KATİPLİĞE HAZIRLANANLAR

diloşşş

nasip çok güzel bir ihtimaldir...
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Arkadaşlar katiplik düşünen var mı aranızda? Merkezi alımlar daha da azalacak diyorlar. Artık her şeyi düşünmeye başladım ben. Hazırlanan varsa hangi seviyedesiniz?

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Katip olan var eğer faydası olursa bilgilendirme yaparım.

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Katiplikle alakalı hangi konuda bilgi almak istiyorsun önce onu söylesen çok iyi olurdu ama anladığım kadarıyla başvuru aşamasıyla alakalı,

Yakın zamanda bir ilan çıkacak geçen alımı baz alırsanız, puanınız kritik ise genel rağbet gören merkez adliyeler değilde Bam, Bim, idare ve İcra üzerinde yoğunlaşın taban puanları çok düşüyor.

Katiplikte en az 70 puan ile başvuruyorsunuz ama başvuranların 20 katı kadar aday klavyeye çağırılacağından, 70 sizi kurtarmayabilir 70-73 arası gibi kritik puanlarda az alım ve merkez adliye olmayanlardan tamamen şansa tercih yapacaksınız.

Ankara genelde tercih edilmez malum sebeplerde dayı kısmının borusunun öttüğü yerdir ki zaten Ankaralılarda farklı illerde girerler, (Gözlem)

Klavye yazımı en az 90 ancak 3 katı kadar aday çağırılacağından, 90 sizi kurtarmayabilir en az 110 civarı bir yazım olması lazım ancak bu alımda daha önce birçok tecrübeli atandığından nispeten daha aza düşebilir, klavye tamamen soğukkanlılıkla alakalı bir durum panik yapan yazamıyor, sonuna kadar sınavı bırakmadan inatla yazmanız gerek, çünkü adliye içi yapılan sınavda bile 1/3 yazamadı.

F ve Q klavye son sınavda alındı ama personelin F klavyeye geçmesi yazısı geldi. Yani birgün ilanlar F Klavyeden gelmeye başlarsa şaşırmayın ama bu önümüzdeki sınavda böyle bir şey olacağını düşünmüyorum.

Aklıma gelenler görüşler bunlar başka birşey varsa aklına takılan sorabilirsin.

arzu kaya

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar katiplik düşünen var mı aranızda? Merkezi alımlar daha da azalacak diyorlar. Artık her şeyi düşünmeye başladım ben. Hazırlanan varsa hangi seviyedesiniz?
ben geçen sene ki icra katibi alımına başvurmuştum. Atandım. Bir buçuk ay önce başladım. Memnun deilim açıkçası. Cok yoğun ve sorumluluğu büyük olan bir meslek. 1 yılımı doldurup Ankara ya tayin isteyeceğim. Bakalım ne olacak.

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
ben geçen sene ki icra katibi alımına başvurmuştum. Atandım. Bir buçuk ay önce başladım. Memnun deilim açıkçası. Cok yoğun ve sorumluluğu büyük olan bir meslek. 1 yılımı doldurup Ankara ya tayin isteyeceğim. Bakalım ne olacak.
Ankara'ya tayin isteyeceğim derken Sözleşmelisiniz nasıl olacak ki o iş malesef buna izin verilmiyor diye biliyorum.

diloşşş

Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Katiplikle alakalı hangi konuda bilgi almak istiyorsun önce onu söylesen çok iyi olurdu ama anladığım kadarıyla başvuru aşamasıyla alakalı,

Yakın zamanda bir ilan çıkacak geçen alımı baz alırsanız, puanınız kritik ise genel rağbet gören merkez adliyeler değilde Bam, Bim, idare ve İcra üzerinde yoğunlaşın taban puanları çok düşüyor.

Katiplikte en az 70 puan ile başvuruyorsunuz ama başvuranların 20 katı kadar aday klavyeye çağırılacağından, 70 sizi kurtarmayabilir 70-73 arası gibi kritik puanlarda az alım ve merkez adliye olmayanlardan tamamen şansa tercih yapacaksınız.

Ankara genelde tercih edilmez malum sebeplerde dayı kısmının borusunun öttüğü yerdir ki zaten Ankaralılarda farklı illerde girerler, (Gözlem)

Klavye yazımı en az 90 ancak 3 katı kadar aday çağırılacağından, 90 sizi kurtarmayabilir en az 110 civarı bir alım olması lazım ancak bu alımda daha önce birçok tecrübeli atandığından nispeten daha aza düşebilir, klavye tamamen soğukkanlılıkla alakalı bir durum panik yapan yazamıyor, sonuna kadar sınavı bırakmadan inatla yazmanız gerek, çünkü adliye içi yapılan sınavda bile 3/1 yazamadı.

F ve Q klavye son sınavda alındı ama personelin F klavyeye geçmesi yazısı geldi. Yani birgün ilanlar F Klavyeden gelmeye başlarsa şaşırmayın ama bu önümüzdeki sınavda böyle bir şey olacağını düşünmüyorum.

Aklıma gelenler görüşler bunlar başka birşey varsa aklına takılan sorabilirsin.
Çok teşekkür ederim hocam. Bir de merak ettiğim şey, mesela ben yazım aşamasını geçtim diyelim benimle aynı sayıda kelime yazan birinden benim kpss puanım yüksekse bi artısı olur mu benim için?

diloşşş

Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Hangi ile atandınız acaba? Ben KPSS’den 85 küsur aldım fakat merkeziler azalacak diyorlar o yüzden katipliğe hazırlanıyorum. Memnun olmama gibi bir durum bırakmıyorlar bu kadar işsizliğin içinde...

erhanby

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Hangi ile atandınız acaba? Ben KPSS’den 85 küsur aldım fakat merkeziler azalacak diyorlar o yüzden katipliğe hazırlanıyorum. Memnun olmama gibi bir durum bırakmıyorlar bu kadar işsizliğin içinde...
Yakında kyk alıma çıkabilir. Şunu unutmayın. Eğer 4b kadroya (katiplik gibi) atanırsanız kyk,iç işleri gibi 4b kadrolara geçiş yapamazsınız.

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Çok teşekkür ederim hocam. Bir de merak ettiğim şey, mesela ben yazım aşamasını geçtim diyelim benimle aynı sayıda kelime yazan birinden benim kpss puanım yüksekse bi artısı olur mu benim için?
Normalde KPSS+Mülakat puanı ortalaması alınıyor doğru ancak inisiyatif tamamen komisyonda sonuçları incelerseniz atanan kişilere 90 üstü mülakat puanı verildiği atanamayan kişilere 33 gibi puanlar verildiğini görürsünüz buda Kpss puanını bypass ediyor. o yüzden KPSS puanına güvenmeyin.

diloşşş

Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Yakında kyk alıma çıkabilir. Şunu unutmayın. Eğer 4b kadroya (katiplik gibi) atanırsanız kyk,iç işleri gibi 4b kadrolara geçiş yapamazsınız.
kyk da 4001 hocam sıralamaya girebilecek miyim bilmiyorum 2020'ye çalışıyorum zaten

diloşşş

Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Normalde KPSS+Mülakat puanı ortalaması alınıyor doğru ancak inisiyatif tamamen komisyonda sonuçları incelerseniz atanan kişilere 90 üstü mülakat puanı verildiği atanamayan kişilere 33 gibi puanlar verildiğini görürsünüz buda Kpss puanını bypass ediyor. o yüzden KPSS puanına güvenmeyin.
anladım hocam çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

hly

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
İcra yerine zabıt daha mı rahat oluyor acaba...?

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
İcra yerine zabıt daha mı rahat oluyor acaba...?
Yerle alakalı durum bahsettiğin Merkezlerde genelde icra yoğundur, taşrada ise birden çok mahkemeye baktıkları için Zabıt katipliği daha yoğun olabilir.

CANER

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
İlan bu yıl içinde çıksa başvuru üst yaş sınırı kaç olur. 22.01.1983 kurtarabilir mi ?

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
İlan bu yıl içinde çıksa başvuru üst yaş sınırı kaç olur. 22.01.1983 kurtarabilir mi ?
Caner kardeşim genelde ilanda KPSS'nin yapıldığı tarihin ocak ayının 1. günü 35 yaşı geçmemiş olanlar der buda seni kurtarır.

Örneğin 2016 KPSS'nin son alımındaki ibare

b) İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 11 Haziran 2018 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak,(lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1981 ve sonra doğumlu olanlar)

CANER

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
Caner kardeşim genelde ilanda KPSS'nin yapıldığı tarihin ocak ayının 1. günü 35 yaşı geçmemiş olanlar der buda seni kurtarır.

Örneğin 2016 KPSS'nin son alımındaki ibare

b) İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 11 Haziran 2018 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak,(lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1981 ve sonra doğumlu olanlar)
Eşim için sormuştum. Sağ olasın, teşekkür ederim. İlan çıkarsa bu onun için son şans artık. Umarım 2016'daki yaş şartı olumsuz yönde değişmez... Bence günümüzde bu sınır 40'a çıkarılmalı. Bu yaşta biri bu aşamalardan geçip başarılı olmuşsa sonuna kadar haketmiştir o kadroyu. Herkes için hayırlısı olsun.

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Eşim için sormuştum. Sağ olasın, teşekkür ederim. İlan çıkarsa bu onun için son şans artık. Umarım 2016'daki yaş şartı olumsuz yönde değişmez... Bence günümüzde bu sınır 40'a çıkarılmalı. Bu yaşta biri bu aşamalardan geçip başarılı olmuşsa sonuna kadar haketmiştir o kadroyu. Herkes için hayırlısı olsun.
Yaş konusunda haklısın bencede bu kısıtlama esnetilmeli, Ayrıca çok çalışması gerekiyor yenge hanımın çünkü son şansı ise illaki stresi daha fazla olacaktır. Mülakatlarda Son şansı olduğu için bir sempati oluyor onuda söyleyeyim.

Gbhr

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Hsk büro personeli alımı için hazırlanıyorum 3 dk da 90 kelime uygulamalı sınavı var acaba ordaki çalışma şartları nasıldır