Kamu yönetimi mezunuyum bulunduğum yerde işletme anabilim dalı açılmış başvurmadım?

kendi alanımdan yüksek lisans yapak istiyorum ancak bulunduğum ilde işletme anablim dalı var benim işletmeyle aram pek haşır neşir değil kendi alanımdan yapmam daha mantıklı değil mi kendi alanımın açılmasını mı beklemeliyim sizce o da yakında açılır sanırım söylenti var ; bir de şuan işletmeden yaparsam sonradan alanım açılırsa geçiş olayı olmuyor değil mi yani derslerden muaf olunuyor mu kendi alanımdan devam edemeziyim yoksa tekar kayıt sildirip alanıma mı geçmem gerekir yardımcı olursanız sevinirim tşklr

kendi alanında yonetım bılımlerı uzerıne yapsan daha ıyı olur,ana derslerı verırsen gecersın...unıversıtene gore degısıyor bu seyler daha cok sen unıversıte mı kalmak ıstıyorsun yoksa a grbuna atanıncaya kadar 1az yardirim modunda mısın bu ada onemlı

beteriktisat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Bildiğim kadarıyla geçiş olayı olmuyor..aslinda alaninla ilgili değil de farklı mesela işletme den yüksek lisans yapmak ufkunu farklı bi alanda gelistirecektir ya da arkadaşın dediği gibi yönetim bilimleri de olabilir..

kendi alanında yonetım bılımlerı uzerıne yapsan daha ıyı olur,ana derslerı verırsen gecersın...unıversıtene gore degısıyor bu seyler daha cok sen unıversıte mı kalmak ıstıyorsun yoksa a grbuna atanıncaya kadar 1az yardirim modunda mısın bu ada onemlı
yok alanıı istiyorum hukuk bilimi ya da yönetim bilimleri burda sadece işletme anabilim dalı var 20 kişi alıyodu başvurmadım alanım açılınca mantıklı olur diye düşündüm 2 kere masraf ödemek istemiyorum harç parası diyor yükseklisansta harç mı var kaldırılmamışmıydı

Bildiğim kadarıyla geçiş olayı olmuyor..aslinda alaninla ilgili değil de farklı mesela işletme den yüksek lisans yapmak ufkunu farklı bi alanda gelistirecektir ya da arkadaşın dediği gibi yönetim bilimleri de olabilir..
yok yönetim bilimleri alanımın açılmasını bekliyorum ama harç parası var o yüzden başvurmadım kendi alanıma yatırım yapıyım edim 2 kere anabilim dalı eğiştirmek kolay değil işletme anabilim dalıyla ortsk dersler çokaz bizim alanla doğru mu yapıyorum sizce başvurmadım da

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
tezsiz yüksek lisans ise onun bir ücreti var. hatta hatrı sayılır miktarda.

• bir de bilim sınavı var üniv kendi yapıyor ales puanıı haricinde ; ne soruyolar bilim snavında giren var mı mülakatı da var kendi ingilize sınavını kendi yapıyor üniv giren var mı sınavlara yükseklisans için

tezsiz yüksek lisans ise onun bir ücreti var. hatta hatrı sayılır miktarda.
bu tezli işletme anabilim dalı üniv kkndi hesabını yazmış anasayfasına ücreti yatırın demiş de harç paraları kalkmdı mı normal öğretimde

harç paraları var mı normal öğretimde yükseklisan için soruyorum

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
  • bir de bilim sınavı var üniv kendi yapıyor ales puanıı haricinde ; ne soruyolar bilim snavında giren var mı mülakatı da var kendi ingilize sınavını kendi yapıyor üniv giren var mı sınavlara yükseklisans için

bu tezli işletme anabilim dalı üniv kkndi hesabını yazmış anasayfasına ücreti yatırın demiş de harç paraları kalkmdı mı normal öğretimde
tezlilerde ücret yok bildiğim kadarıyla . üniversiteden üniversiteye fark ediyor mu uygulama. onu sormak lazım

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Başvurmak istediğin üniversitenin öğrenci işlerini ararsan daha sağlıklı olur. Her üniversitenin yüksek lisans muhabbeti farklı oluyor. Ücreti de öğrenirsin.

İibf! Geleceğin çalındı ama artık yeter!...

beteriktisat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Tezli yüksek de var harç miktarları ama fazla değil bildiğim kadarıyla tezsize göre..ben senin yerinde olsam beklemezdim başvururdum.sonuçta ikiside iibf alanı.tabiki kendi dusunem katılmayani da dinlemek isteriZ.

peter keating

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İşletme
Tezli YL 300-400 civarındadır tahminim. Üniversiteye göre değişir. Yabancı dil de üniversiteye bağlı bazı üniversiteler kendi yapar, bazıları yds, üds v.b ister.

Ben Kocaeli Üni 2007 girişliyim o tarihte kendisi dil sınavı yapıyordu. Mülakat kısmı talebe göre değişir. Eğer yoğun talep varsa alanla ilgili sorular sorarlar. Mülakatta asıl amaç; bu adam devam eder mi, askerden kaçmak için mi geliyor v.s. sorularına cevap bulmak oluyor çoğu zaman. Bir de hem okurken hem sonra bu kişiden yararlanabilir miyiz diye bakarlar.

Alan değişikliği için ise aynı dersler varsa onlar tekrar alınmaz. Ama her üniversitede farklı uygulama olabilir.

Şahsi düşüncem akademisyenlik veya özel sektörde ciddi bir kariyer düşünmeyen kimsenin yapmasına gerek yok. Devlet kademesinde yükselmeye de maaşa da etkisi pek yoktur.

yok alanıı istiyorum hukuk bilimi ya da yönetim bilimleri burda sadece işletme anabilim dalı var 20 kişi alıyodu başvurmadım alanım açılınca mantıklı olur diye düşündüm 2 kere masraf ödemek istemiyorum harç parası diyor yükseklisansta harç mı var kaldırılmamışmıydı

yok yönetim bilimleri alanımın açılmasını bekliyorum ama harç parası var o yüzden başvurmadım kendi alanıma yatırım yapıyım edim 2 kere anabilim dalı eğiştirmek kolay değil işletme anabilim dalıyla ortsk dersler çokaz bizim alanla doğru mu yapıyorum sizce başvurmadım da
y lisans ta (tabı okuluna gore degısır) hem alana yonelık 1calısma olmaz bol bol kıtap okursun,hemde harc yok devlet unıversıtelerınde,... ama 1yerden basla mutlaka,bakarsın kadro gelır onun acılır falan..

eliz alya

VİP Üye
y lisans ta (tabı okuluna gore degısır) hem alana yonelık 1calısma olmaz bol bol kıtap okursun,hemde harc yok devlet unıversıtelerınde,... ama 1yerden basla mutlaka,bakarsın kadro gelır onun acılır falan..
yani hocalarım kendi alanımdan yapmak manıklı eğil mi ben alandışı yükseklisasn yapmak istemiyorum işletme iibf de olsa hukuk bilimleri ya da yönetim bilimlerini istiyorum

Tezli yüksek de var harç miktarları ama fazla değil bildiğim kadarıyla tezsize göre..ben senin yerinde olsam beklemezdim başvururdum.sonuçta ikiside iibf alanı.tabiki kendi dusunem katılmayani da dinlemek isteriZ.
hoam işletmeyle aram pek yok aslında ondan söyledim severek okuak isterim yönetim bilimleri veya hukuk bilimlerini istiyordum yani açılan ezli işletme anabilimdalı genel işletme o da istemedim bi de alanım açılırsa sonradan üzülürüm2 kere harç parası yatır zor olurdu bi de bu tezli ama yükseklisansta tezli olması normal öğretim olması durumunda harç parsı yok diye biliyordum ondan sordum

hanı unıye basvuruyorsun da senden para ıstıyorlar? bızım burada oyle 1 para durumu yok hazırlık atlama sartı var :)

bende y lısans yapmaya calıstım yemedı bıraktım,ondan dedım.... bazı unıler cok kasıyor arastır o zaman basvrdgn yerı ıyıce