KPSS A REFERANS(TORPİL)

arkadaşlar 2 aydır a grubuna çalışıyorum ama bi arkadaşım ''bu işler için torpil olmazsa olmaz, torpilin yoksa b grubuna çalış 2 side olmaz sonra üzülürsün'' filan dedi. sizce de torpil olmazsa olmazı mıdır a grubunun? b ninde alımları azaldı bilemiyorum ne yapacağımı?

advanced22

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
arkadaşlar 2 aydır a grubuna çalışıyorum ama bi arkadaşım ''bu işler için torpil olmazsa olmaz, torpilin yoksa b grubuna çalış 2 side olmaz sonra üzülürsün'' filan dedi. sizce de torpil olmazsa olmazı mıdır a grubunun? b ninde alımları azaldı bilemiyorum ne yapacağımı?
a grublarında torpil yoktur onun adı referans olmuş refaransın yoksa çok aşırı fark edilebilir yani puan yüksekliği bilgi birikim yani anlayacağın sıradan vatandaşsan zor ama ilgili puan türünden iyi puanın var bilgi birikim etiketinde iyiyse olur ama 100 kişilik alıma çağırırlarsa 5 katı misal 500 kişi sende sıralamada misal 300 üncüysen referans şart ama sıralamada ilk 50 iysen bide mülakatta diğer adaylardan bilgiolarak fark yaratabiliyorsan vede allah yardım ederse torpilsizde kazanabilirsin allah yardımcın olsun

dengbej

Yeni Üye
Gelir uzman yrd.'na girmek o kadar zor değil bence, iyi hazırlanırsan olabilir diye düşünüyorum.

Sedat

% 100
Mücadele Grubu
çok alım yapan yerlerde sansın daha yüksek ama az kişi alım yapan yerlerde tanıdık lazım bu gerçek ama bi de şu var sen eğer Kurum sınavlarını geçebilecek yeterliliğe gelirsen bi tane kurum yok baya bi sınav acılıyor birinden biri olabilir. ama Ankarada Oturuyorsan daha iyi olur malum git gel baya para

Kardeş torpilsiz giren binlerce insan var merak etme özelliklede yüklü derecelerde alım yapan GUY ve Vergi Müfettişliğine o yüzden çalışmayı bırakma senin arkadaşın senin moralini bozar çalışma der ama kendi harıl harıl hazırlanıyordur belki hiç bilemezsin .

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
100 kişilik aklımda ilk 20 deysen Şansın var Guy da vay de ilk 30 olabilir yoksa işin çok ama çok zor.

Cobainize

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Şu torpil konusuna takılanlara üzülüyorum artık, ben defalarca elendim başlarda çok öfkelensem de sonraları alıştım, bu alışmak bana bir rahatlık hatta güç verdi diyebilirim, sonrasında düşündüklerimden çok daha iyi bir yere atandım, atananlara şahit oldum,
ASLA TORPİLİ, REFERANSI FİLAN DÜŞÜNMEYİN
ENERJİNİZİ BOŞA HARCAMAYIN