Kpss A ile Kpss B birlikte yürür mü?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında yldrm tarafından paylaşıldı.

1. yldrm

yldrm Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    Merhaba arkadaşlar sizden bi şeyler danışmak istiyorm..bazı konular altında sordum ama bur da netlik kazansın istiyorum..gecen sene b için hazırlandım ama sonuç kötü oldu 80 aldım bu senede hem b için hem de alan için hazırlanmak istiyorum yapılır mı yapılmaz mı düsüncelerinizi önerilerinizi istiyorum.dershaneye gitmeyi düşünmüyorum evde hazırlanmayı planlyrm . kaynak olarak epey bi arastrdım ve netlik kazandı.kaynaklarımı da yazayım onlar için de fikirlerinizi almak istiyorum. iktisat için mikro-makro yüksel bilgili zeynel dinler çıkmış sorular , muhasebe için fehat yıldız muhasebe konu anlatım ve soru bankası, hukuk için murat yayınları konu anlatım ve dönüşüm hukuk çözümlü soru,maliye için murat konu anlatım ve 4T soru bankası... GK ve GY için de ihtiyaç yayınları ve tarihin pusulası kitabı . matematik ve türkçe için de ayrı önerebileceğinz kaynak var mı ? çalışma programı olarak da 3 gün alan 4 gün b için düşünyrm . ve şunda da kararsızım alan için ders ders mi ikişer ders halinde mi çalışsm ?çok yazdım epey sordum ama işin içine girmeden ve pişmanlık yaşamamak için yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum şimdidenn teşekkrler....:)

elyesailyas bunu beğendi.
  2. S.R

S.R VİP Üye

Ödül Puanları:
    148
    Ben de bu sene deneyeceğim tam bir şey diyemiyorum bu yüzden ama gider bence. Ben alan ağırlıklı çalışacağım şubat'a kadar haftada 1 gün ayıracağım b'ye şubattan sonra da 2. Haftada 4 gün b için fazla bence daha doğrusu 3 gün alan için az. Yeteceğini zannetmiyorum. Öyle yapılacaksa alanı tamamen atıp b'ye odaklanmak daha doğru gibi geldi.

3. sudem a

sudem a VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Yüzüncü Yıl Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    80 almissaniz temel olusturmussunuz b den onun için A ya yoğunlaşip B den soru çözmelisiniz bence.

4. yldrm

yldrm Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    Evet haklısın 4 gün fazla olabilir diorum ya karasiz oldugum seyler bunlar .alan puanlarım da 73 civarlarinda alandan en azından kurum sınavlarına girebilecek puan alsam kurum sınavları için tekrar yoğunlaşrm die dusundum ilanlar verilene denk zaman olur gibi alan puanlarim 80 gelse yeterli olur ilk aşamada gibi

5. yldrm

yldrm Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    Aslında b için eksiğim olarak matematikden hız kazanmam lazım daha doğrusu gy için. GK de konuları tekrar edip bol bol soru çözmek planım.

6. sudem a

sudem a VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Yüzüncü Yıl Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Soru cozdukce zamanla hız kazanırsınız

yldrm bunu beğendi.
  7. yldrm

yldrm Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    Yardımmmm yardimmm istiorm

8. Asilkan70

Asilkan70 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Alan temelin sağlam değilse günlük 6 saat ve üzeri çalışma ile ancak halledebilirsin çünkü alan sadece kpss A ile bitmiyor asıl önemlisi kurum sınavları.kpss temmuz ayı içinde yapılıyor en yakın kurum sınavı ile arasında bir kaç ay geçiyor ve aradaki süre zarfında bilgi kaybı yaşanıyor ayrıca kurum sınavları kpss den daha zor.Hem A hem B den 85 üzeri almayı düşünüyorsan çok sıkı çalışman gerekir :)

yldrm bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş