KPSS A Grubu Hakkında

Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İşletme
Merhaba Arkadaşlar Alan için 2 farklı grup var size danışmak istedim.
1.grup Eylül ortasında başlayan Mayısın 2.haftası biten sadece hafta sonu olup günde 8 saatten haftada 16 saatlık program diğeri ise;
2.grup Kasımın 1.veya 2.haftası başlayıp Nisanın son haftası bitecek olan hafta içi 3 gün günde 7 saatten haftada 21 saatlik program.
Sizce hangisi daha sağlıklı daha önce hazırlanan veya bu sene hazırlanacak olan arkadaşlar fikirlerinizi alabilir miyim ?

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
1. gruba git dostum. Haftasonlarında gördüğün dersleri haftaiçlerinde sindirerek tekrarını yaparsın ve sorularını çözersin. Konular da tam oturur. Mayıs ortasında da bitince genel tekrarlarına geçersin. Hem daha erken başladığın için ders çalışma düzenini önceden oturtmuş olursun
2. grupta farkındaysan geç başlayıp erken bitiriyor. Bir yerden sonra ipin ucunu kaçırabilirsin. Ayrıca geç başladığın için tam anlamıyla ders çalışma motivasyonuna bir ay sonra sahip olursun. O da alan için gecikme demektir.

Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İşletme
Aynen bende öyle düşündüm Eylül grubu dolmuştu yer değiştiren atanan olursa beni alacaklar ama şöyle bir çalışma planı da var sonuçta p3 önemli alan içinde benim orda temelim var eylülden kasıma kadar 2 ayda kültür yeteneği bitirip sonra alan başlayınca sadece alana odaklanıp kültür yetenekte haftada 2 deneme mi çözsem diye bir düşüncede var kararsız kaldım

Cobainize

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Alan sınavları söz konusu olunca forum biraz zayıf kalmış sanki..

Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
bütün dersleri işaretlemek gerekir mi pazar öğleden sonraki oturumda sadece bi kaç dersi işaretlemek ne kaybettirir cvp verir misiniz

oflinekpss

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
kurumlar puan turlerini degistirebiliyor hazirlikli olmak icin tum oturumlara katilin

Marjinal iibfli

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
değiştiren kurumlar hangileri, bilgin var mı ?

Eğitim
Lisans
Bölüm
ÇEKO
Guy hakkinda bilgi verebilir misiniz hicbi sey bilmiyorum. Guy dediginiz sey ne. Mulakatlari nasil oluyor vs.

isra-iibf

Ben yoruldum hayat, gelme üstüme...
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Kamu Yönetimi
Guy hakkinda bilgi verebilir misiniz hicbi sey bilmiyorum. Guy dediginiz sey ne. Mulakatlari nasil oluyor vs.
Gelir uzman yardımcısı. sanırım önceden p49'dan alım yapıyordu.Şuan alım yaptığı puan türü p35. Kurum ilana çıktığında alım yapacağı illeri ve sayılarını belirtir. Bu iller arasından tek tercih yaparak sınava başvurulur. Sıralamaya girilirse hukuk,iktisat,maliye,muhasebe alan derslerinden oluşan bir test sınavı yapılır.Barajı geçenler mülakata çağrılır.Mülakatı hakkında bilgim yok henüz ben de girmedim.Bırakın mülakatı sınava girmek için sıralamaya girmek bile nasip olmadı daha :)

Eğitim
Lisans
Bölüm
ÇEKO
Gelir uzman yardımcısı. sanırım önceden p49'dan alım yapıyordu.Şuan alım yaptığı puan türü p35. Kurum ilana çıktığında alım yapacağı illeri ve sayılarını belirtir. Bu iller arasından tek tercih yaparak sınava başvurulur. Sıralamaya girilirse hukuk,iktisat,maliye,muhasebe alan derslerinden oluşan bir test sınavı yapılır.Barajı geçenler mülakata çağrılır.Mülakatı hakkında bilgim yok henüz ben de girmedim.Bırakın mülakatı sınava girmek için sıralamaya girmek bile nasip olmadı daha :)
Cok mu zor

isra-iibf

Ben yoruldum hayat, gelme üstüme...
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Kamu Yönetimi
Soruları kolaydı son sınavlarına bakmadım. Ben 76 puan ile tercih ettiğim il için sıralamaya giremezken 73 puanlı arkadaşlar başvurdukları il için sınava girmeye hak kazanmıştı . Tercihte dikkatli olmak gerekiyor. Ben neye gitsem o bana gelmiyo :))