Ketenden Haber Var

S

sonic

Misafir
üni kadrosu çok olursa taban daha aşağıda kalabilir değil mi üni kadrosunun çok olacağını düşünüyorum

M

mahir

Misafir
KYK yurt yönetim memurluğuna yerleşen arkadaşların tercih yapmamasını umuyoruz bu arada. Atanmaları durumunda hem kuş kadar kadrolardan bir tanesini meşgul etmiş olacaklar hem de "iibf'liler sürekli istifa ediyor, o yüzden alımları 4001 yapalım" vs tarzındaki söylemleri haklı çıkaracaklar. Şu an en önemli noktalardan biri bence...

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
KYK yurt yönetim memurluğuna yerleşen arkadaşların tercih yapmamasını umuyoruz bu arada. Atanmaları durumunda hem kuş kadar kadrolardan bir tanesini meşgul etmiş olacaklar hem de "iibf'liler sürekli istifa ediyor, o yüzden alımları 4001 yapalım" vs tarzındaki söylemleri haklı çıkaracaklar. Şu an en önemli noktalardan biri bence...
Sonuçta benim yaptığım hesapta onların atanma ihtimalleri de dahil :) Sıralamadan düşmedikleri için mecburen hesaplıyoruz. Benimde sınıf arkadaşım var 86 p3 ü var kyk ya atandı

M

mahir

Misafir
Insallah tercih yapmazlar hocam. Sirf 6 ay para kazanmak icin girip cikmak her turlu problemli bir durum. zaten kadro sayilari gecen donemlere gore azalma egiliminde... insallah bunlari dusunup de karar verirler.

ÇayÇayÇay

Çay Varsa Huzur Var
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Hocam inan bunu şu an belirlemek çok güç :) Çünkü bunun A grubu alımı var,Gümrük alımı var,diğer b grubu açıktan alımları var,sonra gelecek olan 4001 kadrosu var,bu 4001 kadrosuna daha fazla iibfli yerleşmesi için gelecek olan mühendislik kadroları var :) ama örnek olarak kendi sıralamam ve puanımdan bahsedeyim puanım 85.7 m7 sıralamam 1500. şöyle diyelim dün yelken hocam da bahsediyordu 5000 tane A grubu kadrosu geldi şimdiye kadar. 84-85 üzeri en azından p3 ü yüksek 500 kişi olabileceğinden bahsedelim. benim üzerimde yerleşen de 50 kişi olsun+ gümrüğü kazanamazsam önümden muhtemelen 170-200 kişi arası gidecek bunu yuvarlak hesap 200 olarak söyleyelim oldu mu sana 250 kişi,merkezi atamada 500 kadro gelsin oldu mu 750 kişi. 400 tane 4001 kadrosu gelsin yaklaşık da %25 ine iibfli yerleşsin(kasımda %20-25 arasındaydı) burdan da 100 iibfli yollayalım oldu mu sana 850 kişi. katsayıyı da 2 üzerinden alırsak m7 si 1500-1700 arasına kadar atanan olacaktır hocam bu da 85.3-85.7 aralığı yapar. Ancak istisnalar da olur tabiki.

Katsayı 2.5 alırsak da 84.8 ya da 84.9 lara kadar düşebilir taban puan aralıkları lakin 85.3-85.7 arası yoğunlukla kalacaktır dediğiniz gibi Hocam 84.8 ile 85.3 arasında da serpiştirilmiş bir yerleşme gerçekleşebilir hele şu sayılar bir çıksa meydana dananın kuyruğu kopacak o anda :)

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
Katsayı 2.5 alırsak da 84.8 ya da 84.9 lara kadar düşebilir taban puan aralıkları lakin 85.3-85.7 arası yoğunlukla kalacaktır dediğiniz gibi Hocam 84.8 ile 85.3 arasında da serpiştirilmiş bir yerleşme gerçekleşebilir hele şu sayılar bir çıksa meydana dananın kuyruğu kopacak o anda :)
aynen hocam valla skıldım bunaldım artık :) belli olsun da önümüze bakalım :)

ÇayÇayÇay

Çay Varsa Huzur Var
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
aynen hocam valla skıldım bunaldım artık :) belli olsun da önümüze bakalım :)

'HAZİRAN KADROSU' Pek Yakında sizlerle olacak

DPB Yapımı son yılın en gerilimli en korkulu en heyecanlı en dramatik en komedik en duygusal en sağlıklı en ÖNcü filmi çok kısa bir zamanda siz değerli izleyenlerle olacak.

Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
İşletme

CANER

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
Kurumların tercih bildirimi de yeni bitti gerçi, ilaveler olabilir.

atanan rapunzel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İktisat
Hocam valla benim tek dileğim tek isteğim Muhafaza Memurluğu İnanın Merkeziden tercih filan yapmak umrumda değil, yalansız dolansız tarafsız olarak geçmiş yıllar verileri baz alınarak istatiksel sonuçlarla gelebilecek kadro sayılarını söylemek istedim ki hepimiz açısından herkeste bir fikir oluşsun beklenti şekillensin, herkes üzgün herkes moral bozukluğu içinde keşke sayıları yüksek verebilsek ama durum bu malesef,
hocam gümrük alımı olacak mı ? var mı tahmininiz :)

ÇayÇayÇay

Çay Varsa Huzur Var
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Merkezi atama bütçe kanununda yer alan toplam kadro sayısı 77.600 adetti.

4 bin akademik kadro ve 15 + 37 öğretmen kadrosu olmak üzere 56 bin kadro yapıldı.

Geriye 21.600 adet kadronun Haziran aliminda 11.790 adeti alınmıştır.

Geriye kalan kadro sayisi 9.810 dur.
Bunun içinde MEB e tahsis edilen 2.320 adet kadro ve Gençlik ve Spor Bakanlığına ayrilan 600 + 390 civarinda kadro söz konusudur. Sağlık BAkanlığının kalan kadro sayisi 660 adettir.

Keten tohumunun gerçek yorumudur ya da değil midir bilemem ama Haziran alımında söylediği şeylerin bir kısmı gerçekleşmedi burada takip eden arkadaşlar bilir. Sonuçta o da bir memur şu an için gördüğü bu olabilir ama degisedebilir de en son nokta kime bagli ise top onda...

Demem o ki kalan 9.810 ve KİT lerle gelecek yaklaşık 11.000 kadronun ne kadari alima çıkacak bilemeyiz. Dpb kadrolari yayınladığı zaman her şeyi göreceğiz. Bu sayi su anki gibi linkteki 2500 demesi gibi de gelebilir, 11.000 den fazla da gelebilir. Bekleyip göreceğiz ne kadari alıma çıkacak ne kadar çıkmayacak...

Benim söylemlerin Kasima kalan yaklaşık sağlıksız 10 bin kadro olduğu ve hepsinin alima çıkmasında iibf ye 607-650 civarinda kadro geleceğine yonelikti. Bunlar tamamen daha önceki alimlara yönelik yaptığım istatiksel verilere göre hesapladigim sayilardi.

Kimse böyle gelecek diye hayale kapilmasin. Burasi Türkiye her an her şey olabilir.

Dilerim gelebilecek en çok sayıda kadro bizlere gelir arkadaşlar.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
ZANNETMİYORUM KETEN TOHUMU İLE BÖYLE BİR KONUŞMA GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİ EĞER ÖYLE OLSA ZATEN ADAM FORUMA YAZIYORDU..YİNE AYNISINI YAPAR YANİ NİYE BU ŞAHISA ÖZELDEN BİLGİ VERSİN Kİ?SAÇMALIKTAN BAŞKA BİŞEY DEĞİL..

Son düzenleme:

atanan rapunzel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İktisat
ZANNETMİYORUM KETEN TOHUMU İLE BÖYLE BİR KONUŞMA GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİ EĞER ÖYLE OLSA ZATEN ADAM FORUMA YAZIYORDU..YİNE AYNISINI YAPAR YANİ NİYE BU ŞAHISA ÖZELDEN BİLGİ VERSİN Kİ?SAÇMALIKTAN BAŞKA BİŞEY DEĞİL..
hadi inşallahh :)

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
EVET HOCAM YAZDIM BENDE..EDİTÖRLERDEN BİLGİ ALMIŞLAR YANİ 2500 OLAYI YALAN.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Yani insanlar böyle abuk subuk şeylerle ne elde etmeye çalışıyor anlamış değilim. İyi bari yalan çıktı. Biraz rahatladım.
VALLA HOCAM İŞSİZLİKTEN İŞTE MİLLET NEYE SARACAĞINI ŞAŞIRDI..BAZI BÖYLE AKLI EKSİKLERDE BU GİBİ HAREKETLERLE MİLLETİ KANDIRIP VAKİT GEÇİRİYORLAR..KENDİLERİNE EGO SAĞLIYORLAR SOSYAL MEDYA DA..YAZIK AMA MAALESEF YAPILACAK BİR ŞEY YOK.