KPSS A'ya nasıl çalışmam gerekir?

Konu, 'KPSS A Grubu' kısmında ilteris2012 tarafından paylaşıldı.

1. ilteris2012

ilteris2012 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Merhaba arkadaşlar. Bu yıl ilk kez KPSS ye girdim ama başarılı olmadım. Okul ile birlikte yürütüyordum çalışmamı o yüzden günde 5 en fazla 6 saat çalışma fırsatım oluyordu. Ayrı zamanda sınavlar olunca konularda ve testlerde geri kalmama sebebiyet verdi. 2016 KPSS ye hazırlanmaya başlayacağım artık. Sizlerden istediğim nasıl daha verimli çalışabilirim? Aldığım 60-65 puanı nasıl 75 puan üzerine çıkarabilirim bu konularda yardımcı olabilmeniz.

Bu yıl ki çalışmam şöyleydi: 1 saat - 1 buçuk saat çalışıp ara vermek 10-15 dakika. Daha çok konulara çalışmak. Test çözümü konu bittikten sonra değil de kitabı bitirdikten sonra yapmaktı. Ara sıra notlar çıkararak çalışıyordum. Okul olduğu için günde en fazla 5-6 saat çalışıyordum.

Bu yıl dershaneye yazılacağım. Dershane ile birlikte nasıl çalışmam gerekir? Başarılı olamadığım için çalışma yöntemimde bir sorun olduğu görüşündeyim. Bu çalışma yöntemini daha verimli hale nasıl getirebilirim? Nasıl çalışmam gerekiyor? Bu konularda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Aynı zamanda matematikten sorunum var. Matematik temelim yok. Matematikten bana yardımcı olabilecek, rahat anlamamı sağlayabilecek(çünkü matematik temelim yok mat2 yi üniversitede 4 yılda verdim siz düşünün :) ) konu anlatım ve soru bankası konusunda da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

2. ümit yldz

ümit yldz Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    klasik olarak bitirmen gereken kaynaklar ki bana kalırsa 2 kere bitirmelisin ilk seferde cozumlerini anlayarak cozmen gerekir ikinci seferde daha hızlı bitirirsin 3 kere cozmek tercih meselesi :))
    4T Maliye
    ferhat yıldız cıkmış sorular + numerus muhasebe
    dönüşüm çıkmış sorular hukuk
    yüksel bilgili ceteris paribüs
    Ayrıca temelin varsa evde de halledebilirsin cok takıldığın konularda internetin elinin altındaysa hemen hemen bir cok yayının videolarını internetten izleyip konu eksikliğini gidebilirsin matematik içinde aynı şey geçerli internette videolardan soru cozumlerinden konuları kavrayabilirsin. tabiki cok eksiğin varsa dershane tercihine de saygı duyarım. ve konu calıştığın kaynakları değiştirmemeni öğreniririm aynı kaynak üzerinde tekrar edersen kalıcılığı artar. sadece tavsiyedir :))

Tülin Gital, Nazlı Şahin ve yldrm bunu beğendi.
  3. yldrm

yldrm Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    benim de tavsiyenize ihtiyacım var arkadaşlar aynı dertlerden muzdaripimm..:( b ye hazırlanmştm 80 aldım maalesf umut yok yani.2016 alan düşünüyrm ama b den de temelim oldu ona da yüklenmek istyrm her ikisini birlikte yapabilir miyim , alan için nasıl çalışmalıyım ders ders mi tecrübeli arkadaşlar çalışma metotlarını yazarsa sevinirim.kaynak olarak da tam olarak neleri tavsiye edersiniz?

betül t ve okuokuoku bunu beğendi.
  4. oflinekpss

oflinekpss Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Iktisat zeynel dinler cikmis sorular
    Maliye 4t
    Muhasebe Ferhat yildiz numerus
    Hukuk Donusum-657
    Konu anlatim videolari
    Ben bunlardan calistim dersaneye de gitmedim. Puanlarim 80 ustu geldi genelde.Bu saydigim kaynaklari en az 2 kez bitir.En bastan soylim uzun ve yipratici bi calisma olucak senin icin ona gore hazirla kendini kardesim umutsuzluga kapilip birakma calismayi sakın.
    Netleri de soylim yol gosterici olur senin icin kardesim gk 40-9 gy 40-2 iktisat 16-9 hukuk 13-12 maliye 17-11 muhasebe yanlis hatirlamiosam 15-5'ti.Kolay gelsin kardesim..

matador.c10 ve okuokuoku bunu beğendi.
  5. yldrm

yldrm Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    çook teşekkrlr..konu anlatım olarak neye baktın peki mesala iktisattan hukuktan? ve ders ders mi çalıştn yoksa hepsini aynı dönemde mi çalşyrdn çalışma metodundn bahseder misin B de de ii yapmşsın tebrik ederim.Ben de b yi ihmal etmeden alanı da istyrm ve verimli bi çalışma dönemi geçirmek istyrm o yüzden tavsiyelerinze ihtiyacım var..

6. oflinekpss

Ödül Puanları:
    93
    Konu anlatimini sadece videolardan calistim ve not cikarttim ardindan yukarida saydigim kitaplari cozdum.Calisma sekline de gelirsek o herkese gore degisir.Ben ilk maliyeyi bitrdim ardindan muhasebeyi ardinda iktisadi son olarakta hukuku.Ama kendine en uygunu yine sen bilirsin kardesim.Kolay gelsin

okuokuoku bunu beğendi.
  7. oflinekpss

Ödül Puanları:
    93
    B konusuna gelirsekte ben b den sadece tarih ve cogeayfa calistm kardesim.

8. yldrm

yldrm Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    anladımm konu anlatım videolarını online videolarına falan mı üye oldun? çok soru sordmm sanırımm hehehe..:)

oflinekpss bunu beğendi.
  9. deniz candan

deniz candan Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Boğaziçi Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
  10. oflinekpss

Ödül Puanları:
    93
    yok pegemin uzaktan egitimini almistim ben sevmiyorum online dersleri cok bölünüyor ders o sekilde.

11. yldrm

yldrm Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    evet aynenn ben de sevmiyorum çok bölünyr.memnun kaldın mı peki pegemin uzaktn eğitiminden ?

12. oflinekpss

Ödül Puanları:
    93
    iktisadi maliyesi cok iyidi hukukta a.yasa ve idare disindakiler iyiydi ben ticarete ve icra iflasa pek bakamadim ama muhasebe berbatti

13. oflinekpss

Ödül Puanları:
    93
    muhasebe temelin varsa otur ferhat yildizdan calis gerisi bos kardesim

14. yldrm

yldrm Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    tamamm çook teşekkrler..:)

15. thepunsiher61

thepunsiher61 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    kardeşim nasıl çalıştınız nerde çalıştınız evde olmuyo ya uyku ya bilgisayar . ölüyorum resmen çalışırken . iksiri felan yok mu . her geçen gün yaklaşıyo sınav dağ gibi konular.

16. Balans etkisi

Balans etkisi Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Gazi Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Milli kütüphaneye gitmelisin tabi Ankara'da isen:)geçen sene hergün oraya gittim iyikide alana dersaneye gitmedim sabah 9-10 akşam 6-7-8de çıkardım en kötü günde 4-5 saat çalışırdım bazen 8 saat çalıştığımı bilirim haftada bigün izin verirdim kendime.zeynel dinler bence çok ii değil ceteris ondan daha ii karışık çünkü sorular.bi kere zeyneli bi kere ceterisi bi kere 4tyi bi kere ferhatı çözdüm Hukuktanda dönüşümü çözdüm sadece bi iki kere tabi kafadan bazı dersleri eledim icra ticaret kıymetli Maliye'de vergi hukuku muhasebede mali analizin bi kısmı.çalışma şekli olarak konu soru şeklinde gittim Ekim Kasım iktisat muhasebe çalıştım hep sonlara doğru maliye ve hukuğu ekledim şükür 80 üzeri geldi puanlar ama bu gidişle ilanlar bu sene zor Gelicek sanırım.herşeyin hayırlısı..

Muhti bunu beğendi.
  17. S.R

S.R VİP Üye

Ödül Puanları:
    148
    gelir hocam gelir çalışmaya devam.

18. Balans etkisi

Balans etkisi Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Gazi Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    İnşallah daha çalışmaya başlamadım ama başlıcam yavaştan bi yandanda işle zor oluyor bakalım bi guy ilanı gelsede 2 dir giremediğim şu sınava bi girsem:)artık sınava gireceğimi biliyorum en azından:)

19. S.R

S.R VİP Üye

Ödül Puanları:
    148
    Sen yine iyisin. Ben emin değilim girebileceğimden ama girerim herhalde ya :d

Balans etkisi ve thepunsiher61 bunu beğendi.
  20. thepunsiher61

thepunsiher61 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    netlerin kaçtı hocam bu yıl .

Sayfayı Paylaş