ESKİ İLAN Kamu ihale kurumu 10 büro personeli alımı

Konu, 'İİBF İlan Takip Forumu' kısmında Tgb06 tarafından paylaşıldı.

1. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    Kamu İhale Kurumunda istihdam edilmek üzere, aşağıda unvan ve sayıları belirtilen kadrolar için personel alımı yapılacaktır.

Görev : Büro Görevlisi

Alınacak Personel Sayısı :10

Mülakata Çağırılacak Kişi Sayısı: 50

KPSS Puan Türü : KPSSP3

En az dört yıllık eğitim veren; Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim Fakülteleri ile fakültelerin İstatistik, Bilgi ve Belge Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Arşivcilik, Kütüphanecilik lisans programlarından mezun olmak.

SINAVA GİRİŞ ŞARTLARI:

Sınava girebilmek için;
    1) İletişim Görevlisi kadrosuna başvuracak adayların 2012 yılında, diğer kadrolara başvuracak adayların ise 2014 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS), tabloda belirtilen puan türlerinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak ve en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere yapılan sıralamada, atama yapılacak kadro sayısının 5 (beş) katı aday arasına girmiş olmak (son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilecektir),
    2) Tabloda belirtilen öğretim kurumlarının birinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen, yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,
    3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak gerekir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1. Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin ya da yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarına ait diploma denklik belgesinin fotokopisi,
    2. Avukat kadrosuna başvuru yapan adaylar için avukatlık ruhsatının fotokopisi,
    3. Programcı kadrosuna başvuru yapan adaylar için bilgisayar programcılığı eğitimi aldığını veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan ya da yükseköğrenim kurumlarından alınmış Bilgisayar Programcısı Sertifikasına sahip olduğunu ve en az 2 programlama dili bildiğini gösteren belgelerin fotokopisi ile İngilizce dil bilgisini gösteren belgenin (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az “D” düzeyinde veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen diğer yabancı dil sınavlarından bu puana denk puan alındığını gösterir belge) fotokopisi,
    4. İlgili KPSS sonuç belgesinin fotokopisi ya da bilgisayar çıktısı,
    5. Son altı ay içinde çekilmiş 4,5 X 6 ebadında 2 adet fotoğraf,
    6. Sınav Başvuru Formu.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ:

Başvurular 08 Eylül 2014 tarihinde başlayacak olup, 19 Eylül 2014 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.
    Adayların; sınava katılabilmek için Kurumun resmi internet sitesinde (www.ihale.gov.tr) yer alan “Kamu İhale Kurumu 2014 Yılı Açıktan Atama Giriş Sınavı” modülü içindeki “Sınav Başvuru Formunu” elektronik ortamda eksiksiz olarak doldurduktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte, “Kamu İhale Kurumu İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:186 06520 Balgat/Ankara” adresine şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen gün ve saate kadar Kuruma ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

SINAV YERİ:

Sınav; sözlü giriş sınavı olarak, Kurumumuzun Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:186 Balgat/Ankara adresindeki hizmet binasında yapılacaktır.
    Sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile adayların sınava gireceği tarih ve saate ilişkin bilgiler, Kurumun www.ihale.gov.tr internet sitesinden ilan edilecektir.

SINAV GİRİŞ BELGESİ:

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Sınav Giriş Belgelerini, Kurumun resmi internet sitesinde yer alan “Kamu İhale Kurumu 2014 Yılı Açıktan Atama Giriş Sınavı” modülünden temin edecektir. Adaylara ayrıca Sınav Giriş Belgesi gönderilmeyecek olup, sözlü sınavın yapılacağı adres, tarih ve sınav saatlerine ilişkin bilgilere bu belgede yer verilecektir.

Adayların sınav esnasında, Sınav Giriş Belgesi ile birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı özel bir kimlik belgesini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bu belgeleri bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

SINAV KONULARI:

Sözlü sınav, adayların başvurdukları KPSS puan türü muhtevasında bulunan konular ve/veya eğitim gördükleri alana ilişkin bilgi düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel yetenek ve genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden değerlendirilerek ayrı ayrı puan verilmek suretiyle gerçekleştirilir.
    Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmeleri için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekir.

SINAV SONUCU:

Sınav başarı puanı; sözlü sınavda başarılı olan adayın sözlü sınav puanının %50’si ve KPSS puanının %50’si dikkate alınmak suretiyle belirlenir.
    Bu şekilde hesaplanan puanların ortalaması genel başarı sırasını belirler ve en yüksek ortalamadan başlayarak boş kadro sayısı kadar aday, giriş sınavını başarmış sayılır. Sınavda yedek liste ilan edilmeyecektir.
    Sınav başvurusu ve/veya atama aşamasında yanlış bilgi, beyan ve sahte belge vererek ya da belgelerde tahrifat, silinti ve kazıntı yapmak suretiyle Kurumu yanıltanlar hakkında, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur. Kurumu yanıltanlar kamu görevlisi ise bu durum ayrıca çalıştıkları kurumlara da bildirilir. İlan olunur.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon : (312) 218 48 43
    Faks : (312) 218 48 83

Not: Sınava ilişkin ilgililere duyurulması gerekli görülen bilgilendirmeler, Kurumun www.ihale.gov.tr internet sitesinden yapılacaktır. Bunun dışında adaylara şahsen veya telefonla ayrıca bir bildirim yapılmayacaktır.

hukukcular da var ama isteyen değerlendirebilir

2. iktst

iktst Üye

Ödül Puanları:
    8
    Puan yanmıyor herhalde sözleşmeli personel olunca diye biliyorum. Ayrıca 90 üstü kapatır gibi gene de birkaç iibf'liyi göndersek iyidir.

3. Rbs

Rbs Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uls. Tic. ve Finansman
    Başvurmayı düşünen var mı ?

4. kpssmagduru

kpssmagduru VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    sozlesmeli isi 90 alan ne yapsin ki ya?bekler kasimda atanir kadroluya daha mantikli.

GT-B7510 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. İsvacık

İsvacık Admin Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    28
    İİBFliler böyle düşünmüş olsaydı bu forumdaki birçok kişi çoktan atanmıştı...
    kazın ayağı öyle değil

estralla69 bunu beğendi.
  6. kpssmagduru

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Kaca duser peki bu 10 buro personelinin alimi sizce?bbenim puan 82 basvursam mi diyorum.

7. İsvacık

Ödül Puanları:
    28
    Sayı çok az olduğu için bence bizim puanlara düşmez, diye düşünüyorum ama yine de başvurmanda fayda var...Tahmin etmek çok zor ama 85+ kesin

8. kpssmagduru

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Anladim saolasin hocam.87 ustu basvurmasa onlarin kadroya yerlesecegi kesin gibi bisey su aciktan alimlara basvurmasalar biz dusuk puanlilara biraksalar keske.kimisi yuksek puaniyla basvuruyo mulakata gitmio gitse bile yerlesse merkezi atamadan atandiginda istifa edip gidio. Millet baskasinida dusunse keske.

9. Tgb06

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    İletişim Görevlisi kadrosuna başvuracak adayların 2012 yılında, diğer kadrolara başvuracak adayların ise 2014... derken bir torpil kokusu var

10. İsvacık

Ödül Puanları:
    28
    aynen öyle

11. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Maaşları nasıl acaba? Puan yanmiyorsa basvuru yapabilirim

12. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Arkadaslar puan yanmayacak diye sakin basvurmayin. 3-4 ay maas alacaksiniz diye bir baskasini hakkini, gelecegini calmayin. Lutfen biraz anlayisli olalim.
    Kim bu kurumda ben calisirim diyorsa o basvursun. Bosuna kadroyu doldurup bir baska kardesimiz hakkina girmeyelim. Vicdaniniz bunun muhakemesini yapacaktir.

silya1984, cenk coban ve adam smth bunu beğendi.
  13. kpssmagduru

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Ya ilanda kadrolu yada szlesmeli mi oldugu yazmio ki?sozlesmeli oldugunu nereden anladiniz.ben mi goremedim acaba.

14. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    2012 puan istenen onlisans gördüm ben malum 2014 sınavı olmadı.

15. Zuurtu

Zuurtu VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Hangi ilde görev yapacağı ile ilgili bi bilgi göremedim ben

16. kpssmagduru

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Ya bu 10 buro grevlisi kadrolu mu olacak sozlesmeli mi ilanda yazmio?

17. peter keating

peter keating VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Bölüm:
    İşletme
    http://www.ihale.gov.tr/Duyuru/166/...vlisi_giris_sinavi_-_sinav_basvuru_formu.html

Başvurular başladı. Zaten taban 80 olduğu için yüksek kapanır muhtemelen. Belki bir okuyan ve hatta dikkate alan olur diye yazalım ; yedek liste olmayacak. Yani başvurusu kabul edilip mülakata giren 50 adaydan 10 kişilik kazanan listesi açıklanacak. Gitmeyenin yerine çağrılma durumu yok yani.

Geçen sene 25 kişi çağırmışlar mülakata taban puan 86.97 olmuş. Bu sene 50 kişi çağırıyorlar. Belki bir parça daha düşebilir. Ama atamalar öncesi olduğu için, Ankara olduğu için, gitmeyeceği halde tüm ilanlara başvuru yapanlar olacağı için puanlar düşmeyebilirde.

http://www1.ihale.gov.tr/duyurular2013/sinavhakkazananlar.pdf

cenk coban bunu beğendi.
  18. Tgb06

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    bu alım 2012 puanıyla sınavdan 1 yıl sonra 2013 yılında yapılmış. Şu durumda hiç atama olmadığı için muhtemelen yüksek kapatacaktır.

19. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Yalnız kasım ya da gelecek yıl haziranda tercih için istifa edip 6 ay beklemek gibi bi durum söz konusu diye biliyorum yanlışım varsa biri düzeltsin. 80-81-82 puanlı olup merkezi atamada yerleşemeyeceğini düşünenler başvursun bence. Şu an en düşük memur maaşo 1920 lira aşağısı olmaz

20. peter keating

peter keating VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Bölüm:
    İşletme
    80-82 aralığına düşmez bence puan. Bekleme süresi yok geçiş yapabilirsiniz istifa edip 657'ye.

Sayfayı Paylaş