KPSS B GURUBU ?

wandering

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
Merhaba hocalarım 2016 da 61 2017 de 62 2018 de 68 puan aldım 2018 de biraz çalıstım umutsuzlk kapladı sizce devam etmeli mi çalısmaya kpss b için sanki hiç birsey yapamamıs gibi hissediyorum kendimi ayrıca işsizim :/
önerilerinize acıgım psikplpjım cok bozuk

Fıratt

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Biraz sıkı çalışırsanız yapılmayacak bi şey değil hocam bu arada gurubu değil grubu olacak

Tbtbtt

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Tr mat ağırlıklı giderseniz neden olmasın
2016 da 78 yapan biri 2018 de ilk 1000 de

wandering

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
Türkçe matematik daha mı agırlıklı diyorsunuz umutsuzım hocaö bi kaç olumsuzlukta ard arda geldi tıkandım kaldım :( 2019 için zaten çalıssamda bişey yok :(

wandering

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
A grubu var onu pek yapabilecegimi düsünmüyorum aile çevre baskısı Allah hepimizin yardımcısı olsun

Cansuuuu

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Bence 2020 için sıkı bi çalışmayla başarı sağlayabilirsiniz
Özellikle matematik ağırlıklı çalışmanızı tavsiye ederim

wandering

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
Hocam is yok beni issiz birakmazlar yeniden ise gir diyorlar marketten ayrilmistim sinav icin

wandering

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
2 ay calisabildim ve gk temelim yoktu bile

Cansuuuu

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Panik yapmayın bence
Daha vakit çok.çalışırsanız akşamları bakabilirsiniz.biraz zor olur ama emek vermedende olmuyo malesef

Tbtbtt

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
İşte çalışacaksanız bile akşamları tr mat bırakmayın akşamları 1 konu halledin hiiç bakmasanız günlük 10 soru çözün zaman çok çabuk geçiyor 2020 ye girince gk çalışsanız yeter

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
T.C CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ MAKAMINA

BAŞVURAN:
T.C :
ADRES :

İİBF bölümleri arasındaki mağduriyeti önlemek adına ortak bir kod ile alım yapılmasını

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümlerin aldığı dersler hemen hemen aynı olmasına rağmen merkezi alımlarda bu fakültelenin bazı bölümlerine yer verilip

bazılarına yer verilmemesi (uluslararası ilişkiler,ekonometri,çeko,kamu yönetimi ) adaletsiz bir durumdur.Örnek vermek gerekirse DHMİ ve TCDD gibi kurumların

merkezi atama kılavuzunda işletme ve iktisat bölümlerine yer vermesine rağmen diğer bölümlere ( kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, ÇEKO vb.) yer

verilmemektedir.Bunca mezunu bulanan bu bölümlerin bu uygulamadan dolayı mağdur olduğu ve mezun sayısı artmakta olduğundan yığılmaların olması büyük bir hayal

kırıklığı yaratmaktadır.Ayrıca söz konusu bu kurumlar "Kamu Yönetimi" nitelik kodunu hiçbir gerekçe göstermeden kaldırmıştır.

Durumun incelenip bu tür haksızlıklarla ortaya çıkan olumsuz durumların giderilmesini, bölümler arası farkın ortadan kaldırılması için

ortak bir kod ile İİBF alımı yapılmasını saygılarımla arz ederim.

cimer yada diğer kurumlara gönderelim arkadaşlar ortak kod ile alım isteyelim ulus ceko ekonometri alım olsa bile bize pastadan pay düşmüyor ortak kod olsun

Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Merhaba hocalarım 2016 da 61 2017 de 62 2018 de 68 puan aldım 2018 de biraz çalıstım umutsuzlk kapladı sizce devam etmeli mi çalısmaya kpss b için sanki hiç birsey yapamamıs gibi hissediyorum kendimi ayrıca işsizim :/
Benim kpss serüvenin 2012 ( ozaman 3. Siniftim ) 60,4 / 2013 60,2/ 2014 (hazırlandım) 74/ 2015 askerdeydim girmedim / 2016 hata yapıp alandan girdim p35 71,7 aldım birşeye yaramadı / 2017 69,6 ve 2018 evde video izleyerek hazırlandım 82.92 aldım . Umudunu yitirme kafanı topla ve planlı bı şekilde çalış bir gün mutlaka olacaktır

Cansıkıntısı1

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
İktisat
Çok sıkı bir çalışma yapmanız gerekiyor. Özellikle matematik halledilmeli diye düşünüyorum. Zaman bol kafaya koyarsanız yaparsınız. Umutsuz olmayın.

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Yerinde olsam denemem. Belki eleştiri olacak kızacsksın ama. Kpss de puanlar ve alımlar böyle giderse ve siz de olağanüstü bir efor ve çalışma olmazsa 80 puanın üzerine çıkamazsınız ve bu durumda vakit öldürmüş olursunuz.
Özelde deneyin derim şansınızı. Aldığınız puanlar çok düşük. Bu seviyeden üst seviyeye geçmek çok zor.

Sözlerim öneri değil kendi görüşümdür

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
maddi sıkıntın varsa ne kadar kafanı verip calışacaksın ki ben olsam senin yerinde önce iş bulurum daha 2020 baya zamanın var matematikten başla istikrarlı calış sadece mat türkçe çalış sınava 8 ay kala falan başla genel kültür ve sonra sürekli tekrar et genel kültürü bu süreç yıpratır insanı ama ne yapacağım demek daha yıpratır bir an önce karar ver Allah yardımcın olsun

Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
planlı ve programlı çalıştıktan sonra bencede başarır benım 2018 puanım harıç diğerleride çok kötü artı gk u hızlı çözmekten 3.selim sorusu , selçuklu sorusu birde buyuk taaruz sorusunu bildiğim halde yanlış yaptım ve bu puanı aldım . kafayı boşalt hedefini belirle sıkı çalış başarı zaten gelecektir..

Ömerasaf

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Marmara Ünv.
Bölüm
Maliye
Bence de Biraz kafa rahat çalışmak gerekiyor. Ben hep stresli girdim sınavlara çevre baskısı coktu okul bitti hala atanamadin falan filan işte.puanlarim 80 83 arasında değişti merkeziden hiç bişi olmadı mülakat sadece gümrüğe girdim oda iyi geçmesine rağmen olmamıştı sonra evlendim farklı bı ilde olduğum içinde sulaleden uzakta hiçbir lafı duymadım olursa olur olmazsa olmaz kpss ye girsem ne kaybederim ki diyip rahat bı kafayla çalıştım 85 aldım 2016da çok şükür atandim..benimde tavsiyem biraz stresinizi azaltin:)