KARACA ANALIZ YAPMIS

Konu, 'İİBF Haber Merkezi' kısmında simge işkil tarafından paylaşıldı.

1. Heisenberg

Heisenberg Allah Muhafaza Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    298
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    koskoca devletimiz(!) 2 yılda merkeziden tüm bölümlerden 7000-8000 kişi alamazken ama ne hikmetse açıktan alımlarla çok daha fazlasına ihtiyaç duyuyor.. bölümü çeko olup 86 alan insan atanabilir miyim diye sorarkenn 77 puanla tarım kredi koop. memur alıyor bu ülkede.. hem de mülakatta sabah gazetesinin köşe yazarları sorularak seçiliyor bu arkadaşlar ! 2. atamada atanırsın denen insanlar bile 4. atama sonunda atanamıyor..her zaman yaptıkları gibi yavaş yavaş alıştırıyorlar insanı..bakın yaklaşık 500 kadro da bile ooooo çok iyi lisansdan bu kadar pay düştü iibf'ye buna şükretmek lazım diye konuşmaya başladık..çünkü fikri yerleştiriyorlar yavaştan beynimize(inception gibi herifler) :) ..merkezi atamanın kalkıp açıktan alımların yapılması çok daha fazla kişinin de işine gelecektir..şu an gümrüğün bazı yedeklerinin nasıl bakan danışmanları,bakan yardımcıları ile konuştuğunu herkes çok iyi biliyordur..ama sorsan yok yea ne referansı ben kendi hakkımla girdim..yok canım ne torpili soruların hepsini bildim diye konuşuyorlar..bu ülke de ki açıktan alımların alayı şaibelidir ! tamamen sembolik olan bir merkezi atama üzerinde konuşuyoruz..ve devlet büyüklerimizin(!) konuşmalarından bildiğimiz kadarıyla bu sınav tamamen kalkacak..ve ya tamamen mülakat ortamına dönecek muhabbet .. şu an ortamı ayarlama çabasındalar..

2. iibfmaliye

iibfmaliye Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Bana kimse mücadele ettik demesin hiçbir şekilde tam amacımıza ulaşamadık somut olarak ki ulaşabiliriz. Bu ek atama olması lazım yoksa 7 bin kadro hiç olacak umursamaz olmayalım.

Heisenberg, Ozge S, kukuleta ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. mehmet arıkan

mehmet arıkan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ege Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    arkadaşlar,öncelikle şu algılama içerisine tam olarak giremediğimizi fark ediyorum ne yazık ki..300-500 rakamlarının konuşulduğu ve yaklaşık 1.5 yıldır bu rakamların pazarlığı,yorumu,kavgası,tartışmasının falan yapıldığı bir ortamdayız.3.5 milyon kişinin girdiği bir sınavda,bu devasa ülkede,açıktan alım rakamlarının en düşüğünün koskoca bir merkezi alımdan çoğu kez daha fazla olduğu ve dikkat ediyorsanız sanki seçilmiş insanlar gibi her şehre 1'er kişilik serpiştirilmiş merkezi kadro verildiği bir durumda bunun bir alım olduğunu söylemememiz ve bu algılamayı geliştirmemiz gerekiyor.kusura bakmayın ama bir çoğumuz bu algılamada ve tepkilemede değil maalesef.

yani özetle; şunu demek istiyorum ; merkezi alım diye bir şey yok.ne kendinizi,ne yakınlarınızı,ne de sınava girmişleri ya da girecekleri kandırmayın.1 milyon yüz küsür bin kişinin girdiği sınavda(lisans) 13000-20000 lerin içine girmiş ve atanma ihtimali kalmamış insanların olduğu ve asgari iki üç mülakattan da yenik ayrılmış bu kişilerin çok olduğu bir ortamda MERKEZİ ALIM bir yalandır.zaten bu anlaşıldığı için tamamen kaldırılacaktır.her analizden önce esas büyük resim analizi bu şekilde yapılmalıdır.ilk 10000'e giren ve iibf'de de ilk 2000'e girenler zaten dilim olarak baktığınızda binde birlere girmişlerdir.eğer merkeziden alınmak için bindelere girmek gerekiyorsa zaten öyle bir alım milli piyangodan bilet almayla ya da sayısal loto çekilişinde 6 bilmeyle neredeyse eşdeğer olduğundan değerlendirme dışı sayılabilecek kadar düşük rakamlardır.

4. mehmet arıkan

mehmet arıkan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ege Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    bir de üstelik koskoca koskoca bölümlerden aylardır yıllardır bir umut bekleyen insanlara 10'ar kişi kadro veriliyorsa...

Heisenberg ve ozgeden.88 bunu beğendi.
  5. simge işkil

simge işkil İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Bu atama çok enteresan bir atama olucak ! Çok büyük süprizler olabilir

Mehmet_Gezen bunu beğendi.
  6. onur çakır

onur çakır VİP Üye

Ödül Puanları:
    78
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Tercihlerde nasıl bir yol izleyemelim tamam 83 puana bir yer gelmez ama olsun nasıl bır stratejı olmalı ? 1 kadrosu olanlar kesınlıkle yazılmamalı mı ? 4001'den asla tercoh yapılmamalı mı bana bır yol taktık verır mısınız ?

Sayfayı Paylaş