Kpss a kaynak

Konu, 'KPSS A Grubu' kısmında vodvil tarafından paylaşıldı.

1. vodvil

vodvil İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    hazır eylem için ankaraya gelmişken şu kaynakların isimlerini alayımdı inceden başlamaya kararımı verdim hedef 2016 baya bir başlık var bu kaynaklar hakkında fakat bana en güncel ve sağlamları lazım çünkü internette baya kaynak dolaşıyor sizler bu yoldan geçmiş bireyler olarak bana en yararlı olanları yazarsanız bende yarın hepsini temin ederim ve bu uzun maratona başlarım

2. Sbky88

Sbky88 84,527

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Şayet Hedefin 2016 KPSS ise;

Hukuk
    Kanunname (Anayasa - İdare - İdari Yargılama Hukuku) Konu Anlatımı, Çözümlü Özgün ve Çıkmış Sorular
    Medeni Hukuk & Borçlar Hukuku Altın Seri - Tan Tahsin Zapata Konu Anlatımı, Çözümlü Özgün ve Çıkmış Sorular
    İcra İflas Hukuku Takip Hukuku - THEMIS İsmail Ercan
    Ticaret Hukuku -Ticari İşletme ve Şirketler - Kıymetli Evrak - Altın Seri Ayşe Sarıca
    Ceza Hukuku (Genel & Özel Hükümler) + Ceza Muhakeme Usulü Hukuku - Hepsini içeren Güncel basım tek kitap bulmaya çalış.
    Çözümlü Çıkmış Sorular - Konsensüs 2 Cilt
    Özgün Sorular- THEMIS Hukuk Çalışma Kitabı

İktisat

İktisada Giriş - Zeynel Dinler ( İktisat temeli olmayanlar için),
    Mikro İktisat - Erdal M. Ünsal
    Makro İktisat - Nurdan Aslan veya Erdal M. Ünsal (Erdal hoca Makro İktisat kitabında yeni baskısında okuyucu dostu içerik yenilemesine gitmiş yani hayatın içinden örneklerle konu anlatımını zenginleştirmiş... Ayrıca önümüzdeki 2015 Şubat ayında da Mikro İktisat Öğrenciye Mikro İktisat Çalışma Kitabı adı altında bir kitap daha çıkartacakmış.)
    Karşılaştırmalı İktisat Okulları - Yüksel Bilgili (Makro İktisada temel hazırlayan pekiştiren en az 2-3 kez okunması gereken kitap)
    Türkiye Ekonomisi - Yasin Çoban (Sınavlardaki ekonomi bilgisi Türkiye ile ilgili ve KPSS İktisat %10 soruları buradan geliyor.)
    Çözümlü Çıkmış Sorular - Zeynel Dinler (Aralık 2015'te yeni basımı çıkacak)
    Özgün Sorular - Ceteris Paribus Yüksel Bilgili (İlk aşamada almanızı tavsiye etmem)

(Para Banka Kredi, Uluslararası İktisat, İktisadi Büyüme vb. diğer konular zaten çoğu mikro veya makro kitaplarının içinde bulunmaktadır. Almana gerek yok. İçin rahat etmezse Açık Öğretim Fakültesinin ilgili kitaplarını internetten indirebilirsin.)

Maliye

Konu Anlatımı - Mahmut Kalenderoğlu, Cengizhan Doğruyol ikisinden biri yeterlidir.
    Çözümlü Çıkmış Sorular ve Özgün Sorular - 4T Maliye ( Bu yayınlar ile iyi çalışan çoğu kişi 20 Net üstüne çıkmış)

Muhasebe

Konu Anlatımı - Orhan Sevilengül, Ferhat Yıldız ikinden biri yeterlidir.
    Çözümlü Çıkmış Sorular - Ferhat Yıldız
    Özgün Muhasebe Soru Bankası - Numerus Ferhat Yıldız (Bu yayınlar ile iyi çalışan çoğu öğrenci 20 Net üstüne çıkmış)

Çoğu kişi fazla kaynak tavsiye etmez ancak Hukuk ve İktisat dershane olmadan halledilmesi zor derslerdir. Kaynaklar çoğu yüksek puanlı KPSS A Grubu öğrencisi tarafından tavsiye edilen kitaplardır. Örneğin tavsiye ettiğim kitaplardan Kanunname ve Konsensüs'ün yazarı Doç. Dr. Ahmet Nohutçu üniversitede hocamdı ve yaptığı yapacağı her işin altına imzamı atarım :)

vodvil bunu beğendi.
  3. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Ahmet Nohutçu benim de hocamdı Kocaeli Üniv.den misin hocam?

4. Sbky88

Sbky88 84,527

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Evet chaborz, sen hangi yıl mezun oldun?

5. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    2010 mezunuyum hocam ya sen?
    şimdi bakıyorum da Güven hoca, Yücel Hoca bir de Ramazan hoca dışında kimse kalmamış bizim orda yazık..

6. Sbky88

Sbky88 84,527

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    2011 mezunuyum. Dediğin doğru çok iyi hocalar vardı ama zaman çabuk gelip geçiyor. Üstelik her geçen yıl yeni üniversiteler açılmaya devam edince ister istemez hocalar da değişmiştir :D

7. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    aynen hocam yazık oluyor kaliteli kadrolar dağılıyor. her bölümde 5-6 iyi hoca varken üniv.ler çoğalınca her bölüme 1-2 iyi hoca kalıyor
    üniversite eğitiminin bu kadar kalitesizleştiği az ülke vardır heralde.. bizden sonraki nesillere acıyorum..

8. Keynesian

Keynesian Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    33
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Kitapların hepsini tek seferde almayınız bence. Hem kitap fazlalılığı sizi bunaltabilir hem de aldığınız kitaba çalışmaya başlayıncaya kadar güncel baskısı çıkabilir özellikle hukuk kitapları yılda 3 kez yeni baskısı çıkabiliyor. O yüzden bir kitap bitirdikten sonra yeni kitap alınız.. Naçizane tavsiyem :)

vodvil bunu beğendi.
  9. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    kaynakların hepsinin linkini başka başlıklarda paylaşmıştım, keşke diğer başlıklara baksan :) bu kadar çok başlık açılınca diğer başlıklar kayboluyor

vodvil bunu beğendi.
  10. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    http://www.iibfliler.net/konu/a-grubu-kaynak-yardimi.1510/page-7

vodvil bunu beğendi.
  11. S.R

S.R VİP Üye

Ödül Puanları:
    148
    hazır güncel başlık varken sorayım. mikro konu anlatımını bitirmek üzereyim soru olarak ilk ceteris paribus mu çözsem daha iyi olur yoksa zeynel dinler iktisat mı?

12. deniz candan

deniz candan Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Boğaziçi Ünv.
    Bölüm:
    Maliye

Sayfayı Paylaş