KADROLARIN AZALMASININ ASIL SEBEBİ ŞU:

teknorator

Aktif Üye
kadroların az gelmesinin asıl sebebi: ölüm, istifa, emekli olanların %50 si kadar kadro açılabiliyordu ama bu duruma 2014 yılında son verildi ve 2014/2 alımından itibaren alım sayıları 3-4 kat azaldı. YAPILMASI GEREKEN BU DURUMU HER SEFERİNDE DİLE GETİRMELİYİZ. AKİM VE BİMERE SÜREKLİ YAZALIYIZ HATTA POSTA YOLUYLA DİLEKÇE GÖNDERMELİYİZ. EĞER BU DURUMU GÖRMEZDEN GELİP SORUNU BAŞKA YERLERDE ARARSAK HATA YAPARIZ TEK ÇARE %50 OLAYININ KASIM ATAMALARINDAN İTİBAREN DEVREYE SOKULMASIDIR. BU DURUMU SÜREKLİ HER YERDE DİLE GETİRMELİYİZ. AKİM, BİMER, FAX....

gamvekeder

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Bir kurum bu gibi sebeplerle 100 kişi azaldı ise 50 kişi mi kadro açılıyordu, şimdi nasıl.

kayzer

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
amacım içi boş antipatik muhalefet yapmak değil ama kadroların asıl azalma nedeni yandaşa torpile açıktan alıma en uygun kadroların bizim kadrolar olmasıdır senin benim gibilerine göstermelik kadrolar kaldı

kuşçubaşı

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
Kendi yandaşlarını sınavsız yerleştirmek için bu %50 olayını kaldırdılar.

teknorator

Aktif Üye
%50 olayi geri gelirse iibf eskisi gibi en az 1500 en fazla 3500 gibi kadrolari gorebilir

mervenil

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
bence iibfnin kadrosunun azalmasının nedeni gih kadrolarının lise-ilkokul mezunu veya üniversite mezunu düşük kpss puanlı eş dost yandaşa peşgeh çekilmesi ve merkezi alımla kpss puanıyla alım yapan kurumların istediğini almasının önünün açılmasıdır.

muhammedoz

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İktisat
Yeri boşalan memurun yerine alım yapılmama sebebi devlet bütçesine ek yük getirmesi ise onu anlayışla karşılayabilirim. Devlet alım yaparken eksi ve artılarını yan yana koyacak ve en azından zarar etmeyeceği şekilde alım yapacaktır. Bu konunun protesto edilebilecek bir tarafı yok bana göre, devlet hiç bir getirisi olmayacağını bildiği bölüme memur almamalıdır zaten. Memur alım sayısındaki düşüşün(merkezi) sebebi torpilli alımlardır.
bknz: merkezi alım dışına çıkarılan kadrolar

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Birçok sebep var. Tek sebebi yok. Bana kalırsa en büyükleri

Özelleştirmeler (Ptt, çay işletmeleri vs )

Merkezi alımdan çıkan alımlar ( Gümrük kyk bazen işkur ve sgk vs )

örneğin 2006 yılında çay işletmeleri genel Müdürlüğü 100 e yakın iibf almış 2007 yılında özelleştikten sonra yok.

Ptt 300den fazla merkezi alımı vardı artık yok.

şimdi elektrik a.ş vs özelleşiyor bunlarında merkezden çıkması ileri doğru muhtemel

Sydv neredeyse 5000 personel aldı almayada devam ediyor ilce ilçe tek biri merkezde olmadı.

Gümrük 2011 yılından bu yana açıktan çıkarıldı ki bu 1000 kadar kadronun merkezden çıktığı anlamına geliyor.

belediyelerin nasıl personel aldığı belli değil ister merkezden alıyor isterse kafasına göre buda haliyle partizanların ekmeğine yağ sürüyor.

Merkezi alımlar neden düştü dersen yukarıdakiler bunun mutlak sebebi

Nispi sebepleride var

Örneğin Ösym kaynaklı olan geçen 2011 yılı bir kitin Sayıştay raporunu inceledim. Kit 9 personel almış kurumun belirttiği niteliğe sahip olmamasına rağmen 9 kişiden 6 sının kuruma yerleştiği buda kurumda kalifiye personel sıkıntısını çekilmesine sebep olduğundan bahsediyordu.

şimdi bu durumda kitlerin ösym sistemine güvenip merkeziden personel alması çok zor. E torpilide seven idarecilerimiz var haliyle buda onların bahanesi oluyor.

Şuan devlet deseki 657 ye kime sözleşme imzalatacaksak bunu merkezden alacağız belediye kit kurum farketmez maaşını devletin ödediği herkes merkezi alımla alınacak emin ol taban bırak 70 i 60dan aşağı iner...