Kadro Yok. Boşuna Beklemeyin

Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
Diğer
Son düzenleme:

Calimeroo

Kaderin benle bu derdi ne
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
bunu konusmadan once kadromu veriyordu sanki 200 300 merkezi kadrosu ver geri kalan yerlere torpillileri yerlestr . sadece sesli olarak durumu telaffuz etmis yeni bir durum degil bilinen sey

Son düzenleme:
Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
Diğer
Tas yok mu tas :kptmya: bunu konusmadan once kadromu veriyordu sanki 200 300 merkezi kadrosu ver geri kalan yerlere torpillileri yerlestr . sadece sesli olarak durumu telaffuz etmis yeni bir durum degil bilinen sey
Bakan Şaban, seslenen biz

Calimeroo

Kaderin benle bu derdi ne
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Bu ulkede suriyelisine afganina herkese ama herkese aklinizs gelecek ezilmis milletlerin evlatlarina vatandasina is var ekmek var yardim var butce var yapilmasin demiyorum elbetteki musluman kardeslerimize sahip cikalim ama oncelik benim olmali. Gecen haberde gordum beden egitimi ogretmeni basina top carpmis hastahanelik olmus okudum icerigini suriyeli kadin beden egitimi ogretmeni ustelik devlet okulunda. Nasil oluyor nasil onun diplomasi geciyor benim ulkemde anlamis degilim bunca issiz insan varken . saglik mezunu suriyeliler ulkemizde hayat kurtaracak diye bir haber okudum benin memleketimde saglikci issiz yokmu niye onlar hayat kurtariyor gercekten ulkeyi artik anlayamaz oldum guzel ulkemden tum dunyaya ekmek as giderde bu garip gencleri bir lokma yiyemez

Dilemma

Hür General
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Karışmış burasi 1 saat foruma girmedim:islik:

Börükan

58'
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
400.000 kadro tabiki de olmaz burada tepkilik bir haber yok.Sıkıntı mülakatlarda ve alım biçiminde.

1.Devlet idaresi İibflilere bırakılmalı 3001 4001 vs.olmamalı.Kyk Ptt Nüfus Maliye Gümrük Kitler vs. tüm kurumlar sadece İibf almalı.

2.Mülakat yerine puanla atama+güvenlik soruşturması olmalı.

3.Kpss sınavı değişmeli sadece Gk-Gy ile memur alınmaz.

sabırrr

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
her ilde üniversite açtılar evet eğitim seyesini yükselttiler ama eğitimin kalitesini düşürdüler bide bunu yaparken işsizliği dağ gibi büyüttüler o kadar güzel bir siyasi politika izledilerki biz gençler ömrümüzün en güzel yıllarını kitap başında geçiriyoruz. özel sektörde zaten iş yok adamlar kendi tanıdığını alıyo sadece işe. madem özel sektöre yönlendiriyosun insanları o zaman oralarada kpssye göre yerleştir oda yok dayısı olanlar biryerlerde hep ülkede. gençliğin geleceğe dair ümitlerini sıfıra indirdiniz yazıklar olsun. birkaç ay sonra seçimler için oy istemeye başlarsınız gene aman sokaklarda çok gürültü çıkarmayın sayın siyasiler e malum sınava çalışıyoruz.

sabırrr

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
ülkemizde öğretmene, sağlıkçıya kadro var ama bize gelince yok. bize kadro yoksa sizede oy moy yok

sabırrr

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
Yok kardeşler özel sektör iş vermez oldu üniversiteliye,ben kendi adımı google da yazsam girip elendiğim birçok mülakat listesi çıkıyor adam buna bakıp geçici elaman almaz ,kamu yetmiyormuş gibi bide özel sektör mülakatlarından elenir olduk özel sektörün cehennemi çağrı merkezide elediyse beni yakında ölecem demekki ...bu arada askerliğimi de yaptım gerektiğinde inşaatta bile çalıştım iş beğenmeme gibi bi durumumda yok ikidir kpss den en düşük 83.50 aldım ,ülkemizde ya üniversite okumıyacan yada okurken bazı çevrelere yakın olacan memur olmak için ben ikisinide yapmadım hata yaptım ....Allah büyük
yok iş bulamıyoruz üstüne bide iş beğenmiyomuşuz gibi geliyo insanlara. kitaplara verdiğim parayı borsaya koysaydım şimdiye küçük çaplı zenginliğim olurdu

Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
söyledikleri acıklı da üslubu daha da acıklı.

ülkenin kaynaklarının kendisine emanet edildiğini söyleyen insanlar çıkıp rahatlıkla bu kaynakları yanlış kullandıklarını ifade edip makamlarında oturmaya devam ediyorlar. kandırıldık diyorlar, yanlış yaptık diyorlar. fakat bedelini ödeyen biz oluyoruz.

her yere üniversite açıp bunu propaganda malzemesi yapmalarına bir şey demiyorum, desem "kardeşim ben mi dedim sana git de oku diye!" derler. bunu geçelim.

okuduk. işaret ettiği özel sektöre bakalım. herhangi bir iş güvenliği var mı? çalışanlar kanuni haklarını alabiliyorlar mı, bunu denetleyebiliyor musunuz? çalışma şartlarını iyileştirme gibi bir düşünceniz var mı insan onuruna yakışır şekilde?

neyse. daha geniş geniş yazılabilir de ne gerek var. gidip yatayım. yarın mesaim var. geç kalırım da işten çıkarılırım. gerçi bakanın fabrikaları varmış, işçi arıyormuş. gider girerim.

hamiş: ben çok küfür biliyorum da kullanmıyorum pek.

Kurdir

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Mersin Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Kadro çok az. Boşuna beklemeyin. Daha çok çalışın!!! Başlık bu olsun:)

Musa Or

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Yahu siz İİBF mezunalrısınız. Fakültemiz bölümlerinden birçoğu siyaset bilimi dersi gördü zamanında. Nasılsı siyasi partiler konusu; seçmene ona uyan, yarar ssağlaan politikalar veed edilir, seçmende tercihini o gruptan yana kullanır. Ya iktisat; orda da arz talep dengesi vardı. Bize uygun bir arz yoksa taleepte etmezsinz olur biter. Vel hasıl kelam; KADRO YOKSA, OY DA YOK!!