KARACA ANALIZ YAPMIS

Konu, 'İİBF Haber Merkezi' kısmında simge işkil tarafından paylaşıldı.

1. tolga taşcı

tolga taşcı VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    o değilde kadrolar orantısız gelince herkesin kafası karıştı. her kurum için ayrı bir sıralama yapmak gerekiyor.

2. BeyazıT

BeyazıT Spor Genel Müdürlüğü

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Analizi falan bilmem de ucuz yırttık onu bilirim :D toplam 1400-1500 lisans kadrosundan 495 iibf çıkarmak yani rüyanda gör inanma. 85.68 puanım ile bile gümrükten 245-250 kişi önümden gitmişti sonra 45-50 yedek çağırdılar yani gidenleri 200 olarak saysam m7 900. Şimdi 495 iibf + 122 4001 kadrosu ile(ki genelde 4001 in %30 una iibf yerleşir) önümden 400 kişi yollasam m7 500 e düşüyor. 2. gümrük ilanı gelecek+pomem var+ açıktan alımlar devam ediyor. Gümrüğü yine kazanamasam 100 kişi önümden gitse m7 olur 400. 2 senedir A grubu+uzmanlıklar vs derken onları da düşşsem son atamada sanırım yer seçecem haritadan :D Bu atamanın tesellisi de bu olsun :hhhhhh:

Gökhan60, Veron, esru ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. tolga taşcı

tolga taşcı VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    kitler 84leri görür diyosun yani son atamada

4. BeyazıT

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Valla hocam kaça düşer bilmem ama olağan haliyle Sgk-İçişler-Kit-Üni şeklinde alım gelirse beklediğimize değmiş diyebiliriz

5. AHMET ÖZER

AHMET ÖZER 84.208

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Bu alımın taban puanı çok çok önemli olacak 84ler için.son alıma ümitlenmek için

6. erensson

erensson Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çukurova Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    haziranda büyük şok gelebilir.bu kadar erken sevinmeyin.bence neresi olursa başvurun.ben 2. veya 3.atamada kesin giderim diyordum.son atamada bile gitmeme ihtimalim var.puanım 85.15.

işletmeci00 bunu beğendi.
  7. scarface

scarface VİP Üye

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Senin bi iki yorumuma baktimda hep tam tersi cikmis mumkunse hep boyle olumsuz konus emi.

ert ve AHMET ÖZER bunu beğendi.
  8. suheyla unal

suheyla unal İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    K.Maraş Sütçü İmam Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Aynen katiliyorum hocam tabani merak ediyoruz bizde bu alimda bize bisey cikmaz ama haziranda ne olur onu gorcez yani

9. AHMET ÖZER

AHMET ÖZER 84.208

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    aynen öyle hocam bana çıkmaz kesinlikle körün taşı olmadığı sürece:) ama size belli olmaz 84,5 du demi sizin?

10. simge işkil

simge işkil İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    benim atanmam için bu atamaya ek olarak haziranda da 300/400 arasın alması lazım.Puanım 84.885

esru bunu beğendi.
  11. suheyla unal

suheyla unal İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    K.Maraş Sütçü İmam Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Aynen hocam 84,5 de yani gelmez yazilanlara bakiyorm cok zor belki diyorum isletme oldugu icin olabilirmi diyorum ama yinede yok yani 85 li cok fazla ancak onlara gelir

işletmeci00 bunu beğendi.
  12. esru

esru İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Bölüm ne?

13. AHMET ÖZER

AHMET ÖZER 84.208

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    hocam kyk bayan kadrolarında değişik puanlar olacağına inanıyorum.

sadeceüye bunu beğendi.
  14. Ozge S

Ozge S Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    NE GÜZEL YA SON ATAMA HAYALLERİ KURAN ARKADAŞLAR VAR :) SON ATAMA GELECEK İNANCI DA AYRI BİR GÜZELLİK.. MERKEZİ KALKMAYACAK DİYORSUNUZ YANİ ....

Cipro bunu beğendi.
  15. BeyazıT

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Boşuna somut bilgi olmadan merkezi kalkacak gibi bir inanca bürünüp insanları telaşa sokmak da hiç etik değil bilmem farkında mısınız ?
    Ama ben size bir atama daha yapılacağını resmi olarak yapılmış bir açıklama ile kanıtlayabilirim buyurun
    http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/duyuru/kpss-adaylarinin-dikkatine
    Sizin de varsa kanıtınız somut şekilde,dinleyebilirim.

16. Ozge S

Ozge S Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    SİZ BUNA ATAMA MI DİYORSUNUZ? ATAMA MI OLUYOR BU SAYILAR VALLA HELAL OLSUN O ZAMAN... TELAŞLANSIN MİLLET TABİKİ HAKLAR ELDEN ALINIYOR GİDİYOR HEPSİ AÇIKTAN ALIMLARA, TAŞERONALARA AKTARILIYOR. ARKADAŞLAR BEN TAŞERONUM BENİM KADROYA GEÇME İHTİMALİM ATANMA İHTİMALİMDEN DAHA FAZLA. BUNA RAĞMEN BEN ATAMA SAYILARINA İTİRAZ EDİYORUM.. AĞLANACAK HALİMİZE GÜLDÜRÜYORSUNUZ...HER YAZILI KAĞIT İŞİNİZİ GÖRÜYORSA MUHTEŞEM O ZAMAN :) RESMİ KAYITLARA BAKINIZ EFENDİM MERKEZİ ATAMA FARKLARINA!! ONLAR ATAMA İSE BUNLAR NE? AYRICA ETİK OLMAYAN ŞEY İNSANLARA YOKU VARMIŞ GİBİ GÖSTERMEK BENCE.

Heisenberg, bilge can ve ozgeden.88 bunu beğendi.
  17. BeyazıT

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    O zaman sizin derdiniz atama yapılıp yapılmayacağı değil gelecek olan sayılar ile. O zaman bunu merkezi atama kalkacak gibi anlatmanız yanlış :) Hani kadroların azaldığını dün öğrenmedik yani Kpss ye gireli 1.5 yıl oldu artık ne kadar kadro geleceğini az çok insanlar tahmin edebiliyor. Ben de kabullenemiyorum bu sayıları 85.7 puanım ile hala atanamadım bekliyorum keşke sayılar artsa da ben de istediğim yere atanabilsem. Ancak sizin puanınızı bilmiyorum ama kadroların azlığından şikayet ettiğinize göre 83-85 arası olduğunu tahmin ediyorum siz atanamama korkusuyla merkezi atama mı olacak sanıyorsunuz yazıyorsunuz ancak 400-500 arası gelebilecek olan kadroda bile 2 bin kişinin içine umut doğuyor. Tekrar söylüyorum bu sistemi onaylamıyorum sayılar tabi ki de az ama 6 ayda bir forumdan bir çok kişiyi bir yerlere yolluyoruz. Son atamaya gümrük,kyk,katiplik,İkm derken daha bir çok açıktan alım olacağı söyleniyor. Umarım daha bir çok kişi temizlenir de son atamada maksimum sayıda insan mutlu olur.

18. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Şimdiye kadar bu da olmaz dediğimiz hersey oldu o kadar çok ezildikki son atama hakkının elimizden alınabileceği ihtimali kesinlikle var. Herşey kagit üzerinde ki gibi değil maalesef onun için bende artık hayal kurmayanlardan im. Mücadele ettik elimizden geleni yaptık ama olmadı. Son atama hayalim yok olursa olur olmazsa olmaz. Iibf için mücadele ettim en çok ezilen bölümlerden bir tanesi yim bütün emekler boşa gitti. Haram zikkim olsun bize bu kadroları reva görenlere.

Ozge S bunu beğendi.
  19. Ozge S

Ozge S Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    :) :) :) BU MERKEZİ ATAMAM MI HALA ATAMA DİYORSUNUZ:) BANA GÖRE 1.ALIM YAPILMADI 199 KADRO İLE 1 .ATAMA DİYE BİR ŞEY YOK. BENİM PUANIMIN ÇOK DA ÖNEMİ YOK BURADA AMA 85,5 LAR VE 84 LER ATANAMAZSA 83 LER SINIRDA KALIRSA HERALDE İÇİNİZE SİNECEK. KENDİMİ DÜŞÜNSEM HİÇ GİRMEM 100 GÜN SONRA KADROM GELİYOR. 84 PUAN SİZİN İÇİN KÜÇÜK YA DA AZ BİR RAKAM ZANNEDİYORUM. KİMLER İÇİN ÜZÜLECEKSİNİZ ACABA? 85.7 İLE ATANAMAYIP BU RAHATLIĞA HAYRET EDİYORUM SANIRIM SIRANIZ GELDİ DİYE BU RAHATLIK. BEN BUGÜN ÖĞRENMEDİM TABİKİ MÜCADELEDE EDİYORUZ!!! HER PLATFORMDA!!! BURDA GELİP BAYRAMLAŞMA MESAJLARI KAÇ KADRO GELİR, GELİRSE NOLUR DEYİP FORUMDAN ÇIKMIYORUZ EN AZINDAN. GÜMRÜK BK.LIĞINA SİZİN PUANIN ALTINDA KAÇ KİŞİ ATANDI?? PTT DE HERKES 1000 LERDEN BAHSEDERKEN KAÇ KİŞİ ALINDI? AYRICA 2015 DE GÜMRÜK HARİCİNDE NE KADAR ALIM YAPILDI ? MERKEZİ ATAMAYI KALDIRIYORUZ DEMELERİ İÇİN İLLA MERKEZİ ATAMAYI YAPMAYACAĞIIIIIZ DİYE NARA MI ATMALARINI BEKLİYORSUNUZ??

mehmet arıkan bunu beğendi.
  20. BeyazıT

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Ben sanki kadro rakamlarını onaylıyormuşum gibi mi anlaşılıyorum bölümüm iktisat bana gelen kadro 129 ben de memnun değilim. Ayrıca buradaki yorumlarıma bakarsanız 2016 kpss ye hazırlanmayın diye insanlara yorum yapıyorum kaç kere yazmışımdır 83-88 arasındaki puanları belirleyenin şans unsuru olduğunu bilgiyle yükselmesinin zor olduğunu o yüzden hiç bir zaman 84 ü 83 ü küçük görmedim görmem de. Mücadeleyse,destekse bunları sosyal medya etkinliklerine katılıp ben de destek veriyorum akrabalarıma bile twit attırıyorum etkinlik zamanlarında. Ancak benim elimden gelen bu puanım 85.7 değil de 80 olsa yine yapacağım buydu daha fazlasını yapmam yapamam önümdeki diğer fırsatları değerlendirir yoluma bakarım. Haa bunu çoğu kez de söyledim keşke atanamayacak bir puan alsaydım da şimdiye ya bir bankada çalışıyor olurdum ya da 2015 kpss alan grubuna çalışıp şu an uzmanlık mülakatlarına giriyor olurdum diye. O yüzden konuşmamız daha fazla uzamasın boşuna sayfaları kaplıyoruz ancak ikimizin de derdi bir atama olsun sayılar artsın.

Sayfayı Paylaş