KİT'ler ne kadar güvencelidir? Sonumuz kötü olabilir mi?

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında mymaxi tarafından paylaşıldı.

1. mymaxi

mymaxi Üye

Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar. benim özellikle KİT'lerde çalışanlara yönelik ya da konu hakkında detaylı bilgisi olanlara yönelik bir kaç sorum var.
    Şimdi KİT çalışanları 399 KHK'ya tabii imiş ve her yıl sözleşmeli olarak çalışıyorlarmış. Benim soruma gelecek olursak beni en çok düşündüren mesele de bu sözleşmeli meselesi. Yani ben buna nasıl güvenebileceğim o işten atılmayacağıma ya da sözleşmemin iptal edilmeyeceğine nasıl güveneceğim.
    Ayrıca kurum özelleşirse havuz yolu ile memurluğa atanabiliyor muşuz bu süreç nasıl işler ve çalıştığımız KİT özelleşirse kesin olarak kadrolu memurluğa geçebiliyor muyuz? Bir de geçeceğimiz yeri filan seçebiliyor muyuz?
    Şimdiden vaktini ayırıp cevap verebilen arkadaşlara teşekkür ederim.

2. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Güzel bi konuya değinmişsin 399da en az 657 kadar güvencelidir. kurum özelleşirse evet 657ye kesinlikle isteğin dahilinde geçebilirsin süreç hakkında bilgim yok
    Ama eminim ki burda konuyu detaylı bilen arkadaşlar vardır. galiba yeni olduğumuzdan sorularımıza cevap alamıyoruz :)
    İnşallah yanılıyorumdur ama yenilere karşı bi önyargı var burda

3. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    arkadaslar yenı oldugunuzdan sorularınıza cevap verılmıyor demek olmaz ınsanlar bılgısı dahılınde her turlu cevabı vermeye calısıyor ama hiç arastırmadan oylece foruma gelıp soru sorup cevap almaya calısan kı cogunluk atanırmıyım sıralamam kac olur gıbı soru soruyorsa bız de muneccım degılız bılemeyız aynı yanıtı vermekte sıkıyor sureklı azıcık gecmısı okusalar cevap oralarda var yanı arkadaslarımı zan altında bırakmayın cevap alınacak soru varsa mutlaka forumda cevabı veren bulunur!
    cok detaylı bılgım olmamakla beraber, lısans mezunu olarak kıte merkezıden atanmıs bır kısının kamu garantısı vardır ozellesen kıtten havuza aktarılıp bırkac secım yaparak ıstedıklere kurumlara ve sehırlere yuksek ıhtımal atanabılıyorlar dıye bılıyorum daha net cevap verebılecek arkadaslarda vardır.

4. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Hiçbir şekilde ön yargımız yok yoldaş. Bilen birisi olursa cevap yazar belki yarın belki yarından da yakın. Burda net bilgi alırsın. Bilgi kalabalığı olmadığı için yazan tam yazar.

Kafkaslı ve Yelken bunu beğendi.
  5. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Doğmamıs çoçuğa don biçiyorsun yahu . hele kuruma atan önce sonra kurumun geleceğini düsünürsün. merak etme is güvencen var. kurum özellesirse havuz da kalırsın sonrada bir kuruma seni atarlar. önce bir atanıver :)

6. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    yenilere karşı önyargı filan yok bu forumun en eskisi benim. Bugün diğer arkadaşlarım gibi okuduğum tüm yorumlarda bilgim dahilindeyse yorum yapıp yardımcı olmaya çalıştım.
    Açtığınız başlıkla ilgili bilgim olmadığı için tek kelime bile yazma gereği duymadım

incir reçelim bunu beğendi.
  7. sinoplu

sinoplu Güzel düşün güzel yaşa Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Kitlerde 657 çalışamaz sebebi 657lilerin maaşının düşük olması kit gelir elde ettiği için kurum çalışanlarının maaşı yüksek olur bunun içinde 657 den ayrı bir khk ile iş güvenceli memurdur
    Ayrıca kitler genel bütçeye dahil olmadığı için çalışanları da 657 li olamaz
    Ayrıca yanlış biliyorsun biz her sene yeniden sözleşme imzalamayız ilk işe girişte imzalarız 6. ay asalet gelince ve ilk cari yıl başında sözleşme imzalarız sonra artık sözleşme falan imzalamayız kendiliğinden yenilenir sözleşme iptal olma ya da imzalanmama şansı yok açık seçik geçerli bir sebep olmazsa imzalanmak zorunludur yazar kanunda sebepte ya hırsızlık yaparsın ya keyfi hır gür çıkarır adam döversin ancak böyle ağır disiplin suçlarında işten atılırsın bu 1. sorun
    2.soruna gelince kurum özelleşirse ki bu genelde uzun bir süreçtir kurum seni havuza gönderir sen 3 il tercihi yaparsın bu tercihlerine göre havuzdan bir süre sonra ki 1 ay kalan da oluyormuş 1 yıl kalabilen de tabii maaş alarak seçtiğin 3 ilden birine norm kadro durumuna göre bir kuruma ataman yapılıyor aldığın maaş gittiğin kurumdakilerden yüksekse senin maaş sabitlenir onlar sana yetişene kadar tersi olursa ki bu genelde olmaz maaşın gittiğin kurumdakilerin seviyesine çıkar
    Ayrıca yıl oldu 2014 bu 399 kadroların 657 den güvence olarak farklı olmadığını anlatamadık

Muhti ve enaz90 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş