KPSS 2016

nur_ay

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Harran Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar önümüzde uzun bir süreç var..ders calismaya başlayan ya da başlamaya niyetli arkadaşlar yazarsa sevinirim...birbirimizi motive ederiz inş. .selametle kalın. .

black cat

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
2016 Yılında kpss yapılacağını bilsem hemen başlayacağım çalışmaya ama ya yapılmazsa?

mehmets

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Şu atama durumuna göre ben alandan hazırlanmayı düşünüyorum. Kpss kalkmaz 2016 ya bence ama olsa da olmasa da alan üzerine hazırlanmak daha hayırlı sonuç verebilir bence. Ayrıca buradaki bir çok kişinin fikri ile şekillenmiş düşüncem bu. Tabi yine de siz bilirsiniz :)

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
yaşı müsait olanlar kesinlikle alana şimdiden başlasın

yaş ve dil şartından ötürü yenıden b ye hazırlanmayı düşünüyorum ama a konusunda da bos durmayacagım sınav tarıhınde 33 yasını gecmıs olacagım ama yınede soruları en azından bırkac kez cozup alandan da gırmeyı planlıyorum.

nur_ay

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Harran Ünv.
Bölüm
İşletme
Ara vereli çok oldu alandan cesaretim olmasa da bir grubundan ciddi bir hazırlık yapmayı düşünüyorum

S.R

VİP Üye
Hazirandaki alımları henüz bilmiyoruz ama bu saatten sonra b'ye çalışmak tamamen vakit kaybı. 90+ yapılıp kazanılsa bile o kadar çalışmadan sonra 2000 lira civarı maaşa çalışmak insanı mutlu etmez bence.
Ben 2015 Alan'a hazırlanıyorum şu an ama olmayacak gibi geliyor. Son sınıf olunca tam çalışamadım. Bu sene olmazsa 2016'da da tekrar oturup alana çalışacağım tam gaz. Çalışmalara başlamış olarak sayabilirsiniz beni yani :harika:

Eğitim
Lisans
Üni
Niğde Ünv.
Bölüm
İşletme
2014 84-85 alan atanırmıyım dıye düşünürken siz 2016 da 90 almayı mı düşünüyorsunuz ? 90 alsanız bile atanırmıyım korkusu yaşayacaksınız malesef o hale geldik artık

Eğitim
Lisans
Üni
Niğde Ünv.
Bölüm
İşletme
2016 Yılında kpss yapılacağını bilsem hemen başlayacağım çalışmaya ama ya yapılmazsa?
ecem kpss kalktı farkında degılız sınav yıne olacak ama heryere mulakat girecek yanı kpss kalktıda haberımız yok sadece

nur_ay

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Harran Ünv.
Bölüm
İşletme
Karamsar olmayalım ya arkadaşlar. .zaten bu aralar bütün olumsuzluklar üst üste geliyor

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
B grubuna çalışmayın arkadaşlar boşu boşuna. 4 atama döneminde 82 ile kapatacak olsa otur B grubuna çalış derim ama 120 sorudan 85-86 net yaparım diyorsan çalış yoksa ben gibi 83.5 net 85.7 puan ile 1.5 sene belki 2 sene beklersin :) Aklınız varsa A grubuna çalışın.

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Seçimlere gore kpssnin son durumu da netlesir su an bu belirsizlikte b grubuna çalışmak pek akıllıca olmaz

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Seçimmiş aman alım.yokmus iptal edilecekmiş hiçbirini bilemem ama haziran ayında kpss calisacam diyen.kişi sadece b grubu calisacaksa aklına sasarim. Yaşım risk almaya musait olsa a grubu basacaktim. Yarida biraktim alanı ikisini batırmaktansa birini kurtardım. yaşım 30 olsa dönüp b grubu bakmam.isterlerse 5000bin kişi alsınlar kpss hakkında hiçbir bilgimiz yok. Öğrenin ne istiyorsunuz bakın!

mekanuma

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
kpss yi kaldırsalar bile yine başka bir ad altında ön eleme sınavına ihtiyaç duyulacaktır. Sorumlu olunacak konular değişmeyecek aynı dersler vs. o yüzden çalışmanda fayda var arkadaşm bir kaybın olmaz yani

mekanuma

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
kendi yazdığı okuyunca kendime pek hak vermedim :) Bir kaybımız olur hep bir kaybımız var. Kaybımız hep olacak o mülakata girenlerin yarıdan çoğunun torpili olduğunu hepimiz biliyoruz. Hepimiz biliyoruz bunu değil mi. İşte bunlar hep kayıp.

M

mahir

Misafir
B gurubundan bir kadroya yerleşmek için çalışacaksanız en az 85-90 arası bir puan almanız gerekiyor. Merkezi atamadan çıkarılan kurumlar, hem İİBF'lilere ayrılan kadro sayısının hem de genel olarak merkezi atamada yer verilen kadro sayısının azalması nedeniyle 85'ten az puan almak pek işe yaramayacaktır. Arada istisnalar olabilir fakat genel olarak açıkta kalma durumu olur. Genel Yetenek-Genel Kültür sınavına girip 85 üzeri puan yapabilecek kadar çalışan şahıs çok yoğun olmasa da alan sınavına da hazırlanırsa güzel puanlar alabilir. Alan kadroları merkezi kadrolara nazaran daha iyi bir durumda ve KPSS-B kaldırılıp konuları değiştirilse bile Alan testinde sorumlu olunan konuların değişme ihtimali yok. Misal Kpss kaldırılıp kurumlar kendi sınavlarını yapacak olursalar Alan testinde sorumlu olduğunuz konulardan yapılır sınav. Bu yüzden öncelik alan olsa daha iyi olur sizin adınıza.

Allah zihin açıklığı versin...

Eğitim
Lisans
Üni
Niğde Ünv.
Bölüm
İşletme
kendi yazdığı okuyunca kendime pek hak vermedim :) Bir kaybımız olur hep bir kaybımız var. Kaybımız hep olacak o mülakata girenlerin yarıdan çoğunun torpili olduğunu hepimiz biliyoruz. Hepimiz biliyoruz bunu değil mi. İşte bunlar hep kayıp.
:)

nur_ay

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Harran Ünv.
Bölüm
İşletme
Alanı çok gözümde buyutuyorum b den çalışmak daha kolayıma geliyor..yüksek puan alabileceğim inanıyorum. .bu yıl nasip olursa gireceğim kpss ye ama hiç çalışmamışim. .â grubunda kaç almamız gerekiyor merkezi atama yapılıyor mu bilgi verirseniz sevinirim arkadaslar