Kamuya Yeni Memur Alınacak

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Veron tarafından paylaşıldı.

1. Veron

Veron İcra Memuru İzmir

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Gazi Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Bazı kurumlara ait dolu ve boş kadrolarda değişiklik yapıldı ve bu değişiklikler, bazı kurumların görevde yükselme sınavları açmaya ve merkezi yerleştirme ya da giriş sınavı ile personel alımına hazırlandığı şeklinde değerlendirildi.

Bakanlar Kurulu Kararı ile 11 kuruma ait bazı dolu kadrolarda derece terfilerine yönelik değişiklikler yapılırken, ilk defa veya görevde yükselme ya da naklen atama suretiyle atama yapmaya yönelik bazı değişikliklere de gidildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Türkiye Adalet Akademisi, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Sayıştay Başkanlığı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne ait bazı dolu kadrolarda derece değişikliği, bazı boş kadrolarda ise sınıf, unvan ve derece değişikliği yapıldı.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan 2015/8239 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yapılan kadro değişiklikleri, bazı kurumlarda naklen veya ilk defa atama yoluyla Devlet memuru alımına gidileceği ve/veya görevde yükselme sınavı açılacağı şeklinde değerlendirildi.

Örneğin,

Karayolları Genel Müdürlüğü için:

*60 adet Mühendis ve 20 adet Tekniker kadrosu ihdas edilmesi, bu kadrolara ilk defa atama yapılacağı,

Kültür ve Turizm Bakanlığı için;

*129 adet Memur, 36 adet Kütüphaneci, 47 adet Arkeolog, 25 adet Mimar, 20 adet Hizmetli, 17 adet Mühendis kadrosu ihdas edilmesi bu kadrolara ilk defa atama yapılacağı,

*9 adet Şube Müdürü, 9 adet Bölge Laboratuvar Müdür Yardımcısı ile 3 ve 4 üncü derecelerde toplam 73 adet Bilgisayar işletmeni kadrosu ihdas edilmesi, bu kadrolar için görevde yükselme sınavı açılacağı veya naklen atama yapılacağı,

*5-10 dereceler arasında toplam 72 adet Bilgisayar İşletmeni kadrosu ihdas edilmesi, bu kadrolara ilk defa, naklen veya görevde yükselme suretiyle atama yapılacağı

Vakıflar Genel Müdürlüğü için;

*10 adet Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosu ihdas edilmesi bu kadrolar için görevde yükselme sınavı açılacağı veya naklen atama yapılacağı,

*10 adet Mimar ve 10 adet Mühendis kadrosu ihdas edilmesi bu kadrolara ilk defa atama yapılacağı,

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü için;

*59 adet İl Göç Uzman Yardımcısı kadrosu ihdas edilmesi, bu kadrolara atama yapmak için giriş sınavı açılacağı,

şeklinde değerlendirildi.

https://drive.google.com/file/d/0ByS2DLPDPrUARHU0bjVYejQ3c1E/view?pli=1

http://sgkrehberi.com/haber/74568/

2. nurnur

nurnur Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Ne bu ben anlamadım yani ne nasıl heycanlandım ya :) bizi ilgilendiren bişe mi ?

3. Veron

Veron İcra Memuru İzmir

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Gazi Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Bende anlamadım bir şey, haber başlığını olduğu gibi buraya aktardım. Bilgisi olan arkadaşlar yorumlarsa daha iç açıcı olur...

4. GİZEM819

GİZEM819 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    eee devlet kadro verıodu kurumlar ıstemıodu ya.

5. mervenil

mervenil VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dokuz Eylül Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    bu haberi değerlendirebilecek var mı ? iyi bişey gibi ama artık olumsuz şeylere çok alıştık bu alım olur mu ? ne zaman olur ? kpss puanıyla mı olur ? belirsiz

6. duygulummm

duygulummm Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Hişşşşbişiiii anlamadım

7. iibfmaliye

iibfmaliye Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Benim tek anladığım seçim bir ay önce olsaydı kadro açısından biraz daha iyi bir tablo olabillirdi.

8. iibfmaliye

iibfmaliye Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı ara ara alıyor zaten mülakatlı olarak bana çok farklı bir şey gibi gelmedi.

9. mehmet84

mehmet84 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Bu adamlar tam anlamıyla ş.siz madem adam alacaktınız neden merkeziyle almıyorsunuz almamanız için sebep ne. İibfye en azından 150-200 kadro daha gelseydi ne olurdu gerçi oda yetmez ama..... :acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr:

beren27 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş