Kaç Net Kaç Puan ?

ercan005

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Merhaba arkadaşlar..
2016 kpss hazırlanıyorumda merak ettiğim bir konu var. Kaç net yapınca ortalama kaç puan geliyor ? Diceksiniz çok puan var hesaplanmaz fln ama genel olarak iibfli muhasebe maliye iktisat hukuk çözüyor. Mesela P35 ( guy burdan alıyordu yanlış bilmiyorsam ) gk: 10 gk:10 hukuk, maliye, muhasebe, iktisat ise yüzde 20 istiyor. Tecrübeli arkadaşlar, ortalama kaç net ile p35 kaç puan olur?

Şimdiden yorum atan arkadaşlara teşekkür ederim. İyi forumlar

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
70-75 gy gk yap diğerlerinden de 10 net civarı yap ortalama guy sıralamasına girecek kadar netin olur. hesabı vardı onun da aklıma gelmedi şimdi.

S.R

VİP Üye
google'da kpss puan hesaplama yapınca çıkıyor. Guy için çok yüksek yapmaya gerek yok 70-75 gy gk, alandan 3 dersi 10 net birini de 15-20 arası yaparsan rahat guy'a girecek puanı alırsın. Ama benim düşüncem 2016'ya çalışacaksan guy'dan ziyade müfettişlikler olmalı hedef. Önümüzde 1-1.5 yıl var başta guy iyi gelebilir ama ilerde 1000 lira maaş farkı ve statü farkı insanı üzebilir.

ercan005

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
google'da kpss puan hesaplama yapınca çıkıyor. Guy için çok yüksek yapmaya gerek yok 70-75 gy gk, alandan 3 dersi 10 net birini de 15-20 arası yaparsan rahat guy'a girecek puanı alırsın. Ama benim düşüncem 2016'ya çalışacaksan guy'dan ziyade müfettişlikler olmalı hedef. Önümüzde 1-1.5 yıl var başta guy iyi gelebilir ama ilerde 1000 lira maaş farkı ve statü farkı insanı üzebilir.
Mufettisliklerde ingilizcenin cok etkisi olur mu ? Ingilizce hic yok

Eğitim
Lisans
Üni
Niğde Ünv.
Bölüm
İşletme
walla kardes o netlerde degılde sende cok degişiklik olur sacını doker psıkolojını bozar .... :( ah bu kpss ne anaları ağlattı

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
sen 1,5 yıl ıcın hedefi düşük tutma derim bu kadar yeter diyip duracak değilsin! hep daha çok çalış sonuçta sınava girecek kadar puan alman yetmez tekrar sınava gireceksin yazılı sınavı geçeceksin tekrar sözlü malakata gireceksin yani bilgi lazım mümkün olduğunca alanını çok iyi yap ama diğerlerinden belli başlıca konuları iyi bil derim ben alancı değilim ama çok kez niyetlendim şimdide düşünüyorum ama yaş sınırına takılmadan geçebilirimiyim bilmem.

b grubu için mulakata giriyoruz gümrük bakanlığına bize alan sorusu soruyorlar yani ordan düşün sen gerisini lazım bu alan bilinecek illa ;)

haydi kolay gelsin.

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Boğaziçi Ünv.
Bölüm
Maliye