KPSS A ve TORPİL

Konu, 'KPSS A Grubu' kısmında gfbmo tarafından paylaşıldı.

1. gfbmo

gfbmo VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İktisat
    Arkadaşlar geçen sene b ye hazırlanmıştım ama içimde hep a yıda denemek vardı bu senede a ya hazırlanıyorum daha doğrusu hazırlanmaya çalışıyorum çünkü forumlarda okuduklarım ve çevremde duyduklarım içimdeki isteği köreltiyor öncelikle kendime güveniyorum her türlü sadece puan üstünlüğü göze alınsa yaparım(ukalalık olarak algılanmasın kpss=disiplinli çalışma oda bende var) fakat mülakat olayı şuanki hükümetle hiçbir yakınlığımız yok ne görüş ne mezhep ne düşünce anlamında hiç yüksek mevkide bir akrabamızda yok(geçen araştırdım belki bir yarbay albay çıkar onların tanığı olur diye sadece bir polis memuru çıktı:agla:)kyk da düz memurlukta bile bunları gördükten sonra içimdeki istek iyice kırıldı ,mülakata kalır ve onlardan olmadığım için elenirsem takıntılı bir insanım bu durumu çok kafaya takarım yer bitiririm kendimi tecrübeli arkadaşlar ne diyorsunuz bu duruma torpil olmadan çalışmanın gereği yok mu sizce de?

2. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    A grubuna hazırlanmak istemeyişimin tek nedeni. halbuki yapabilecek azmi görüyorum kendimde :(

işletmeci00 ve ekonomist-55 bunu beğendi.
  3. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    arkadaşım eğer bilgine güveniyorsan kendine güvenin varsa asıl bırakma peşini. benim kendime güvenim yok ama ben de bir kez olsun deneyeceğim. şu an ruh halim iyi olsa hemen başlayacağım ama maalesef iyi değil. salak bi tip oldum.
    herkes torpiller girmiyor. bize hocamız anlatmıştı küpeli alakasız bir tipi aldık e adam biliyor napalım aldık demişti. o da şaşırmış kendisinin alınmasına (tipinden duruşundan ötürü) bu tarzda bakmayın mülakatlara bu a grubunda biz bilgiye bakıyorduk sonrasında herkes eşit aynı güçte daha sonrasında referanslar giriyor devreye demişti. ama referans olayını cidden önemsediklerini çok iyi belirtti. bir iki torpilli olsa da onlar sonrasında zaten gümbürtüye gidiyormuş ayrıca cidden bileni kendine güvenen insanı elemek zor demişti. (hocamız önceden müffetişlik yapmış ve mülakatlarda komisyonda oluyormuş)

4. silya1984

silya1984 Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    293
    Aynı durumdayım seninle hiiç önermem yorma kendini torpil özellikle bu hükümetle farklılıklar çoksa elendin gitti

5. sinan46

sinan46 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    278
    Bende askerden sonra sıfır dan başlayıp a yi deneyeceğim. Ptt ihs olarak kalmak istemiyorum. O yüzden oturup hayvan gibi de olsa çalışmak farz..

6. vera

vera Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    278
    acaip torpili olan birini de taniourum ama cocuk mulakatlardan elenip durdu yillarca zorla da olsa uzman yardimcisi oldu tamam torpil donuyor filan ama yapilabilir olunabilir o yuzden ben deniorum siz de deneyin keske deneseydik dememek icin simdi denemek lazim

7. gfbmo

gfbmo VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İktisat
    bu nasıl bir anlayıştır ya getiriyorsan tüm memurluklara getir ya da hiçbirine her şey öğretmenler lehine olur mu bir ülkede ya adamlar ne güzel puan üstünlüğüne göre atanıyor bizde de geçen sene guy mülakatına giren arkadaş vardı herkes beklerken ben şu belediye başkanını tanıyorum biri ben şu vekili tanıyorum muhabbeti dönüyormuş adamlar kyk da bile bunu yaptıysa ne denir ki hakkımı yiyen allah ından bulsun.

8. Morningrise7

Morningrise7 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Yıldız Teknik Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    aga isteğini kırmak istemem ama zamanında a dan hazırlanıp sağlam puanlar almış biri olarak torpilsiz zor hemde çok zor ama bellide olmaz bi karambole girersin vmyden torpilsiz girenler oldu arkadaşlarımdan guydanda 0 torpille girenleri tanıyorum ama artık torpil iş çok arttı alımlarda eski havasında değil ama şansını dene derim ki 4 mülakattan elenmeme rağmen yine hazırlanmayı düşünüyorum napalım umut dünyası..

gfbmo bunu beğendi.
  9. mirza mirza

mirza mirza Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adnan Menderes Ünv..
    Bölüm:
    Maliye
    Devesiyle cumaya gelmekte olan bir kişi devesini bağlamadan namazı eda etmek üzere camiiye doğru yol alır bunu gören HZ MUHAMMED(SAV) deveni niye bağlamadın der oda derki ben ALLAH için geliyorum o benim devemi korur.Bunun üzerine Peygamber efendimiz şöyle cevaplar sen deveni bağlada takdir ALLAH'INDIR...hikaye bu karar senin

Keynesian ve elyesailyas bunu beğendi.
  10. deniz candan

deniz candan Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Boğaziçi Ünv.
    Bölüm:
    Maliye

Sayfayı Paylaş