Kpss A mı B mi

Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
Maliye
Arkadaşlar merhaba üniversite son sınıf öğrencisiyim Maliye bölüm örgün öğretim. Son dönem kaldı mezuniyete inşallah. Kpss b den alım çok az diyorlar A dan daha düşük puanla alım oluyormuş. Kendi kuzenim 3.5 sene sonra yeni Guy u kazandı işe başladı 84 puanla. Bende alandan yapabilirim diye düşünüyorum ama hem okul hem az kalan zamanla Alan yetişmez . Sizce sadece B ye yüklenip seneye A ya mı başlasam? Yöntem konusunda bilgisiz ve kararsızım ,teşekkürler .

Calimeroo

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Zaten aynı anda hem alan derslerini hemde p3 derslerini halletmeye kalkarsan ikiside yarım kalır bu sene p3 u hallet aldığın puanla mulakatlara girersin belki merkeziye yetecek puan alirsin . Seneye de alana bakar p3 üzerinde yüzeysel durursun ki alan en az iki senesini yer insanın çalışma olarak. Tavsiyem bu yıl için p3 kolay gelsin (okul hayatının kıymetini bil kepi attığın günden itibaren KPSS zıkkımı iş belası başında olacak dersine çalış ama okul hayatini mahvetme ) nacizane :):)

Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
Maliye
Çok teşekkür ederim bende böyle düşündüm tek sıkıntı kpss ye dair bilgim yok merkezi atamalar nereler maaşlar çalışma sistemi , Bden mülakatla alanlar nereler ? Hiçbişey bilmiyorum bu siteyi de yeni buldum.okul dersleri bile zor gidiyor .İnsan okul biter bitmez en iyisini başarmak istiyor kuzenim Guyu kazanınca(3.5sene sonra tabi) niye ben yapmıyım diye gaza geliyorsun mezun olur olmaz kazanırım diye saçmalıyorum işte

LUFFY

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İşletme
GUY için giriyosan hiç girme A ya gir kpss p3 e al iyi bi puan dhmi ye atan 5500 maaşını al.. guy gibi maliyedekilerle aynı işi de yapmazsn hem:D

Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
Maliye
DHmi bu kadar yüksek mi maaşı çok şaşırdım ben hiç bişey bilmiyorum ya. Dhmi ye nasıl giriliyor? B deki en iyi maaş veren yer orası sanırım ben B dekileri 2.500 2.800 civarında biliyordum

Calimeroo

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Bende s
Çok teşekkür ederim bende böyle düşündüm tek sıkıntı kpss ye dair bilgim yok merkezi atamalar nereler maaşlar çalışma sistemi , Bden mülakatla alanlar nereler ? Hiçbişey bilmiyorum bu siteyi de yeni buldum.okul dersleri bile zor gidiyor .İnsan okul biter bitmez en iyisini başarmak istiyor kuzenim Guyu kazanınca(3.5sene sonra tabi) niye ben yapmıyım diye gaza geliyorsun mezun olur olmaz kazanırım diye saçmalıyorum işte
Bende senin gibiydim forumlara başlık acardim nedir ne değildir alan çalıştım binbir hevesle p3 çalıştım aman başaracağım aman birde çalışırken meslek beğenmezsin şunu olacam bunu olacam diye sonra bir kaç mülakata girince her işe razı hale geliyorsun o yüzden heyecanını çok iyi anlıyorum ama dusunme hiçbir şey alabilecegn en yüksek puanı almaya çalış şuanda tek yapacagn ders çalışmak

Calimeroo

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Benim en büyük hatam okulda dersleri üstten almak oldu sadece iki ders bıraktım son seneme okula bile gtmedim sınavdan sınava şimdi düşünüyorum da degdimi keşke daha çok eglenseydim okul bitince bol bol vakit oluyormuş KPSS denen aptal sinava. Sen yinede dersini çalış bunu yanlış anlayıp kendini full eğlenceye verme :kptmya:sadece dengeyi iyi yakala ders çalış ama hayatından odun verme .. meslek tek dusunme yazılı bir Kpss kursuna sistemli çalış yeterli zaten işin içine girdikçe insan öğreniyor herseyi

Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
Maliye
B ye mi çalışayım arkadaşlar o zaman zaten murat dersanesine gidiyorum okulla birlikte. Denemeler kötü geliyor tarihte sıkıntım var varmat daha iyi

Calimeroo

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
B ye mi çalışayım arkadaşlar o zaman zaten murat dersanesine gidiyorum okulla birlikte. Denemeler kötü geliyor tarihte sıkıntım var varmat daha iyi
Tarih zamanla oturur bugünlerde yeni başlayan kişilerin denemeleri kötü gelir normal sen çalış yanlış yapmak iyidir akılda kalıyor yaptığın yanlışın doğru cvbi:) b ye gir zaten alana grsen yapamazsn onca ders bir senede hallolmaz kolay gelsin

Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
Maliye
Tarih zamanla oturur bugünlerde yeni başlayan kişilerin denemeleri kötü gelir normal sen çalış yanlış yapmak iyidir akılda kalıyor yaptığın yanlışın doğru cvbi:) b ye gir zaten alana grsen yapamazsn onca ders bir senede hallolmaz kolay gelsin
Çok teşekkür ederim Dhmi aklıma takıldı kaç la alıyor

Calimeroo

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Bu başlıkta kendimi gördüm duygulandım emellerime bakıyorum bugünkü işsizliğe bakıyorum elendiğim mülakatlara bakıyorum vay be bir ömür tükenmiş :agla: Allah im sen buyuksun

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Bu başlıkta kendimi gördüm duygulandım emellerime bakıyorum bugünkü işsizliğe bakıyorum elendiğim mülakatlara bakıyorum vay be bir ömür tükenmiş :agla: Allah im sen buyuksun
Hay senin ızdırabına ,burdada mı kendini bunalıma getirdin

Calimeroo

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Hay senin ızdırabına ,burdada mı kendini bunalıma getirdin
Kanka la eski günler geldi aklıma Sultan hocamda daha 21 yaşında heyecanla ders çalışmak istiyor bende öyleydim o yaşlarda yatağımın başına masa koymuştum uyanır uyanmaz soru çözer sonra kahvaltıya giderdim yaş 27 hala mülakata giriyorum çok yiprandim lan ne beceriksizmisim arkadaş :(:(

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Kanka la eski günler geldi aklıma Sultan hocamda daha 21 yaşında heyecanla ders çalışmak istiyor bende öyleydim o yaşlarda yatağımın başına masa koymuştum uyanır uyanmaz soru çözer sonra kahvaltıya giderdim yaş 27 hala mülakata giriyorum çok yiprandim lan ne beceriksizmisim arkadaş :(:(
Niye beceriksiz olasın kardeşim..yıpratma kendini tek biz degiliz..çogumuz o yaş aralıgında ugraşıyoruz..tamam alana çalışmadım hakimlige ugrastım bende ama hata olarak görmuyorum sende görme ..denedik en azından fırsatları degerlendirdik