kadro için önemli

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında ates68 tarafından paylaşıldı.

1. ates68

ates68 Üye

Ödül Puanları:
    8
    öncelikle şunu belirteyim ben çok düşük bir puan aldım atanma şanşım yok. burda sizler için varım
    geçen yıl facebookta hükümet aleyhine bir paylaşım yapılmıştı bende ona karşı bir yorum yazmıştım ogün bugündür engellenmişim ne yorum yapabılıyorum ne beğeni yapabiliyorum. ha tabi beni engelleyen şahıs iibfnin sahibi ya kendi görüşünden başka görüşlere tahammülü yokya. beni engelleyeli 2 seneye yaklaştı 2 senede iibf nin zaten az olan kadrosunun yarıdan fazlası gitti demekki çok güzel çalışmışlar.
    şunu belirteyimki böyle bir mücadele veriyorsanız siyasetten uzak duracaksınız. sen burda her fırsatta hükümeti karalarsan iibflinin yarısını kaybedersin 400 bin iibf li var diyorsunuz bunun 300 bini akp lidir. kim olursa olsun hiçbir şekilde siyasete karışmadan herkesi kucaklamamız lazım. sürekli yetkililere vekillere bakanlara mesajlar atıyorsunuz adam bizi önemseyip bi araştırayım diye nete bir girse bize yardım etmekten geri vazgeçer. bakınız ögretmenler nasıl mücadele ediyor adamlar 10 yılda defalarca milli egitim bakanını değiştirdiler ama hiç çıkıpta hükümeti karşılarına almadılar yani bizim yapacağımız siyaseti onlar gayet güzel yaptılar. siyaset yapmak zarardan başka bişey getirmez. sen istediğin kadar nefret et hükümetten sanal alemde birtek kişinin bile oyunu değiştiremezsin. öyle olsaydı hükümet defalarca devrilirdi. bizim gibilerin yapacağı en güzel siyaset rengini belli etmemektir.
    diger bir yanlışımızda şu ortalık o kadar karışık ki herkesin gözü bayrama çevrilmiş gazzeye çevrilmiş cb seçimlerine çevrilmiş siz çıkmış etkinlikler yapmaya çalışıyorsunuz. sizin yaptığınız fırtınada balığa çıkmaya benziyor az bekleyin deniz biraz durulsun öyle balığa çıkalım ki rahat balık yakalayalım. o kadar çok iibf fakültesi olduğundan bahsediyoruz ama yürüyüş etkinliğine felan adam toplayamıyoruz arkadaşlar şurda 2 ay sonra üniversiteler açılıyor 3-5 kişilik gurup oluşturup üniversitelerde iibf bölümlerine konferans verebiliriz. atıyorum 10 ekimde eylem yapacağızya ondan önce üniversitelere gidip konferans verip mezun olduktan sonra çekecekleri sıkıntıları bugünkü şartlarda boşuna okuduklarını anlatıp şu tarihteki eylemimiz var deyip herkesi o eyleme davet etmeliyiz. en güzel katılım onlardan sağlanır mezun olmuş adam zaten işinin peşine düşmüştür gelse bile zar zor gelir. gerekirse böyle bir durumda herkes elini cebine atıp otobüsler tutup yakın kentlerdeki ögrencileri eyleme getirilebilir. örneğin eylem ankarada yapılacaksa eskişehir konya aksaray kırşehir kırıkkale kayseri çankırı çorum gibi yakın kentlerder otobüs kaldırılabilir masrafıda fazla olmaz.
    güvenilir kimliği herkesce bilinen kişiler tarafından bu organizasyonlar yapılmalı.

gülşah emre ve mehmet_1303 bunu beğendi.
  2. Deborah

Deborah Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    8
    Bir İibfli'nin iktidarı savunması ne acıdır.Malum bir İibfli diğer bölüm mezunlarına göre sosyal,siyasal ve ekonomik konularda çok daha birikimlidir.

san marinolu forvet bunu beğendi.
  3. yavuzb49

yavuzb49 Üye

Ödül Puanları:
    8
    slm. ateş68 arkadaşım haklısın.siyaset üstü hareket edelim. üniversitelerde okuyan arkadaşlarımızıda bu oluşuma dahil edelim.saygılar

Sayfayı Paylaş