Kendi Memleketinde PTT Mİ Yoksa Rotasyonlu GÜMRÜK Muhafaza mı?

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında goktug_kutluk tarafından paylaşıldı.

1. goktug_kutluk

goktug_kutluk İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    slm arkadaşlar siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ikisininde eksi tarafları var birbirine kıyasla sizin görüşleriniz nelerdir.

2. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Hocam, tamamı büyük harflerle başlık açmayalım...

Şahsen memleketime aşığım, hep kendi memleketime veya Ankara'ya atanmaya çabaladım. Ancak memleketine düşkün değilsen abi ben heryerde yaparım diyorsan mddiyatının da yüksekliği düşünülürse gümrük muhafaza.

Tabi puanını bilmeden ezbere konuşuyorum.

3. goktug_kutluk

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    hocam bende memleketime aşık biriyim 657 mi idari sözleşmeye mi diye sorsak tabiki idari sözleşmenin mantıklı bir tarafı yok ama memleketinin olması ve gümrükte bayram tatili yok olduğunu düşündümüzde her şeyin para olmadığını düşünüyorum emin olun yolluklu yerler hariç çalıştığınız saate göre çok maaşıda yok gümrük muhafazanın ve kapılara mahkumdur gümrük muhafaza o yüzden geniş ve uzun vadeli baktığımda ptt daha cazip geliyor bana

4. isletmeci1985

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    PTT'de geçici çalışırsın hocam, memleketine atanacağın puanı alana kadar da istifa etmezsin. Şahsen PTT'ye atanmış olsam yöntemim bu olurdu. rotasyonu kaldıramayacağım için Muhafaza'yı kazanabilecek konumdayken müracaat bile etmemiştim.

Parası pulu ve PTT ile kıyas kabul etmeyecek rahatlığına ise laf yok elbette. Tabi Habur tarzı yoğun ve tehlikeli sınır kapılarına düşmek de var kaderde. O zaman tehlikeli olabilir işte.

5. samyelialttantire43

samyelialttantire43 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    43
    tabiki muhafaza ptt nin özel sektörden farkı olmayacak şefinle kötü olunca seni işten çıkarabilecekler

6. yedek sprey

yedek sprey Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    0
    gümrük ilan verirse bu konuyu bnde acmayı düşünüyodum biraz erken acmıssın ama bende yavastan düşünmeye baslamsıtım puan kac senin

7. euronymousee

euronymousee Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar muhafaza çok zor çalışma şartları tehdit dövmeye kalkisma ne ararsan var 2010 da atanan üç ark memnun değil sin konuştuğumuz da sopayla adam kovaliyoruz diyodu tek memnun oldukları sey maaş . Ptt aş olmasi kötü iyi düşünmek lzm.Ptt şartları iyi ömür boyu yapilmaz kpss çalışmak kaçmak lzm atanursak oda

8. goktug_kutluk

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    ARKADAŞLAR MAAŞA ALDANMAYIN MUHAFAZA GERÇEKTEN ZOR Bİ MESLEK HERKES İÇ GÜMRÜKTE YOLLUKLU RAHAT GÜZEL MAAŞI HAYAL EDİYOR UZUN VADEDE MUTLAKA KAPILARA GİDECEKSİNİZ 12 SAAT GECE NÖBETLERİ OLACAK NORMAL MEMURDAN FAZLA ÇALIŞACAKSINIZ ALDIĞINIZ MAAAŞ FAZLA AMA NORMAL MEMURDAN İKİ KAT FAZLA YIPRANACAKSINIZ KAPILARDA ÖZELLİKLE PTT TAMAM ÇOK GÜZEL DEĞİL AMA KENDİ MEMLEKETİNDE ÇEKİLEBİLİR EN AZINDAN ÇEVRENLESİN HAFTA SONUN BAYRAMIN RESMİ GÜNLERİN TATİL MUHAFAZADA BAYRAM TATİLİ YOK HAFTA SONU KAVRAMI YOK SADECE KURU Bİ YILLIK 20 GÜNLÜK İZNİN VAR YER FARK ETMEZ TATİLLERDE SORUN DEĞİL SALT MAAŞ VE 657 GÜVENCESİ DİYORSANIZ O SİZİN BİLECEĞİNİZ İŞ AMA BANA GÖRE KENDİ MEMLEKETİN OLURSA PTT MANTIKLI GELİYOR PTT DE KİMSE KALMAK İSTEMEZ İLK FIRSATTA KPSS PUANIN OLDUĞUNDA DAHA İYİ BİR KURUMA GİTMEN DAHA KOLAY MUHAFAZADA ÖYLE DEĞİL MUVAFAKAT VERMİYOR GÜMRÜK MALUM TEK ALTERNATİFİN KİTLER OLUYOR ONUNDA NE KADAR YÜKSEK KAPATTIĞINI HEPİMİZ BİLİYOR TERCİHİNİZİ YAPARKEN ONA GÖRE YAPIN GÜMRÜĞÜ BEKLEYENLER İÇİN DEDİKLERİM

9. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    rotasyon ve sınır kapıları çalışma yerleri olması bakımından ptt diyorum. maaş başlangıçta düşük olmakla birlikte zaman içerisinde 2bin dolaylarını görüyor ayrıca tayin işi çok kolay yani rahatlıkla yaşadığın il hatta ilçeye gelebilirsin. Ancak muhafazada gece nöbetini geçtim çalışma yerleri sınır kapıları yani sosyallikten uzak yerler. ayrıca rotasyon çok fazla.

isletmeci1985 bunu beğendi.
  10. isletmeci1985

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Memleketine tutkun insanlar için rotasyonlu işler imkansız. İnsanlar bunun farkında değil. Kadrodan kadroya atlama sorunlarının başlamasının en temel noktalarından birisi. İnsanların tercihlerde kendisini iyi tanıması şart. Bana DHMİ Şırnak mı PTT Kayseri mi deseler PTT Kayseri'yi/Ankara'yı seçerim... (dhmi en istediğim kurumdu ama optimum düzey iş/kurum. puanla maksimum faydayı sağlamaktır maksimum fayda.)

Şehir/istenilen iş baremini gerçekten de iyi belirlemek lazım.

Kardinal bunu beğendi.
  11. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    @isletmeci1985 abi artık son demlerimizi yaşıyoruz kpss kulvarında gümrük gelsin valla affetmem ben :D

12. yedek sprey

Ödül Puanları:
    0
    pttde memleket dısında calısıyosan gümrükmü pttmi dye sorsam fikirleriniz ne olur

13. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    gümrük yeni ilana çıktı da benim mi haberim yok :D herkes bunu tartışıyor allah allah :)

yedek sprey bunu beğendi.
  14. isletmeci1985

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Tabiki gümrük o zaman. Şehir dışındaysak bunu hakedecek maddiyatta kariyerde bir iş isteriz elbette.

yedek sprey bunu beğendi.
  15. yedek sprey

Ödül Puanları:
    0
    2014 puanıyla da yapmıyacakmı illaki yapacak biyandan 2014 kpssye hazırlanıyoruz :)

Sayfayı Paylaş