KADROLARIN AZALMASININ ASIL SEBEBİ ŞU:

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında teknorator tarafından paylaşıldı.

1. teknorator

teknorator Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    kadroların az gelmesinin asıl sebebi: ölüm, istifa, emekli olanların %50 si kadar kadro açılabiliyordu ama bu duruma 2014 yılında son verildi ve 2014/2 alımından itibaren alım sayıları 3-4 kat azaldı. YAPILMASI GEREKEN BU DURUMU HER SEFERİNDE DİLE GETİRMELİYİZ. AKİM VE BİMERE SÜREKLİ YAZALIYIZ HATTA POSTA YOLUYLA DİLEKÇE GÖNDERMELİYİZ. EĞER BU DURUMU GÖRMEZDEN GELİP SORUNU BAŞKA YERLERDE ARARSAK HATA YAPARIZ TEK ÇARE %50 OLAYININ KASIM ATAMALARINDAN İTİBAREN DEVREYE SOKULMASIDIR. BU DURUMU SÜREKLİ HER YERDE DİLE GETİRMELİYİZ. AKİM, BİMER, FAX....

aydaa ve enaz90 bunu beğendi.
  2. gamvekeder

gamvekeder Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Bir kurum bu gibi sebeplerle 100 kişi azaldı ise 50 kişi mi kadro açılıyordu, şimdi nasıl.

3. kayzer

kayzer Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    amacım içi boş antipatik muhalefet yapmak değil ama kadroların asıl azalma nedeni yandaşa torpile açıktan alıma en uygun kadroların bizim kadrolar olmasıdır senin benim gibilerine göstermelik kadrolar kaldı

mervenil, isa kulık ve soner bedir bunu beğendi.
  4. kuşçubaşı

kuşçubaşı VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İşletme
    Kendi yandaşlarını sınavsız yerleştirmek için bu %50 olayını kaldırdılar.

5. teknorator

teknorator Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    %50 olayi geri gelirse iibf eskisi gibi en az 1500 en fazla 3500 gibi kadrolari gorebilir

6. mervenil

mervenil VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dokuz Eylül Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    bence iibfnin kadrosunun azalmasının nedeni gih kadrolarının lise-ilkokul mezunu veya üniversite mezunu düşük kpss puanlı eş dost yandaşa peşgeh çekilmesi ve merkezi alımla kpss puanıyla alım yapan kurumların istediğini almasının önünün açılmasıdır.

yuppi26 bunu beğendi.
  7. muhammedoz

muhammedoz Aktif Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Yeri boşalan memurun yerine alım yapılmama sebebi devlet bütçesine ek yük getirmesi ise onu anlayışla karşılayabilirim. Devlet alım yaparken eksi ve artılarını yan yana koyacak ve en azından zarar etmeyeceği şekilde alım yapacaktır. Bu konunun protesto edilebilecek bir tarafı yok bana göre, devlet hiç bir getirisi olmayacağını bildiği bölüme memur almamalıdır zaten. Memur alım sayısındaki düşüşün(merkezi) sebebi torpilli alımlardır.
    bknz: merkezi alım dışına çıkarılan kadrolar

8. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Birçok sebep var. Tek sebebi yok. Bana kalırsa en büyükleri

Özelleştirmeler (Ptt, çay işletmeleri vs )

Merkezi alımdan çıkan alımlar ( Gümrük kyk bazen işkur ve sgk vs )

örneğin 2006 yılında çay işletmeleri genel Müdürlüğü 100 e yakın iibf almış 2007 yılında özelleştikten sonra yok.

Ptt 300den fazla merkezi alımı vardı artık yok.

şimdi elektrik a.ş vs özelleşiyor bunlarında merkezden çıkması ileri doğru muhtemel

Sydv neredeyse 5000 personel aldı almayada devam ediyor ilce ilçe tek biri merkezde olmadı.

Gümrük 2011 yılından bu yana açıktan çıkarıldı ki bu 1000 kadar kadronun merkezden çıktığı anlamına geliyor.

belediyelerin nasıl personel aldığı belli değil ister merkezden alıyor isterse kafasına göre buda haliyle partizanların ekmeğine yağ sürüyor.

Merkezi alımlar neden düştü dersen yukarıdakiler bunun mutlak sebebi

Nispi sebepleride var

Örneğin Ösym kaynaklı olan geçen 2011 yılı bir kitin Sayıştay raporunu inceledim. Kit 9 personel almış kurumun belirttiği niteliğe sahip olmamasına rağmen 9 kişiden 6 sının kuruma yerleştiği buda kurumda kalifiye personel sıkıntısını çekilmesine sebep olduğundan bahsediyordu.

şimdi bu durumda kitlerin ösym sistemine güvenip merkeziden personel alması çok zor. E torpilide seven idarecilerimiz var haliyle buda onların bahanesi oluyor.

Şuan devlet deseki 657 ye kime sözleşme imzalatacaksak bunu merkezden alacağız belediye kit kurum farketmez maaşını devletin ödediği herkes merkezi alımla alınacak emin ol taban bırak 70 i 60dan aşağı iner...

Sayfayı Paylaş