şişireceğim :) Hergele Meydanı civarında, 1912'de (bilirsin burayı) bol bol takılırız :))
    @nur35: Yerleşirsem zaten sevdiğim ve kıymetini bildiğim için yerleşeceğim. Samsun ve hatta İstanbul( İst. yazsam direkt kazanıyordum) şansım varken kendim seçtim İzmir'i :) Kayseri veya Ankara dışına çıkacaksam burası İzmir veya kütüğüm Çanakkale olur. Tercihen.

19. tolga6161

tolga6161 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar konuyu açacak yer bulamadım izmir adnan menderes havaalanından aydın söke ye en rahat şekilde nasıl gidebilir

20. buca

buca Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    8
    havaalanından eshot otobüslerine binebilirsin otogara gidersin otogarda söke otobüslerine binersin

Sayfayı Paylaş