KPSS-2020/1 Merkezi Atama Kontenjanları Bekleme Salonu

S.R

VİP Üye
Kadrolu Üye
Şimdi şeyi merak ediyorum mesala branş sıralaması açıklandı 900cuyum alım geldi 200 kişilik atanma ihtimalim nedir veya var mı
var ama öndeki kişiler önemli. tek kod-çok kod o önemli vs. onun için sağlıklı yorum yapılamaz dedim.

S.R

VİP Üye
Kadrolu Üye
Toplam 200 gelirse ( atıyorum 110-120 iibf + 80-90 da 4001 gibi olursa ) Allah korusun, o kadar az geleceğini asla düşünmüyorum; iktisat tabanı 85.4, işletme tabanı da 85.2 gibi kapatır,, çünkü öyle bi durumda o 80-90 4001 den max 20-25 tane İİBF li gider; onun da birazcık etkisi olur anca,, yok sadece iibf 200 gelirse ki öyle bir şey olmaz İİBF ye yakın bir sayı 4001 de eklerler mutlaka ama sadece 200 iibf üzerinden konuşacak olursak iktisat tabanı 84.9, işletme tabanı da 84.7 gibi kapatır,,, benim en kötü senaryom 140-150 iibf + 120-130 civarı da 4001 öyle olursa iktisat 85.1, işletme de 84.9 da kalır ,, ortalama beklentim ise 190-200 iibf + 170-180 de 4001 böyle olursa eğer iktisat tabanı 84.6, işletme tabanı da 84.4-84.5 gibi kapatır zira 84-85 arası yığılma fazla oldu 2018 de,, asıl beklentim de 250-300 arası İİBF + 250-300 civarı da 4001 ( tam kestiremiyorum ama ort 500 -600 arası bi alım bekliyorum artık ) eğer ort 550 gelirse iktisat 83.9-84, işletme de 83.7-83.8 lere kadar rahatlıkla iner;, öylesi durumda çeko yu düşünemiyorum bile...
hocam son zamanlardaki kadrolara bakınca maalesef fazla iyimsersin gibi geldi bana. keşke haklı çıksan ama zor.

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
hocam son zamanlardaki kadrolara bakınca maalesef fazla iyimsersin gibi geldi bana. keşke haklı çıksan ama zor.
Bizim kurumdan bu covid 19 nedeniyle emekli olan 2-3 kişi oldu bu arada o da benim bildiğim duyduğum belki daha da vardır ve sağda solda da duyuyorum diğer kurumlarda da durum böyle, bence Ayrıca en az alımı yani 2018 döneminin en az alımı da geçen Temmuz du,, bu dönem bekletilen kadrolara ek yazdığım durumlar için de talep oluşturulacaktır o yüzden ne bekliyorsam 150-200 fazlasını bekliyorum; yoksa ben de biliyorum, görüyorum son yıllarda verilen kuş kadar kadroların daha da küçülüp kuş yavrusu halini aldığını ,, bakalım dediğim olacak mı bunu da hep beraber göreceğiz...

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Yorumunuz için teşekkürler hocam bu en kötü senaryo dediğinizde işletme 84,9 demişsiniz 84,90 mı kast ettiniz yoksa 84,90 ve üstü mü puanım 84,99 ondan soruyorum baya ince bir soru farkındayım :koptum:
Evet öyle 84.90 ı kast ettim bana göre en kötü senaryoda dahi oraya iner,, seninkine denk gelip gelmemesi üzerine bir yorum yapmadım genel olarak söylüyorum ki öyle olur, taban için yazdım yani en düşük puanla kapatacak yer için atıyorum Ardahan üniv bilg işlt gibi en son puanla kapatacağı yer o puana düşer diye,, sıralama hesabını herkes genelde yanlış yapıyor mesela 900. yüm demişsin şimdi geçen atamadan sonra sırf işletme kodundan senin üzerinden 160-170 küsür kişi genel İİBFden de 210-220 kişi yerleşmiştir,, ort diyelim 200 kişi önünden gitti Geriye kalan 700, bunu da 2 ye böl ( a grubu alımlarda az da olsa atanan veya gene alım için bekleyen idealist tayfa) kaldı 350 şimdi o 350 den de ikinci üniv işletme olup mühendislik, öğretmenlik olup da kendi branşlarını tercih eden ama sistemde göremediğin adamlar var; çünkü bunlardan sözleşmeli öğretmen veya mühendis olarak atananlar var veya diğer alımlarda gidenler var polis, Komiser( gerçi p3 ama sözleşmeli subay vs de var ) olanlar inanmazsın sağlıkçı bile var ben tanıyorum,,gene bunlardan yaklaşık bi 150 kişi daha çıkar,, geriye kaldı 200 işte bu sayı senin atanabilmek için gelmesi gereken sayı, ucu ucuna puanına denk geliyor ayrıca...

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Bu arada kardeşim sen de kamuda çalışıyordun diye hatırlıyorum PTT deydin sanırım öyle mi? 2018 KPSS ye de girdin sanırım; bölüm ve puan neydi senin?

S.R

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bu arada kardeşim sen de kamuda çalışıyordun diye hatırlıyorum PTT deydin sanırım öyle mi? 2018 KPSS ye de girdin sanırım; bölüm ve puan neydi senin?
Evet ama Ptt’yi bıraktım. Orman işletmeye geçtim son atamada. 87.54 işletme.

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Evet ama Ptt’yi bıraktım. Orman işletmeye geçtim son atamada. 87.54 işletme.
Çok güzel yaa, maşallah,, ama bildiğim kadarıyla orman da iyi yani maaş ve çalışma şartları açısından diyorum, neden bırakmak istiyorsun ormanı, memleket veya özel durumlardan ötürü mü? Ayrıca o puana NASA bile gelir son atamada, her yer rahatlıkla olur yani.

Son düzenleme:

S.R

VİP Üye
Kadrolu Üye
Çok güzel yaa, maşallah,, ama bildiğim kadarıyla orman da iyi yani maaş ve çalışma şartları açısından diyorum, neden bırakmak istiyorsun ormanı, memleket veya özel durumlardan ötürü mü? Ayrıca o puana NASA bile gelir son atamada, her yer rahatlıkla olur yani.
Allaha şükür fena kurum değil. En büyük sıkıntı 4B, mide bulandırıyor. Bırakmak istiyorum diye bir şey yok. Ama alımları yine de takip ediyorum. Güzel bir kurum olursa niye olmasın diye bakıyorum.

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İşletme
Evet öyle 84.90 ı kast ettim bana göre en kötü senaryoda dahi oraya iner,, seninkine denk gelip gelmemesi üzerine bir yorum yapmadım genel olarak söylüyorum ki öyle olur, taban için yazdım yani en düşük puanla kapatacak yer için atıyorum Ardahan üniv bilg işlt gibi en son puanla kapatacağı yer o puana düşer diye,, sıralama hesabını herkes genelde yanlış yapıyor mesela 900. yüm demişsin şimdi geçen atamadan sonra sırf işletme kodundan senin üzerinden 160-170 küsür kişi genel İİBFden de 210-220 kişi yerleşmiştir,, ort diyelim 200 kişi önünden gitti Geriye kalan 700, bunu da 2 ye böl ( a grubu alımlarda az da olsa atanan veya gene alım için bekleyen idealist tayfa) kaldı 350 şimdi o 350 den de ikinci üniv işletme olup mühendislik, öğretmenlik olup da kendi branşlarını tercih eden ama sistemde göremediğin adamlar var; çünkü bunlardan sözleşmeli öğretmen veya mühendis olarak atananlar var veya diğer alımlarda gidenler var polis, Komiser( gerçi p3 ama sözleşmeli subay vs de var ) olanlar inanmazsın sağlıkçı bile var ben tanıyorum,,gene bunlardan yaklaşık bi 150 kişi daha çıkar,, geriye kaldı 200 işte bu sayı senin atanabilmek için gelmesi gereken sayı, ucu ucuna puanına denk geliyor ayrıca...
Anladım hocam ben bilerek en kötü senaryoya odaklandım gelir mi diye bana bakalım ne kadar gelecek ben de karamsarım açıkcası

Son düzenleme:

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Allaha şükür fena kurum değil. En büyük sıkıntı 4B, mide bulandırıyor. Bırakmak istiyorum diye bir şey yok. Ama alımları yine de takip ediyorum. Güzel bir kurum olursa niye olmasın diye bakıyorum.
4-B li olmayan anlayamaz aynen sıkıntı 4-B lakin Benim için tek istisnası gümrük muayene olurdu, gümrükçü olsam yeter bana,, memleketinde KİT olursa bırak bence ama onun dışında maaş ve çalışma şartları olarak Orman diğer 657 lerden iyidir. Hakkında hayırlısı olsun kardeşim

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Anladım hocam ben bilerek en kötü senaryoya odaklandım gelir mi diye bana bakalım ne kadar gelecek ben de karamsarım açıkcası
Gelecektir,, kitlerden( MKE eti maden eüaş DHMİ TCDD et süt ve özellikle son alımlarda çay işletmeleri Ve diğer tek alımlı KİT lerin toplamı Bence en az 85-90 gibi bi sayı gelir,, üniv belediye il özel idaresi en az 65-70 gelir ,, SGK İŞKUR ulaştırma ticaret maliye gibi kurumlar da toplamda en az 140-150 gibi gelir ,, Benim tahminim İse 120-130 KİT, 80-85 üniv il özel belediye Ve 190-200 arası 657 SGK gibi kurumlar ... Bakalım artık görelim... zaten bunlara ek 80-100 civarı zabıta alımı gelir .

Son düzenleme:

S.R

VİP Üye
Kadrolu Üye
4-B li olmayan anlayamaz aynen sıkıntı 4-B lakin Benim için tek istisnası gümrük muayene olurdu, gümrükçü olsam yeter bana,, memleketinde KİT olursa bırak bence ama onun dışında maaş ve çalışma şartları olarak Orman diğer 657 lerden iyidir. Hakkında hayırlısı olsun kardeşim
Muayene ben de çok bekledim ama gelmedi 2 senedir inatla. 4B'li olarak muayene memurluğu bence diğer 4b'lere göre daha sıkıntılı ama konumuz bu değil.

KİT hariç yazmam zaten muhtemelen. İnşallah güzel yerler gelir de güzel bir son dakika golü olur benim için :)

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İşletme
Gelecektir,, kitlerden( MKE eti maden eüaş DHMİ TCDD et süt ve özellikle son alımlarda çay işletmeleri Ve diğer tek alımlı KİT lerin toplamı Bence en az 85-90 gibi bi sayı gelir,, üniv belediye il özel idaresi en az 65-70 gelir ,, SGK İŞKUR ulaştırma ticaret maliye gibi kurumlar da toplamda en az 140-150 gibi gelir ,, Benim tahminim İse 120-130 KİT, 80-85 üniv il özel belediye Ve 190-200 arası 657 SGK gibi kurumlar ... Bakalım artık görelim... zaten bunlara ek 80-100 civarı zabıta alımı gelir .
150 160 İibf+110 120 4001 benim tahminim puan olarakta işletme 85,1e düşer diye tahmin ediyorum bakalım artık

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Muayene ben de çok bekledim ama gelmedi 2 senedir inatla. 4B'li olarak muayene memurluğu bence diğer 4b'lere göre daha sıkıntılı ama konumuz bu değil.

KİT hariç yazmam zaten muhtemelen. İnşallah güzel yerler gelir de güzel bir son dakika golü olur benim için :)
Bence mutlaka olur, için rahat olsun kardeşim o puanla son atamada kesin gibi bir şey,, benim de KİT olma ihtimali var ama senin kesin gibi.

Son düzenleme: