KİT Mİ 657 Mİ

Bölüm İktisat Puanım 86,87 Sizce KİT mi? (TEİAŞ) Ya da Ankara'da Bakanlık mı 4001'den Ankara'da Bakanlık gelme olasığını nedir. Yada TEİAŞ İstanbul ve 4421'den Ankara Bakanlık Kadrosu Gelme Olasığını

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
Topu topu kaç kadro var ki bu kadar kararsız kalıyorsunuz :) Nasıl olsa 30 tercih hakkınız var Ankara- İstanbul kadroları 30 tercihinizi doldurmaz bile. Hangisini daha çok istiyorsanız önce onu yazarsınız biri gelmezse elbet diğerlerinden biri gelir :)

KİT maaş açısından 657'ye göre daha iyidir memur açısından.

Ama farklı şehirdeki bir KİT'e gittiğinizde giderleri hesaba katacak olursak şehrinizdeki 657 kadar para elinizde kalır belki de daha az.

Eğer Ankara'da yaşıyorsanız, Ankara'daki KİT'ler > Ankara'daki 657'ler > İstanbul'daki KİT'ler olarak seçimlerinizi sıralayabilirsiniz.

Ankara TEİAŞ 88'in altına inmeyebilir, KPDS C puanınız varsa Eti şansınız yüksek. Yerinizde olsam öncelikle Ankara'daki tüm KİT'leri yazardım.

Tabi sadece Ankara ve İstanbul'dan bahsettiğiniz için bu sıralamayı yaptım, yelpaze diğer şehirlerle daha da genişler.

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi

Ama farklı şehirdeki bir KİT'e gittiğinizde giderleri hesaba katacak olursak şehrinizdeki 657 kadar para elinizde kalır belki de daha az.

Eğer Ankara'da yaşıyorsanız, Ankara'daki KİT'ler > Ankara'daki 657'ler > İstanbul'daki KİT'ler olarak seçimlerinizi sıralayabilirsiniz.

Ankara TEİAŞ 88'in altına inmeyebilir, KPDS C puanınız varsa Eti şansınız yüksek. Yerinizde olsam öncelikle Ankara'daki tüm KİT'leri yazardım.

Tabi sadece Ankara ve İstanbul'dan bahsettiğiniz için bu sıralamayı yaptım, yelpaze diğer şehirlerle daha da genişler.
bu yorumları ben bir yerden hatırlıyorum :eek: Sanırım kendiniz için İstanbulda karar kıldınız

bu yorumları ben bir yerden hatırlıyorum :eek: Sanırım kendiniz için İstanbulda karar kıldınız
Bilgi paylaşıldıkça çoğalıyor. :D

Günler öncesinde ben de sormuştum KİT mi 657 mi diye haklısınız.

Aslında ben hala kararsızım nedeni ise İstanbul'dan uzaklaşmak istiyor olmam.

Belki önceliği şehir dışı KİT'e veririm belli olmaz. :)

tabiki 657 düşünün derim yükselme olanakları derece kademe terfi gibi durumlar avantajlı özellikle de büyükşehir belediyesi maaşı yüksektir içişleir bakanlığı 112 işini yapacak maaşı iyi olacakmış düşünebilirsiniz.

Topu topu kaç kadro var ki bu kadar kararsız kalıyorsunuz :) Nasıl olsa 30 tercih hakkınız var Ankara- İstanbul kadroları 30 tercihinizi doldurmaz bile. Hangisini daha çok istiyorsanız önce onu yazarsınız biri gelmezse elbet diğerlerinden biri gelir :)
Ankara İstanbul Kadrolarından sonra üniversiteleri ve diğer KİT'leri yazacağım

Benim İlk Tercihlerim
657 - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara Bilgisayar İşletmenliği 4001
657 - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara Memur 4001
657 - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Memur Ankara 4421
KİT - TEİAŞ İstanbul Anadolu 4421
KİT - TEİAŞ Ankara 4421
KİT - ETİ Maden Ankara 4421
KİT - Türkiye Kömür İşletmeleri Ankara 4421
Sizce sıralamam ne olmalı bu arada İstanbul'dayım

Benim İlk Tercihlerim
657 - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara Bilgisayar İşletmenliği 4001
657 - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara Memur 4001
657 - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Memur Ankara 4421
KİT - TEİAŞ İstanbul Anadolu 4421
KİT - TEİAŞ Ankara 4421
KİT - ETİ Maden Ankara 4421
KİT - Türkiye Kömür İşletmeleri Ankara 4421
Sizce sıralamam ne olmalı bu arada İstanbul'dayım