Kitap Önerileri

izmirli

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
En son Siyah lale'i okudum okumayanlara tavsiye ederim siyah lale.jpg

Serencam

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Kemal sayar _ yavaşla

jamis

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Karabük Ünv.
Bölüm
İktisat
bulantı - jean paul sartre

Fly87

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
ÇEKO
Gabriel Garcia Marquez-Kırmızı Pazartesi
Yakup Kadri Karaosmanoğlu-Yaban
H. G. Wells - Zaman Makinesi

Börükan

58'
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Genelde klasikler okunmuş demekki modası geçmiyor.

Ahmet Ümit - İstanbul Hatırası .

Yazarın okuduğum 2.kitabı başarılı.

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Zülfü Livanelinin küçük bir adadan ve o adada yaşayan bir grup insandan yola çıkarak dünyanın nasıl mahvedildiğini, mahvedenlerin mahvedilenleri türlü algı oyunlarıyla nasıl manipüle ettiğini, karşı çıkanların ise nasıl aykırılıkla suçlandığını ve kolayca hedef gösterilebildiğini anlatan, "hırs"tan alınan güçle doğayla savaşmak yerine gücün doğayla aynı safta kullanılmasının huzur ve mutlu bir yaşam sunacağı fikrini savunan, sizinle paylaşmak istediğim kitabı.
keşke içinde yer alabilseydim de hilekar otoriteye karşı bir kaç kelamda ben edebilseydim diyeceksiniz.

Livaneli.jpg

Son düzenleme:

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
george orwel 'in hayvanlar üzerinden anlattığı bir sistem eleştirisi. zorbalıklar karşısındaki özgür ve adaletli oluşumun getirdiği huzurdan, bu oluşumun bir zümrenin eline geçtiğinde nasıl zümre çıkarlarıyla birlikte kolayca amacından saptıralabildiğinden neticesinde karşı gelinen zorbalardan daha zorba bir hale nasıl dönüşülebildiğini anlatan tadı damağımda kalan kitabı.
Seveceksiniz.

124.jpg

Son düzenleme:
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
george orwel 'in hayvanlar üzerinden anlattığı bir sistem eleştirisi. zorbalıklar karşısındaki özgür ve adaletli oluşumun getirdiği huzurdan, bu oluşumun bir zümrenin eline geçtiğinde nasıl zümre çıkarlarıyla mahvedilebildiğini neticesinde karşı gelinen zorbalardan daha zorba bir hale nasıl gelinebildiğini anlatan tadı damağımda kalan kitabı.
Seveceksiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 16745
Çok güzel bir kitap:harika: Bu yazarın 1984 kitabı da çok başarılı.

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme

kpsszedee

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ahmet Ümit - Kırlangıç Çığlığı

" Başkomserim, ne dünya bu kadar hassasiyeti kaldırır, ne de insanlar bu kadar inceliği.. "

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
20190923_160626.jpg
Sunay Akın 'ın küçük hikayelerinden oluşan kitabı.. içerisinde havacılık tarihimizin en önemli ismi vecihiden, van gogh'a, mustafa kemal atatürk 'e nazım hikmet'e hatta mickey mouse 'a kadar uzan havacılık ve uzay temalı hikayeler bulunuyor. ilham veren, araştırmaya yönelten, bilgilendiren ve öğreten bir kitap. kesinlikle kitaplığınızda bulunmalı.

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
indir.jpg

yine livanelinin; samimi, anlatımıyla dönemi, karakterleri, istanbulu, boğazı, cihangiri, leylan'nın evini net bir şekilde tasvir etmenizi sağlayan bu sayede Osmanlının son cumhuriyetin ilk yıllarında yaşadığınız ve leylanın başından geçen olayları bir köşeden izlediğiniz hissi uyandıran keyifle okuyacağınız bir romanı. yaşanılanların gerçeğe çok yakın olması romanın akıcılığını artırıyor bir nefeste keyifle bitiriyorsunuz. sonuna yaklaştıkça üzüldüğüm bir kitap oldu. kesinlikle tavsiye ederim.

Son düzenleme:

anılcan

Gümrük Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
İçimizdeki şeytan.jpeg

Sabahattin Alinin okuduğum ikinci kitabı. bu kitabı; güçsüz bir insanın köşeye sıkışarak yaptığı hatalar sonucu yaşadığı olumsuzlukların içimde yarattığı huzursuzluk ve gerginlikle okuduğum anlarda oldu, keyifle okuduğum anlarda. kitaptan yapacağım küçük bir alıntı kitabın özeti aslında, yinede keyifliydi tavsiye ederim.
"isteyip istemediğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticesi aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir sorumlusunu bulmuştum: buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığı, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması. içimizdeki şeytan pek de kurnazca olmayan bir kaçamak yolu. içimizde şeytan yok. içimizde aciz var. tembellik var. iradesizlik, bilgisizlik ve bunların hepsinden daha korkunç bir şey: hakikatleri görmekten kaçmak itiyadı var"

Son düzenleme: