Kasımda kaç kadro bekleniyor?

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında as--5 tarafından paylaşıldı.

1. as--5

as--5 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Erken seçim ihtimali de göz önüne alınırsa bu konudaki gorusleriniz neler arkadaşlar? Taban puan kaça kadar duser

2. Demhat

Demhat VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Koltuk sevdasına düşmüşler gelince bakarlar bize

işsiz adam ve as--5 bunu beğendi.
  3. mehmet arıkan

mehmet arıkan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ege Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    tum kamu kurum ve kuruluslarına yapılacak atamalar ıkıncı bır emre kadar ıptal olmus.lınk paylasamıyorum telefondan ama resmı gazetede yayımlanmıs

4. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    atamaların iptalini bende duydum ama artık 86 87 altı iibfden atanma beklemesinin 2016dan itibaren bittiğini düşünenlerdenim.kasımda da 200 kadro ya gelir ya gelmez... Örnek herkes kendi belediyesine baksın son 2-3 yıldır adil bir alım duydunuz mu ?

5. zeyno karatas

zeyno karatas Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Aciktan alimlar durduruldu gecici hukumet oldugu icin diye anladim ben merkezi atamalara karismiyorlar

ali20 bunu beğendi.
  6. mehmet arıkan

mehmet arıkan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ege Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    hayır merkezı de ıptal.basbakanlık genelgesını okuyun.en basta merkezı atamalar var.ıstısnaı atamalar dısında butun alımları kapsıyor.

7. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Haberi yapıştırsanıza. Sebep neymiş.

8. moment1044

moment1044 VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    korkacak birsey yok bizi etkileyen bi durumda yok tedbir alinmiş sadece.

Başbakanlıktan:
    Konu : Personel İşlemleri
    GENELGE 2015/9

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında (Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, Türkiye Büyük Millet Meclisi İdari Teşkilatı, Anayasa Mahkemesi, hakim ve savcı adaylarının atanmaları yönünden ilgisine göre Adalet Bakanlığı veya Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, Sayıştay Başkanlığı, Kamu Denetçiliği Kurumu, Milli İstihbarat Teşkilatı, il özel idareleri ve belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmeler hariç);

- Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçlarına göre merkezi yerleştirme sonucunda yapılacak atamalar,

- Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ve Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonucunda atanmaya hak kazananların atanmaları.

- Doçent ve profesör kadrolarına yapılacak atamalar,

- 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi kapsamına giren engelli atamaları,

- 4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesi kapsamına giren eski hükümlü atamaları,

- 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek 1 inci ve ek 6 ncı maddeleri kapsamına giren atamalar,

- 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu kapsamında veya diğer ilgili mevzuata göre yapılacak askeri personel atamaları,

- 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanunun 22 nci maddesi uyarınca yapılacak atamalar,

-Devlet burslusu olarak yurt dışına gönderilen öğrencilerin akademik eğitimlerini tamamlamalarını müteakip atanmaları,

- Zorunlu yer değiştirmeye tabi atamalar,

- Eş durumu ve mazeret nedeniyle yapılacak naklen atamalar,

- Vatani görevlerini yapmak üzere görevlerinden ayrılıp terhislerini müteakip tekrar eski görevlerine dönmek isteyenler ile ücretsiz izin bitimi yapılacak atamalar,

- Mükteseben yapılacak derece terfileri ve görevde yükselme sınavı sonucunda yapılacak atamalar,

- Yargı kararlarının uygulanması nedeniyle yapılacak atamalar.

- 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun Ek 1 inci maddesi ile 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 1 inci maddesi kapsamına giren atamalar,

- Bakanlar Kurulu kararı veya müşterek kararla yapılacak atamalar,

- Müfettiş raporu veya soruşturma sonucu yapılması gereken atamalar,

- 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunun ek 7. maddesi kapsamına giren atamalar,

hariç olmak üzere her statüdeki personelin görev ve unvan değişikliği niteliğinde olanlar dahil naklen veya açıktan atamaları, ikinci bir talimata kadar durdurulmuştur.

Ancak kamu hizmetlerinde aksamaya meydan verilmemesi amacıyla ivedi ve zorunlu hallerde yukarıda belirtilen istisnalar dışında yapılacak atamalar için Başbakanlıktan izin alınacaktır.

Ayrıca; bu kurum ve kuruluşlarda daire başkanı, eşiti ve üstü boş kadrolara vekalet, yürütme ve tedvir dahil tüm görevlendirmeler ile üyesi olunan uluslararası kuruluşlar ve anlaşmalar gereğince katılımın zorunlu olduğu toplantılar hariç tüm yurtdışı geçici görevlendirmelerde Başbakanlıktan izin alınacaktır.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

Ahmet DAVUTOĞLU
    Başbakan

memurlar net aciklama

7 Haziran sonrasında bir koalisyon kurulamaması ve Anayasa'nın 116. maddesi gereğince kurulması zorunlu olan geçici Bakanlar Kurulunda, MHP'den Türkeş'in yanı sıra, HDP'den iki Bakan da yer aldı.

Oluşan koalisyon hükümetinden dolayı, Başbakanlık, istisnalar dışındaki tüm atamaları durdurdu.

KAPSAM DIŞI OLAN KURUMLAR

Aşağıdaki kamu kurumları bir anlamda özerk olduğu için, atamaların durdurulması işleminden istisna tutulmuştur. Belediyeler bu kurumlardan birisidir.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği,
    Türkiye Büyük Millet Meclisi İdari Teşkilatı,
    Anayasa Mahkemesi,
    hakim ve savcı adaylarının atanmaları yönünden ilgisine göre Adalet Bakanlığı veya Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu,
    Sayıştay Başkanlığı,
    Kamu Denetçiliği Kurumu,
    Milli İstihbarat Teşkilatı,
    il özel idareleri ve belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmeler

HANGİ ATAMALAR DURDURULDU?

İstisnalar dışındaki, her statüdeki, tüm açıktan atama ve naklen atamalar durdurulmuştur. Özellikle naklen atamalar önemlidir. Zira A kurumundan B kurumuna nakil işlemleri durdurulmuştur.

ATAMALARIN DURDURULMADIĞI HALLER

- Merkezi yerleştirmeyle yapılan KPSS atamaları durdurulmamıştır. Bu atamalar, ÖSYM tarafından yürütülen merkezi tercihler sonrasında yapılacak atamaları kapsamaktadır.

- Sadece, ÖSYM'nin yapacağı merkezi KPSS tercih işlemleri sonucu yapılacak atamalar istisna tutulduğu için, diğer KPSS puanına dayalı 4/B'li, işçi, memur alımları durdurulmuştur. Bu şekilde alım yapmak isteyen kamu kurumlarının, Başbakanlıktan izin alması gerekecektir. Örneğin VDK'nın vergi müfettiş yardımcısı alabilmesi için, Başbakanlıktan izin alması gerekecektir.

- Profesör ve doçent alımları dışındaki tüm akademik personel alımları durdurulmuştur. Genelgeye yardımcı doçent, araştırma görevlisi gibi diğer akademik unvanlar yazılmadığı için profesör ve doçent dışındaki tüm akademik personel alımlarında, Başbakanlıktan izin alınması gerekecektir.

- Her statüdeki alım durdurulmuştur. Yani işçi, sözleşmeli, geçici, memur tüm statülerde alımlar, istisnalar dışında durdurulmuştur.

- Mükteseben yapılacak derece terfileri ve görevde yükselme sınavı sonucunda yapılacak atamalar istisna tutulmuş ancak unvan değişikliği sınavı istisna tutulmamıştır. Ayrıca sadece GY sınav nedeniyle yapılacak atamalar istisna tutulmuştur. Bu nedenle sınava dayanmayan görevde yükselme niteliğindeki atamalar için Başbakanlıktan izin alınması gerekecektir. Örneğin daha önce şube müdürlüğü yapmış birisinin müktesep hakkı diye başka bir şube müdürlüğüne ataması yapılamayacaktır.

- Eş durumu ve mazeret nedeniyle yapılacak naklen atamalar dışındaki tüm nakil işlemleri durdurulmuştur.

- Zorunlu yer değiştirmeye tabi atamalar, istisna olarak belirtilmiştir. Bu düzenleme, özellikle bölgelerde belirli sürelerle görev yapmak zorunda olan kamu personelinin nakil işlemlerini kapsamaktadır.

İLK KEZ VEKALATEN ATAMA DA DURDURULUYOR

Başbakanlık Genelgesiyle ilk kez, Daire Başkanı ve üstü kadrolar için vekalet, yürütme ve tedvir dahil tüm görevlendirmelere de sınır getirilmiş ve bu atamalar da 2. bir emra kadar durdurulmuştur.

YURTDIŞI GEÇİCİ GÖREVLENDİRMELER DE DURDURULDU

Başbakanlık Genelgesiyle durdurulan bir diğer işlem de yurtdışı geçici görevlendirmeler oldu. Bu tür görevlendirmeler için Başbakanlıktan izin alınacaktır.

ali20 ve CANER bunu beğendi.
  9. Nazibay

Nazibay İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adıyaman Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Arkadaşlar kafam Allal bullak oldu bu bizim Kasım'daki atamayı kapsamıyor demi iptal değil demi ?

10. MüslümanGenç

MüslümanGenç VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Pekii şu an ki Taban Puanlar 87-88 civarı mı ?

11. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    İnşallah...

12. Nazibay

Nazibay İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adıyaman Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Hocam taban puanlar bu kadar yüksek değil kamu Yönetimi'nde 85.978 diğerlerinde 86 civarlarında

13. Nazibay

Nazibay İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adıyaman Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Size katılmıyorum insanların moralini bozmayın herkes zaten sitresli sizin yazdıklarınıza bakın içişleri en son 85.978 le kapattı bu 86 altı bir puan değil galiba!

Heisenberg ve dpuzede bunu beğendi.
  14. moment1044

moment1044 VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    arkadasım rahat ol sıkma canini kasım la alakası yok attiğim yaziği full okursan anlarsın osym nin merkezi atamasi haric diyo. zaten baska bizim atancağımız bi yer yokki. gümrük alim yapcaksa tekrardan izin ister ve verilir kascak bişe yok. bu bakanlıklar değişti 2 ayda kurumlarin ici değişmesin stabil kalsin(bakanların atama ile ilgili yetkileri alindi bu kadar))

yorumlarına bakiyorum da yenisin sanırım. 86 puan altina 2 kadro düştü diye pu puanda kaldi diyemezsin taban. senin dediğin en düşük taban ayridir. 86.3 veya 86,5 alabillirsin taban. 1 2 istisna tabani değiştirmez.

kasım alimi için chp,hdp 20000 kişilik kanun teklifi verdi mhp li oktay vural da tweet atti bu surecde akp ninde 20000 e (meclise gelirse ) hayır oyu kaldircağini sanmiyorum. eğer 20000 gelirse bişe konusmaya gerek yok herkes yer beğensin ama onu düşünmezsek iibf alimlari belli saayılar cok düşük. ne gelir taban ne olur Allah bilir

15. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    oktay vurala bu konuyu iletmeliyiz bir şekilde ...böylelıkle kendılerıde kanun teklifi verebilir

16. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Hocam ben 2016dan itibaren dedim zaten bende isterim eskisi gibi 5binx2 lik kadroları ama yok napalım yani 2012den beri yırtınıyoruz biz kim duydu sesimizi inşallah bundan sonra duyanlar olur. ne diyeyim daha

17. ali20

ali20 Misafir

kesin olan sayıyı yazalımda tekrar hayallerimiz yıkılmasın ptt gibi.

18. el-memur

el-memur VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    İnşallah gümrüğüde merkezi alıma çekerlerde kasım ataması artar..arkdaşlar face grupları hareketlendı açıktan alımların merkezı alıma yonelmesı için herkes katkı sağlasın

diosmio, mervenil ve dümdükgmrk bunu beğendi.
  19. mervenil

mervenil VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dokuz Eylül Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    haziran taban genelde 86,50 da kaldı. 86.5 altında 10-20 kişi ücra yerlere gitti. mesela en düşük 85.9 hakkari üniversitesi.
    ayrıca 86.50 üstü puanı olup bekleyen 200-250 civarı kişi olduğu tahmin ediliyo

20. Nazibay

Nazibay İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adıyaman Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Evet yorumun tamamını okudum sabah birden görünc e şok geçirdim o Yüzden sordum teşekkür ederim...evet yeniyim fakat yorum yapmak ve bazı şeyleri tahmin etmek için eski üye olmak gerekmiyor bence ...Eğerci puanı düşük olan bir insan bir Kişilik kadro olsa bile o puanla yerleşebilmişse bu benim için polyanacılık bile olsa umuttur ve olacaktırda burda eski olunda bilmişlik taslayın insanların moralini bozmaya çalışaninsanlaradır tepkim daha kadro sayısı bile belli olmadan insanların moralini bozmak çok Saçma bunun eski yenilerde alakası yok olamazsa...

ali20 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş