keten tohumu (19.05.2015)

Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
keten tohumu: Arkadaslar Sayı 15000 e yaklaştığı söyleniyor. Son Meb in katkısıyla. Ağırlık SH de yüzde60-65.gih lisans çok az. Hele önlisans GIH çokçok önde lisansa göre . 1000 civarı mühendis . Maliye TCDD yok deniyor. Son yılların en az lisans GIH i herhalde.

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
keten tohumu: Arkadaslar Sayı 15000 e yaklaştığı söyleniyor. Son Meb in katkısıyla. Ağırlık SH de yüzde60-65.gih lisans çok az. Hele önlisans GIH çokçok önde lisansa göre . 1000 civarı mühendis . Maliye TCDD yok deniyor. Son yılların en az lisans GIH i herhalde.
önlisans gih kadrosu lisanınsın çokzerinde diyor yani kadrolar önlisansa kaymış demektir....

seyran güzel

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İşletme
200den biile az mı ki son yılların en azı demiş :(

Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Yandı gülüm keten helva, Bombayı İİBF'nin kucağına bırakıp kaçmış ya la; vurgulara bakar mısın? GİH Lisans az, Önlisans GİH Lisans'tan fazla, Maliye TCDD yok son yılların en az GİH'i. Doğruysa kadro sayımız 3 haneli olmayabilir..

as--5

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
İktisat
Lanet olsun böyle düzene yeter be arkadaş. Biktirdilar

M

mahir

Misafir
Doğruysa; 2015/1'de gelen 5000 demek. Bu 5000'in 1000 adeti mühendise gidince kalıyor 4000. Bu 4000'den bize düşen 200 olsa öpüp başımıza koyalım. Ümidimizi koruyalım dedikçe böyle duyumlar geliyor. Hayır keten tohumu olmasa trol diyecem fakat...

4000 adet kadrodan bize 200 gelir mi? Ciddi soruyorum

ismail9696

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
İşletme
Su sgk onlisansa 147 kadro iibfye 62 kadro muhabbeti galiba dogru cikti. Artik iibf ile ilgili butun kotu haberler dogru cikiyor. Ne uyku kaldi ne umut ne heyecan. Gumruk ile agzimiza bir parmak bali caldilar merkezide bitirdiler. Kasimdan bile az gelecek heralde. Son yillarin en azi dedigine gore

M

mahir

Misafir
Şimdi sağlık hizmetlerini %65 alırsak geriye 5250 gibi bir rakam kalıyor. Mühendisleri düşünce kalan 4250. Benim anlamadığım mevzu daha sonrası. Bu 4250 kadro içinde gih'ten başka ne var ki? Önlisans gih'te bizden daha fazla almış eyvallah peki başka bir hizmet birimi var mı ve biz o alanda daha yüksek almış olabilir miyiz?

enaz90

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
15000 sayı bölümü kendimce. sunları tam bölüp bişiler cıkaralim bakalim

GİH: Genel İdare Hizmetleri Sınıfı( geriye kalan tüm kadro buraya kaliyo 3500 üsttü yani kapa hesap)
TH: Teknik Hizmetler ( mühendisler 1250 diyelim. tekniker teknisyende asiri alinmiyo bildiğim. 1500 düz desek)
SH: Sağlık Hizmetleri(9000 )
AH: Avukatlık Hizmetleri( genelde cok az biliyorum burdan biraz sayılır)
DH: Din Hizmetleri (Acikdan aliyolar genelde sözleşmeli icin ek kadro aldilar )
YH: Yardımcı Hizmetler( ekpss sehit gazi shcek alimlari)

simdi arkadaslar basit bi hesap ile 3500+ lük gih den bize zurnayimi veriyo bunlar:mad:@ meb tamamini sanırım önlisans almiş o farki koymuş. memur alim sayısını hatrlamiyorum? sineğin yağını cıkarsak kac cıkarki:ss meb i cikarip kalani en kötü 5 de 2 sini bize saysak

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
tapu gibi sgk da alımı onlısansa kaydırmıs demekkı çarşambanın gelısı salıdan bellıydı bız kendı kendımızı bıtırdık bırazda iş yükü çok diye ağlayıp sızlanan yenıden sınava gırıp bu kurumlardan kacan (sgk ve tapu ıcın dıyorum) iibfakultelı arkadaslarımız bızımde sonumuzu hazırladı, bakalım daha ne gunler gorecegız.