Kamuyer.Net Yine En Doğru Haberi Sizlerle Paylaştı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Arkadaşlar bildiğiniz gibi 37 bin ek memur kadrosu diye asılsız haberler çıkmıştı yeni haber portalımızda bunun asılsız olduğunu sizlerle paylaşmıştık. http://www.kamuyer.net/37-bin-ek-kadro-ve-atamalarin-hazirana-alinmasi.html

bugün nekadar haklı olduğumuz yeni anlaşıldı işte memurlar.net bugün haberi;

Öğretmenlik dışındaki kadrolara yönelik atama izni sayısı artmamış
    Milli Eğitim Bakanlığı, 47 bin öğretmen kadrosu ihdas ederken yayınlamış olduğumuz haberde, önemli olanın atama izni sayısı olduğunu belirtmiştik.

Gerçekten de, daha sonra atama izni sayısını içeren bir teklif Meclise sunuldu ve atanacak öğretmen sayısının 35 bin olduğu ortaya çıktı.

Kadro ihdası ve atama izni sayısının Meclis Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmeleri sırasında, Anadolu Ajansı, atama izni sayısının 77 bine çıktığını belirten bir haber yayımladı.

Plan ve Bütçe Komisyonu toplantı tutanaklarının Meclis Genel Kurulu gibi hemen yayınlanmaması nedeniyle, memurlar.net olarak bu gelişmeyi öğretmenlik kadroları haricindeki atama izni sayısının artması şeklinde yorumlamıştık. Ancak 23 Mart 2015 tarihli Meclis Genel Kurulu tutanaklarına göre artan atama izni sayısı sadece öğretmen atamalarını içermektedir.

Bir başka deyişle öğretmenlik dışındaki diğer kadrolarına yönelik atama izni sayısında bir artış olmamıştır.

Şubat'taki 15 bin öğretmen atama izni sayısı düşüldüğünde, bugün itibariyle tüm kamunun 2015 yılında atayabileceği personel sayısı 21 bindir. Üstelik bu sayıda sağlık personeli ve diyanet personeli de dahildir.

betimlemeツ bunu beğendi.
  2. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Ben azimle 4 nisan 2015 23.50yi bekliyorum 5inde tatildi değil mi? 5inde çalışacak ise 5 nisan 2015 23.50 o zamana kadar umutluyum. Gerçi işler karisiyor sanırım kendi dertlerinden unutabilirler

"Betimleme tapatalktan bildiriyor."

3. ekonomist-55

ekonomist-55 VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Pardon betimleme de cahilligime ver. Neyi bekliyorsun acaba?

4. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    uploadfromtaptalk1427211273538.jpg

Umut etmezsem olmaz. Allahtan ümidimi kesmem ben. Olmasa da vardır bir hayrı

sara1990 bunu beğendi.
  5. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    4 nisanda ne var ciddn bende merak ettim

6. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Ya ben mi yanlış biliyorum meclis tatile girmeyecek mi? ben hala son dakika güzel bi rakam.bekliyorum beklemim mi? öleyim mi ha öleyim mi????:rolleyes:

Nanick ve sara1990 bunu beğendi.
  7. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    evet 5 nisanda tatile giriyor ama çok isteyince onlar bir günlüğüne arada da toplanıp kararlar verebiliyorlar el birliği ile 5 nisana kadar olmazsa olmaz dememek lazım ;) keza meb için bi dönem bu şekilde bi toplanılmıştı diye hatırlıyorum sanki! isteyince oluyor mücadele eden arkadaşların ümitlerini kırmayalım.

8. Oğuzhan Çakır

Oğuzhan Çakır VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    kadro için kanun şart değil. Haliyle meclis de şart değil. Khk ile kadro açılabilir sayı yükseltilebilir. Yani bakanlar kurulu yeterli. İş kabine de biter. Öyle veya böyle 51 gün daha bekleyeceğiz kadro taleplerinin son bildirim gününe kadar yani. Siyasete girmek istemiyorum ama son kavga büyürse bakanlar kurulu toplanır ve hatrı sayılır kadro verir. Yok eğer kavga büyümezse an itibariyle 3-4 puanlık düşüş var. Çok mühim bir düşüş değil lakin 400 milletvekili hedefi olan bir parti için büyük sorun. Tahminimce en kötü ihtimalle 12 bin verilir haziranda sağlıkçı da dahil. Yani 2014 hazirandan pek farklı olmaz. En iyi ihtimal 17-18 bin kadro. İdeal tahmin 14-15 bin.

Sayfayı Paylaş