Kamu yönetimi mezunuyum bulunduğum yerde işletme anabilim dalı açılmış başvurmadım?

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında lizgeviyal tarafından paylaşıldı.

1. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    kendi alanımdan yüksek lisans yapak istiyorum ancak bulunduğum ilde işletme anablim dalı var benim işletmeyle aram pek haşır neşir değil kendi alanımdan yapmam daha mantıklı değil mi kendi alanımın açılmasını mı beklemeliyim sizce o da yakında açılır sanırım söylenti var ; bir de şuan işletmeden yaparsam sonradan alanım açılırsa geçiş olayı olmuyor değil mi yani derslerden muaf olunuyor mu kendi alanımdan devam edemeziyim yoksa tekar kayıt sildirip alanıma mı geçmem gerekir yardımcı olursanız sevinirim tşklr

2. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    kendi alanında yonetım bılımlerı uzerıne yapsan daha ıyı olur,ana derslerı verırsen gecersın...unıversıtene gore degısıyor bu seyler daha cok sen unıversıte mı kalmak ıstıyorsun yoksa a grbuna atanıncaya kadar 1az yardirim modunda mısın bu ada onemlı

3. beteriktisat

beteriktisat Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Bildiğim kadarıyla geçiş olayı olmuyor..aslinda alaninla ilgili değil de farklı mesela işletme den yüksek lisans yapmak ufkunu farklı bi alanda gelistirecektir ya da arkadaşın dediği gibi yönetim bilimleri de olabilir..

4. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    yok alanıı istiyorum hukuk bilimi ya da yönetim bilimleri burda sadece işletme anabilim dalı var 20 kişi alıyodu başvurmadım alanım açılınca mantıklı olur diye düşündüm 2 kere masraf ödemek istemiyorum harç parası diyor yükseklisansta harç mı var kaldırılmamışmıydı

yok yönetim bilimleri alanımın açılmasını bekliyorum ama harç parası var o yüzden başvurmadım kendi alanıma yatırım yapıyım edim 2 kere anabilim dalı eğiştirmek kolay değil işletme anabilim dalıyla ortsk dersler çokaz bizim alanla doğru mu yapıyorum sizce başvurmadım da

5. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    tezsiz yüksek lisans ise onun bir ücreti var. hatta hatrı sayılır miktarda.

6. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    • bir de bilim sınavı var üniv kendi yapıyor ales puanıı haricinde ; ne soruyolar bilim snavında giren var mı mülakatı da var kendi ingilize sınavını kendi yapıyor üniv giren var mı sınavlara yükseklisans için

bu tezli işletme anabilim dalı üniv kkndi hesabını yazmış anasayfasına ücreti yatırın demiş de harç paraları kalkmdı mı normal öğretimde

harç paraları var mı normal öğretimde yükseklisan için soruyorum

7. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    tezlilerde ücret yok bildiğim kadarıyla . üniversiteden üniversiteye fark ediyor mu uygulama. onu sormak lazım

8. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Başvurmak istediğin üniversitenin öğrenci işlerini ararsan daha sağlıklı olur. Her üniversitenin yüksek lisans muhabbeti farklı oluyor. Ücreti de öğrenirsin.

İibf! Geleceğin çalındı ama artık yeter!...

9. beteriktisat

beteriktisat Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Tezli yüksek de var harç miktarları ama fazla değil bildiğim kadarıyla tezsize göre..ben senin yerinde olsam beklemezdim başvururdum.sonuçta ikiside iibf alanı.tabiki kendi dusunem katılmayani da dinlemek isteriZ.

10. peter keating

peter keating VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Bölüm:
    İşletme
    Tezli YL 300-400 civarındadır tahminim. Üniversiteye göre değişir. Yabancı dil de üniversiteye bağlı bazı üniversiteler kendi yapar, bazıları yds, üds v.b ister.

Ben Kocaeli Üni 2007 girişliyim o tarihte kendisi dil sınavı yapıyordu. Mülakat kısmı talebe göre değişir. Eğer yoğun talep varsa alanla ilgili sorular sorarlar. Mülakatta asıl amaç; bu adam devam eder mi, askerden kaçmak için mi geliyor v.s. sorularına cevap bulmak oluyor çoğu zaman. Bir de hem okurken hem sonra bu kişiden yararlanabilir miyiz diye bakarlar.

Alan değişikliği için ise aynı dersler varsa onlar tekrar alınmaz. Ama her üniversitede farklı uygulama olabilir.

Şahsi düşüncem akademisyenlik veya özel sektörde ciddi bir kariyer düşünmeyen kimsenin yapmasına gerek yok. Devlet kademesinde yükselmeye de maaşa da etkisi pek yoktur.

11. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    y lisans ta (tabı okuluna gore degısır) hem alana yonelık 1calısma olmaz bol bol kıtap okursun,hemde harc yok devlet unıversıtelerınde,... ama 1yerden basla mutlaka,bakarsın kadro gelır onun acılır falan..

12. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    yani hocalarım kendi alanımdan yapmak manıklı eğil mi ben alandışı yükseklisasn yapmak istemiyorum işletme iibf de olsa hukuk bilimleri ya da yönetim bilimlerini istiyorum

hoam işletmeyle aram pek yok aslında ondan söyledim severek okuak isterim yönetim bilimleri veya hukuk bilimlerini istiyordum yani açılan ezli işletme anabilimdalı genel işletme o da istemedim bi de alanım açılırsa sonradan üzülürüm2 kere harç parası yatır zor olurdu bi de bu tezli ama yükseklisansta tezli olması normal öğretim olması durumunda harç parsı yok diye biliyordum ondan sordum

13. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    hanı unıye basvuruyorsun da senden para ıstıyorlar? bızım burada oyle 1 para durumu yok hazırlık atlama sartı var :)

14. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    hangi üniv boşver benim yerimde olsan kendi alanından mı yapardın yoksa farklı alandan mı yapardın

15. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    bende y lısans yapmaya calıstım yemedı bıraktım,ondan dedım.... bazı unıler cok kasıyor arastır o zaman basvrdgn yerı ıyıce

16. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    kendi alanım olsa gider yaparım yönetm bilimleri olsa hukuk bilimleri tereddüt etmzdim ondan edim

Sayfayı Paylaş