Kamuyer.net Dogru soylemis kanun cikmassa bu is olmaz.

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında scarface tarafından paylaşıldı.

1. scarface

scarface VİP Üye

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Memur Adayları İçin Nisan Ayı Hüsran Ayı Olabilir
    2015 yılı Merkezî Yönetim Bütçe Kanununda kurumlara 36 Bin atama izni verilmişti. Kurumlar taleplerini göndermeye başladı, Kamuyer.Net olarak bize gelen duyumlar kurum taleplerinin merkezi bütçede belirtilen rakamın çok çok üstüne çıktığı yönünde. Ancak kadroların dağılımını yapacak olan Maliye Bakanlığ.

15 Bin Öğretmen Ataması Yapıldı Şubat ayında yapılan 15 bin kişilik öğretmen atamasıyla 36 bin kadronun büyük bir kısmı kullanılmış oldu geriye 21 Bin kadro kaldı, yine ocak ayında kurum içi nakillerde kullanılmak üzere 1.217 kadro ayrılmıştı bunu da düşersek 2015 yılı için şuan elde olan kadro sayısı 19.783.

Eğer Kanunla Ek Kadro Verilmezse Nisanda Maksimum Kadro 19.783 Kurumlara merkezi bütçe kanunu haricinde ek kadro vermenin tek yolu yine kanunla kadro vermektir, şuana kadar MEB ve Gümrük Bakanlığı hariç ek kadro alan bir kurum bulunmamakta meclisin 7 Nisanda kapanacağını düşünürsek atamalara çok az günler kala çok büyük bir sürpriz olmazsa gelecek kadro sayısı 15 bini geçmeyecektir.

Seçim Üstü Adaylardan Yüksek Kadro Beklentisi Merkezi atamanın seçim öncesine çekilmesi ve MEB’e ek 47 bin kadro verilmesiyle memur adayı milyonlarca insan yüksek kadro beklentisi içine girdi ancak şuan ki tabloda nisan atamasında iyi kadro gelmesi çok çok zor duruyor. Hükümet Öğretmen atamasın dışındaki atamaları çok fazla ciddiye almıyor. Seçim vaatlerini öğretmen atamaları üzerinden götürmeye devam ediyor.

Nisanda Kadroların Çoğu Sağlık Ağırlıklı Olacak. Yıllar itibariyle kadro dağılımlarına baktığımızda aslan payını Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar, Adalet Bakanlığı ve tabi Milli Eğitim Bakanlığı almakta. Geçen Yıl İle Kıyasladığımızda

Durumu Özetleyebilriz 2014 yılında merkezi bütçeden 36 bin kadro verilmişti, bunun 10 binini öğretmen atamasına ve 1824’ kadroyuda kurumlara arası acil ihtiyaç ve nakillere ayrımışlardı geriye kalan 23 bin 976 kadronun; %22 sini Sağlık Bakanlığı Ve Bağlı Kuruluşlar %21 ini MEB yüzde 12 sini Adalet Bakanlığı Geriye kalan %45’i ise diğer kurumlara dağıtılmıştı. Eğer bir mucize gerçekleşmez ise bu yılada karşılaşılan tablo bu şeklide olacaktır.

Kadro taplerinin bitmesiyle çok yakında dağılımı DPB yayınlayacaktır. Yayınlar yayınlamaz Kamuyer.net olarak sizlerle paylaşacağız. Kamuyer.Net

CANER bunu beğendi.
  2. kayzer

kayzer Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    okumadım lakin bu ülkede istenilen şeyin elde edilmesi için kanun çıkması küçük bir ayrıntı halledilir bir şekilde yeter ki o istesin:)

işletmeci00 ve crank83 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş