Kamuya 74 bin personel alınacak!

rotbalans

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuya 74 bin personel alınacağını açıkladı.

TBMM'de bütçe görüşmelerinde söz alan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gelecek yıl kamuya 74 bin personel alınacağını açıkladı.

Bakan Şimşek şunları ifade etti: "2015 yılında onaylayacağınız bütçeyle toplam 74 bin kamuya personel alınması noktasında Meclis olarak olanak sağlayacaksınız. Bunun yaklaşık 34 bini otomatik olarak gelen, yani doktor, hakim, polis gibi... Geriye 40 bin kişi kalacak. Yılın başında ilgili bakanların ihtiyaçları da dikkate alınarak başbakana sunacağız ama şimdiden şu bakanlığa bu kadar kadro vereceğim demem doğru olmaz. başbakana sunacağız."

Kaynak : http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/168539/Kamuya_74_bin_personel_alinacak.html

esraaa

VİP Üye
Bölüm
ÇEKO
geçen günlerde şimşek yanlış beyan etti 40 bin alınacak aslında 4bini akademisyen falan demişlerdi. yine mi 74bin demişler. tam karar veremediler heralde :)

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
bizim kalan bölüm hala 40 binlik alanda, tabi ne kalırsa :kötü: biz sayıyı zaten biliyoruz sen nelere ağırlık vereceksin keşke onu söylesen de aynı şeyi yeni bir durum gibi önümüze sunmasan

Bölüm
Uluslarası İlişkiler
subatta ki 15 bin öğretmen de bu 40 bin ın ıcındemı acaba?

işletmeci00

İşletme - 84,3
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
mehmet sımsekte ne dedıgını bılmıyo sankı

Eğitim
Lisans
Bölüm
Ekonometri
Çok önemsemeyin bu tarz şeyleri. Verdikleri sayıyı hiç bir zaman gerceklestirmiyolar. Bence daha fazla alım olacak. Umursamamak lazım.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Çok önemsemeyin bu tarz şeyleri. Verdikleri sayıyı hiç bir zaman gerceklestirmiyolar. Bence daha fazla alım olacak. Umursamamak lazım.
aynen sayılara takılmamak lazım memlekette sayıları herkes kendi istediği gibi yorumlayabiliyor.önemli olan bize gelecek kadro gerisi hikaye !

Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
Hayret, bu defa bazı kurumlara personel alınmayacak cümlesini es geçmiş halbuki hiç unutmazdı!

ismail9696

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
İşletme
kendi baldızınında içinde olduğu torpille atama skandalından sonra beyanlarına daha fazla dikkat eder olmuş okadar. birde şöyle bir sorun var bu ülkede herkesi kendilerine düşman ettiler pislikleri günden güne ortaya çıkıyor. 17 ve 25 aralıkta isimleri gündeme gelen ve istifa etmek zorunda kalan bakanlar için bu hafta mecliste oylama yapılacak. ben inanıyorum ki seçimlere yakın yeni bomba haberler çıkacak ortaya yine. yani kısaca bence şuanki hükümeteki parti iktidarını kaybetmeyi kesinlikle göze alamaz. yoksa iktidarı kaybettikleri an yüce divana kadar yolu var bu meselelerin. o yüzden gün geçtikçe söylemler yuvarlanacak. bizler bile seçimlerin hükümet nezdinde önemli olmadığı algısına kapıldık çünkü güzel algı operasyonu yapılıyor. ama işin aslı hiçte öyle değil. bu yüzden seçimlerden dolayı sadece biz kpssciler için değil herkes için bazı şeyler biraz daha düzelecektir. Ben buna inanıyorum inşallahta öyle olur.