kpss a hazırlık yardım edermısınız

Konu, 'KPSS A Grubu' kısmında Ceteris Paribus tarafından paylaşıldı.

1. Ceteris Paribus

Ceteris Paribus Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    Selamun aleykum , iktisat 2. sınf okuyorum ve sımdıden yavas yavas kpss a ' ya hazırlanmanyı amaçlıyorum.Bunun için öncelikli işim malıye , hukuk , iktisat ve muhasebeden kaynaklar ve bunları onumde 2 sene var iken nasıl calısmam gerektıgını sızlerınde fıkırlerıyle bırlıkte gerceklestırmek ıstıyorum malıyeden muhasebeden ve hukuktan bir kaynak belırlemedım ıktısat için mıkroıktısat muammer yaylalının kıtabı makro ıcın erdal unsalın kıtabını kullanıcam ılgılınız ve bılgılerınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

2. İsim olmaz

İsim olmaz Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    aleykum Selam. 2. sınıftaysan işin kolay. biz eşşeklik edip avare avare geçirdik üniversiteyi şimdi çalışa dur :)
    Şunu söyliyim hala fırsatın varken Muhasebeyi yalayıp yutman lazım. ileride çok işine yarayacak
    Hukuğa gelirsek fiklir sahibi olman için; ki zaten derslerde de göürüsün ağırdan başla ki kulak aşlinalığın olsun ama asıl çalışmayı son yılda yapman lazım çünkü unutursun ve Hukuk dersinde çok fazla ezberlenmesi gereken konu var. bence şimdilik sadece Muhasebe ve maliyeyi aradan çıkar bunalrla ilgilen sonraki yıldada Maliye ve iktisadın konularına ağırlık vermende fayda var.
    tabi bu benim önerim bilmiyorum belki senin duurmun daha farklıdır. MEsela Muhasebeyi çok iyi biliyor olabilrisin veya başka dersi, sen bunu kendine göre ayarla. demek istediğim şu ki sana en zor gelen derse şimdiden başla...
    Kolay gelsin

Ceteris Paribus bunu beğendi.
  3. lisa

lisa İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    hukuk için murat hukuk olabilir. muhasebe ise orhan sevilengül iyiymiş.

ben olsam ikinci sınıftan başlamazdım ama. şu an çalışsan sınava kadar 2.5 sene var. unutursun bence. unutmamak için devamlı çalışmak lazım. yine 2.5 sene boyunca devamlı çalışamazsın gibi. çalışsan bile sıkılırsın ve verimli olmaz. yani kendini 2.5 sene boyunca sürekli kpss için uğraşırken hayal edebiliyosan başla. yoksa sonradan yarım yamalak hatırladığın şeyleri baştan çalışmak zorunda kalabilirsin.

Tülin Gital ve Ceteris Paribus bunu beğendi.
  4. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Benden sana abla nasihati derslerine gir hocayı pür dikkat dinle. Eğer.hocada iş yoksa hikaye anlatıyorsa adam gibi anlatanin dersine gir ve dinle kendi.notunu kendin tut. Benim hala bi okumamla uluslararası iktisat dersim tazeleniyor ama iktisat okuduğumda aklıma 37ekran tv geliyor hocamiz bu işi yapmış batmış! kadersizdim ben bana akıl veren de olmadı. Sadece dinle dersleri rahat gecersin görsel duyusal hafizan gelişir. Son sene bi.baksan hatirlarsin okuldaki bilgilerimle maliye muhasebe yapiyorum az çok diğerleri sıfır.
    Bunu yaparsan inan çalışmak.zorunda kalmazsin bile şimdiden kpss için ek masraf yapıp çalışmaya bence gerek yok ha param var dersen al.hukuk falan ama unutma okulunu dershane gibi gör diploma yeri.gibi değil:)
    Haydi kolay gele inşallah güzel şeyler olur

5. Ceteris Paribus

Ceteris Paribus Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    ya ıktısat bıraz var ama muhasebe sıfır zerre yok ıktısat ve muhasebeyı halledeyım dıyorum son senede malıye ve hukuga abanırım dıye dusunuyorum yorumunuz ıcın tesekkur ederım bu arada

6. Ceteris Paribus

Ceteris Paribus Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    ya 2. sınıftan baslamazdım dıyosunuz haklıda olabılırsınız ama kpss a dedıgımız sınavdan sonra kurum sınavları var ordada cok cok kısı almıyolar daha onumde hukuk malıye muhasebe ve ıktısat var nasıl bıtecekkı :D ? yorumununz ıcın cok tesekkur erderım bu arada

7. Ceteris Paribus

Ceteris Paribus Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    dogru doyluyosnuz nerdeyse ogretmenlerımın hıc bırınde bır problem yok ama bnm calısma teknıgıme aykırı bır durum dersı derste dınle son senede gozden gecır ben sureklı dersı calısmak zorundayım yanı en azından kendımı oyle hıseddıyorm :D kpss ıcınde 3. sınıfta ya dıl ya da kpss a ıcın dershaneye gıtmeyı planlıyorum bı sekılde kurum sınavlarına kendımı hazırlamam lazım bızım ııbf de alımlar az bılıyosunuz.. yorumunuz ıcın cok tesekkur ederım bu arada

8. İsim olmaz

İsim olmaz Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Kardeşim Muhasbe ilk bakıldığında Allahın belası olarak görülüyor, ama içine girince o kadarda reszil bi ders değil... Hocanı iyi di,nle veya anlamdığındurumları birdaha sor soruştur artık ne yaparsan onu sen bilirsin. Ama sakın 0 muhasebeyle kpss a kazanıırm deme :) Muhasebesi olmaz çünkü... allah yardımcın olsun ve daha çok süren var kendini kasamdan rahat rahat çalış

9. Ceteris Paribus

Ceteris Paribus Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    eyvallah peki sımdı bnm bıldıgım genel muhasebe var bunun dısında baska hangı muhasebe derslerı var ki

10. lisa

lisa İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    maliyet muhasebesi ve finansal analiz/mali tablolar analizi var. maliyetten soru pek çıkmıyormuş ama. finansal analiz için de genel muhasebe bilmek şart.

11. Ceteris Paribus

Ceteris Paribus Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    Bu 3 ders ıcınde verım aldıgınız kaynak varmı

12. lisa

lisa İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Kaynak veremiycem malesef. Bende de muhasebe sıkıntı.

13. Ceteris Paribus

Ceteris Paribus Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    Anladım teşekkür ederim :)

14. emrahturk21

emrahturk21 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    çalışmazsında çalışacaksan eger muhasebe iktisat çalış bunlar sayısal agırlıklı oldugu için unutmazsın aralıklı tekrarlarla iyice ögrendiğinde artık soru çözerken sıkıntı olmuyorsa tekrar edip son yılını hukuk maliye ver maliye kolay gerçi hukuk agır olacak ama yaparsın kitap olarak ta madem 2-3 yıla yakın çalışacaksın bence giriş kıtaplarını alıp iyice oku anla sonra kpss yönelık bak 2 ay çalıştım belırlı konulara muhasebe 12 ve maliyeden 12 toplam 24 net yaptım ki öyle büyük çalışma değil 15 şer net yaparsan hepsinden genel yetenek -kültür iyi yaparsan 80 üstüü çok rahat alırsın yanı tabi büyüğün olarak benı dinleyeceksen öncelıkle bunların yanında yabancı dil çalış önunde engel kalmaz inşallah çalışırsın

15. Ceteris Paribus

Ceteris Paribus Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    Abi cumlene nıye calısmassında dıye basladınkı :D ılk once dedıgın gıbı muhasebe ıktısat halledıcem 3. sınıftada dıl kursuna gıtmeyı dusunuyorum son sene alan calısırım sozel agırlıklı ama mat 1 turkce bunlar cok etkılımı kpss de

16. lisa

lisa İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28

tabi ki matematik ve türkçe etkili.

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-69077/h/kpss-tablo-2-puan-turleri.pdf bu linki biraz inceleyebilirsin. kurumların ilanlarda istediği puan türleri ve bu türlerin hesaplanması farklı farklıdır. sadece alana yüklenmekle olmaz. alan yapabildiğin kadar gk gy yapabilmen lazım.

17. emrahturk21

emrahturk21 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    bizdee çalışırız dedık çalışmadık ondan dedim çalışırsın inşallah :)) evet o olmadan kötü alırsın puan hesaplamak istiyorsan bu linkten bak http://www.kpsspuan.net/ hesapla bakalım 80 gy gk yaparsan 60 yds alırsan diğerlerinden 15 netle 80 üstü hatta 83 üstü çok rahat alıyorsun ve şimdiden başlarsan 15 netten fazlasınız yaparsın

18. Ceteris Paribus

Ceteris Paribus Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    teşekkür ederim yorumlarnız ıcın bakıcam lınke

19. Ceteris Paribus

Ceteris Paribus Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    dogru soyluyon abı calısılmıyo :D bende dahıl yanı abı 15 net nıye yanı 15 net cok az deılmı bu kadarmı zor ya bu sınavlar

20. emrahturk21

emrahturk21 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    30 zorudan 15 net çok iyi istediğin bütün puanları alırsın haa az diyorsan 20 üstü yap türkiye dereceye oyna :))

lisa ve Ceteris Paribus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş