Kafamda deli sorular :)

yesilelma9

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
Maliye
KPSS'ye ilk girişim arkadaşlar. Kadrolar da böyle gelince açıktan atamalara bakar oldum. 28 aralıkta gümrük sınavı varmış. Sabahtan beri bakıyorum kafam karıştı başvuru formunda gümrük staj yeri vs yazıyor. o sınava bizler başvuramıyor muyuz? Bir de ptt kasım sonu gibi alım yaparsa mülakata girersem merkeziden tercih yapabiliyor muyum?

muhtarrr42

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lİsans Üstü
Üni
ODTÜ
Bölüm
Lojistik Yönetimi
O gumruk sinavi baska biseydir..icerdekilerin yukselmesi veya a grubudur...b olsa duyardik...ptt de ise evet mulakata girersen tercih yaparsin...sorular basitmis yaa :)

yesilelma9

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
Maliye
O gumruk sinavi baska biseydir..icerdekilerin yukselmesi veya a grubudur...b olsa duyardik...ptt de ise evet mulakata girersen tercih yaparsin...sorular basitmis yaa :)
Madem kolay her seyi tek tek sordum :) Diyelim ki açıktan bir belediyeye falan ise girdim sonraki alimlarda puanımi kullanip merkezi de tercih yapabiliyor muyum? Yoksa hakkım yanar mi

muhtarrr42

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lİsans Üstü
Üni
ODTÜ
Bölüm
Lojistik Yönetimi
Aciktan belediye iibf li almaz...el altndan alirda giresen puanin yanmaz...ama bilmiom belediye nasil istihdam edio acaba..buyuk ihtimal soz .li alir o zamanda yanmaz...ama cook eskiden belediyede belli bi gun calisinca 657 e geciodun..onlar simdi noldu bilmiom..

chaborz

VİP Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
Madem kolay her seyi tek tek sordum :) Diyelim ki açıktan bir belediyeye falan ise girdim sonraki alimlarda puanımi kullanip merkezi de tercih yapabiliyor muyum? Yoksa hakkım yanar mi
bak burda onemli olan nereye girdigin degil hangi sartlarla girdigin. eger kadrolu yani 4b li bir pozisyona girersen baska 4bli yere atanamazsin, sozlesmeli yerlere basvurablirsin.

eger sozlesmeli olarak girersen istifa ettikten sonraki 1 yil boyunca baska yere sozlesmeli giremezsin ama 4bli olarak girebilirsin.

bir de tkk ve botas gibi kurumlarda isci statusundeki memurluklar var. onlara girersen hem sozlesmeli hem 4bli istedigin yere gecebilirsin.

yesilelma9

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
Maliye
Aciktan belediye iibf li almaz...el altndan alirda giresen puanin yanmaz...ama bilmiom belediye nasil istihdam edio acaba..buyuk ihtimal soz .li alir o zamanda yanmaz...ama cook eskiden belediyede belli bi gun calisinca 657 e geciodun..onlar simdi noldu bilmiom..
SozLesmeli alan belediyeler var. Memur oluyorsun. 1 yıldan sonra sanırım 657 sayılıyorsun.

yesilelma9

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
Maliye
bak burda onemli olan nereye girdigin degil hangi sartlarla girdigin. eger kadrolu yani 4b li bir pozisyona girersen baska 4bli yere atanamazsin, sozlesmeli yerlere basvurablirsin.

eger sozlesmeli olarak girersen istifa ettikten sonraki 1 yil boyunca baska yere sozlesmeli giremezsin ama 4bli olarak girebilirsin.

bir de tkk ve botas gibi kurumlarda isci statusundeki memurluklar var. onlara girersen hem sozlesmeli hem 4bli istedigin yere gecebilirsin.
Of çok karisikmis. Teşekkürler :)

Bölüm
İşletme
2015 memur alımları için 75 bin kadro verecekmiş acaba bunu kaçı mayıs ataması için ayrılır????

chaborz

VİP Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
Of çok karisikmis. Teşekkürler :)
:) yok karisik degil cok basit bak soyle anlatayim a grubunu saymazsak 3 ihtimal var degil mi?
1. kadrolu
2. sozlesmeli
3. isci statusunde memurluk

bunlarda 1 ve 2 icin soyle bir kural var: ayni puanla ayni statudeki yere bir daha yerlesemezsin. digerlerine yerlesebilirsin.
yani kadrolu girdiysen ayni puanla bir daha kadrolu yere giremezsin.
sozlesmeli girdiysen de birakip tekrar sozlesmeli yere giremezsin.
isci statusundeki memurluklarda ise boyle bir kural yok fakat onlarda da calisma zorunlulugu oluyor genelde bir sure
o sure dolmadan cikmak istersen tazminat odemen gerekiyor

Bölüm
İşletme
m7 sıralamaları hesaplarken 25 kodu inceliyoruz demi? bzı yerlerde hep m7 hesaplamışlar hem m25 diye ayrı ayrı yazmışlar