kpss a mı özel sektöre devam mı ?? kararsızım yardım fikir öneri lütfen

Konu, 'KPSS A Grubu' kısmında asya_ tarafından paylaşıldı.

1. asya_

asya_ Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    merhaba arkadaşlar ben işletme mezunuyum yaşım 27 mezun olduktan hemen sonra özel sektörde şirketlerde yani muhasebe bölümünde çalıştım şimdiye kadar ama artık bişeyleri değiştirmek kariyer meslek sahibi olmak daha iyi çalışma şartları vb.gibi şeyler düşünüyorum :) bu bağlamda da kpss a ya hazırlanmayı düşünüyorum ama sadece düşünüyorum bir türlü karar veremiyorum içimden bir ses gir şansını dene bırak işi gücü hazırlan bir yıl kurtul şu özelden diyo diğer ses maceraya gerek yok devam et işine kendi yağında kavruluyosun diyo :) ne yapacağıma gerçekten karar veremiyorum fikirlerinizi yazarsanız belki bu kararsızlıktan kurtarırsınız beni şimdiden teşekkürler :acpsnr:

matador.c10 bunu beğendi.
  2. gamvekeder

gamvekeder Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Hazırlan bir yıl, kaybın olmaz.

lacivert bunu beğendi.
  3. asya_

asya_ Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    peki a grubundan girenlerin ( ders yoğunlugunu ve zorlugunu biliyorum ) atanma şanslarının daha fazla oldugunu duydum buna karşılık b grubunun dersleri daha az tabi sizce hangisi ve duyumum doğru mu :)

4. forum hesabım

forum hesabım aslında ben yokum

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    b grubunun dersleri az ama a grubunun ataması daha çok

lacivert bunu beğendi.
  5. asya_

asya_ Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    teşekkür ederim arkadaşlar ah bi de karar verebilsem gözüm korkuyo sanırım gözümü karartmam lazım :krktm:

6. gamvekeder

gamvekeder Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    B grubuna çalış A dan da sabah maliye öğleden sonra kamu yönetimine ağırlık verip çalışabilirsin. Çalışamasanda b grubundan iyi puan alırsan A yı etkiler.

asya_ bunu beğendi.
  7. özgür kar

özgür kar Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    size tavsiyem matematiğe yatkınsanız,bir sene günde 5-6 saat ciddi bir çalışma yapabilecekseniz girin.Ama sıkıntıya gelemem boş zamanlarımda çalışırım diyorsanız kpss ye giren iibflilerin yüzde 95'inin emeğinin boşa gittiğini bilin ve hiç boşa zaman kaybetmeyin.

asya_ bunu beğendi.
  8. asya_

asya_ Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    açıkçası matematikle yıldızım hiç barışmadı anlamıyo değilim hiçbişey yapamıyo falan o kadar değil ama b grubundan bahsediyosunuz sanırım a grubunu etkiliyor mu matematik

9. özgür kar

özgür kar Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    sınava giren çok alım çok az matematikten en az 15 çıkartmalı diye düşünüyorum.En önemlisi hırs.Çalışınca olur ama kpss çok ciddi emek istiyor.Kenarından tutmakla olacak iş değil.

10. asya_

asya_ Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    eğer girmeye karar verirsem bu kararsızlıktan kurtulup işimi bırakıp hazırlanmayı düşünüyorum ama dediğiniz gibi emeklerin boşa gitmesi de var bu korkutuyo beni

11. gunay ozturk

gunay ozturk silence 35

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    bence a cok zor ve zahmetli bende girmeyi düşündüm sonra vazgeçtim hem özelde çalışıp hem de dersaneye gittim b için sonra sınav gunu geldi sına va gec kaldım 76 aldım 2012 de.2 yıl geçti hiç dersaneye gitmedim tekrar b gurubuna çalıştım 2014 te de 83 aldım ama ben mart ayında çalışmaya başladım ve ozeldeki iştende ayrılmadım gümrük olmadı mubasirlik olmadı bende infaz koruma ya başvurdum mülakatı geçtim atama haberi bekliorum ve cezaevi ortamında beni neler beklıor hiç bilmıorum.demem o ki mat iyiyse ve çalışmaya erken baslarsan b den yüksek puan alırsın benim görüşüm hemde bi işte çalışabilirsin ama a grubu için işten arılmak sart(çok uzun bi açıklama oldu:))

12. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    Muhasebecıysen smm olma yolunda gıtmen daha mantıklı artık... her yere mulkata bakıyor. bu konuda kendıne guvenıyorsan gır sınava bu yıl olmaz dığer yıl guy u kazanırsın.ya sonrası??

13. asya_

asya_ Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    arkadaşlar fikirleriniz için çok teşekkürler öncelikle günay bey inşallah olur ve inşallah iyi bir göreviniz olur ama a grubundan atanma imkanı daha fazlaymış işinize yerleştikten sonra (inşallah) tekrar deneyip bu kez a dan umarım başarabilirsiniz bunu bende düşünmüştüm ama a grubundan ihtimal daha fazlaymış meğer a grubuna çalışmaya karar verdim :)

cenk arkadaşımın smmm önerisi malesef bana uzak çünkü bi büroda çalışmak mükelleflerle uğraşmak hakkaten benim yapacağım iş olmadıgına karar verdim kendi büromu çekip çeviremem yani ona bu yüzden hiç yeltenmedim derseniz ki bir şirkette muhasebede yükselirsin özel sektör acımasız biraz malesef tabi olmayacak şey değil aslında ama uzun süreç ve yine istediğim çalışma saatleri vs. olmayacak kamudaki rahatlık yani bu yüzden de kafam karışık :) işimden ayrılmadan yapabileceğime inansam kesin giricem ama boşuna kendimi yıpratmak da istemiyorum ben kolaya mı kaçıyorum anlayamadım aslında öyle biri de değilimdir ama :)) o yüzden fikirlerinize gerçekten ihtiyacım var

14. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    muhasebeci bir insanın kendine vakit ayırması çok zordur. üstüne birde ders çalışmak ciddi anlamda çok zor.
    Smm alanında deneyin şansınızı.

15. asya_

asya_ Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    peki işi bırakıp kpssye odaklanırsam ?

16. enaz90

enaz90 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    biraktiğin işi 1 yıl sonra bulabilirmsin? işin cokmu iyi onu düşün. yoksa 1 yıl kpss ye ayirsam 2016 temmuzda iş arasam yine bulurmuyum diye düşün. tek kaybin 1 yıl para alamaman olur;)

bide kendine güvenmen lazım bu yola kendine güvenilerek cıkılır artik

asya_ bunu beğendi.
  17. asya_

asya_ Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    işimden ayrılmayı zaten istiyorum aslında ama başka bi iş bulmadan değil tabi iş bulmak maalesef sıkıntılı malumunuz ama olaki olursa tabiki şimdiki işlerimden çok daha iyi olacak hem maddi olarak hem kendime kalıcak zamanım artacak ben denemeye karar verdim ya eylül gibi işten ayrılıp hazırlanmaya başlıcam en mantıklısı bu sanırım umarım benim içinde sizin içinde en iyisi olur umarım arkadaşlar teşekkürler herkese :harika:

gunay ozturk ve enaz90 bunu beğendi.
  18. ibrahimalex

ibrahimalex İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Erciyes Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    A Grubu çok zahmetlidir Ilgi alaka ister. En kıskanç sevgilidir. Eğer ilgini üstünden çeker baska alanlara gözün kayarsa onu aldatmaya kalkarsan affetmez seni.tam tersi onunla iyi gecinirsen sana çok güzel kapılar açar ve b grubuna göre çok vefalidir :) eğer gerçekten a ya hazirlanacaksan ipi hep sağlam tutmalisin süreç uzun ve mesakkatli .dirayetli sabırlı olursan emin ol basarirsin ;) kolay gelsin :) farklı bi açıdan yaklasayim istedim :)

19. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    muhasebeden daha saglam 1 meslek olarak hangı sektoru dussunuyorsun merak edıyorum.satıs da kota tutmadı mı kapının onune koyarlar.hızmet sektorunde 2 sıkayet aldın mı ık senı arar,ne oluyor dıye? lıman ısletmelerınde ygm olarak calıssan daha cok streslı smmm ye göre.sen once calıscaksan 1 ozel sektorde konumunu belırler.onunu gorebılecegın huzurlu yasayacagın,ben goremıyorum emeklılık 60 yasından once yoeaahk :) :) 27 yasında da a grubuna asılmak baya ozverı gerektırır..dene ıstersen sonuclarını bende cok merak edıyorum :)

20. eyzün_

eyzün_ Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi

öncelikle a grubu ciddi emek ister. fakat bizler iibf mezunuyuz ve a grubu bizim alanımız. ilerde pişman olmak istemiyorsan bir yıl otur çalış derim hatta bir an önce karar verip şimdiden ufak ufak çalışman gerek. ben 32 yaşındayım aklımın başıma gelmesi için can sıkıcı tecrübeler edinmem gerekti. bir yıl bütün hayatımı durdurup a grubu çalıştım ben bu yaşta buna cesaret ettiysem sen mutlaka yaparsın. biraz cesaret sen diğerlerinden farklısın çünkü bi iibf'lisin :) :)

lacivert ve asya_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş