kpss den 90+ almak icin onerileriniz neler arkadaslar???

joker88

Yeni Üye
Arkadaşlar KPSS den yuksek puan için nasill bir plan yapmaliyiz...genel kültüre nasil calisabiliriz

Genel kültür için farklı kaynaklardan bol soru çözmek gerek.bir de mümkün olduğunca hızlı çözülmeli.yaklaşık 30-40 sn.de bir soru.kalan zamanda matematiği rahat rahat çözmeniz için.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Her yiğidin farklı yoğurt yemesi vardır....Derse göre strateji geliştirmek gerekir

Benim zamanında çalışma stratejim belliydi.

Hukuk,olaylarla kişilerle örneklerle ilişkilendirilerek öğrenilir.ezber gerektirmez ancak tekrar gerektiri.çabuk unutulur örneklerle öğrenilmezse.
İktisat;grafikler ve arz,talep,fiyat ,faiz vs arasındaki ilişkiyi ve önemlisi iktisat probleminin ne olduğunu anlama ile çözülür..ezber değil öze inilmeli
Maliye; iktisadın sözel hali bana göre ve az biraz ezber gerektiren hali.devletin,verginin,iksadi görüşlerin önemini anlamak gerekir.
Tarih; tarihi olaylarla öğrenmek gerekir. Bana göre bir tarih kitabı soru çözmeden kere okunur olay olay dönem dönem öğrenilir.
Coğrafya,neden sonuç ilişkisi ile öğrenilir.özellikle ekonomik coğrafya.insan ve dış etmenlerin sonuçları birlikte ele alınmalı.tıpkı tarihteki okuma olayı burada da geçerlidir.
Vatandaşlık; bknz ilk satır.
matematik, bol soru çözme ile
türkçe; çok kitap okuma ile...

rahatlıkla halledilir.

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
B den 91 a dan 85 alan kısı benım gozumde buyuk ıs yapmıstır.Ama bu cok nadır gorulur puanlar.

enaz90

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Kural bir önce nick ini doğru sececen :D sonra foruma girecen :DDD

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
90 olmak bence kolay kpss insanın gözünün büyüttüğü birşey gidipte dershaneye 1 yıl hazırlanmak bence işi sarpa sarmaktan başla birşey değil dershaneler olayı uazatıyor insanların çalışmasının önüne geçiyor nasıl olıyor bu iş diyceksiniz;
dershaneler müfredat üzerinden giderler 1 konu 2 haftada vs. işlenir ee aday nasılsa dershaneye gidiyoruz onunla birlikte işlicez nasılsa mantığına kapılıyor başlı başına hata bence...
Üniversite bitiren birisi ki bu iibf li ise tm cidir yani türkçe matematik temeli sağlandır. olayın genel yetenek bölümünde 1-0 önde başlar...
Tarih coğrafya vatandaşlık bu 3 ders için konu çalışmak şu şekilde olmalı dersler ve konular bölünmeli şu konuya şu gün şu konuya şu gün şeklinde çalışın arkadaşlar max 1 ayda 3 derside bitirmelisiniz sonrasında bol bol soru çözün 2 ay sonra tekrar hepsini baştan sona bitirin sonra yine bol bol soru çözün sınava 2 ay kala tekrar 3 derside baştan sona bitirin bu son çalışma mutlaka yazarak olmalı...

son 1 ay kala eksik konular unutulan konular tekrar edin bol bol deneme çözün

Diyeceksiniz ulan mustor çok biliyordunda sen neden 80 aldın =) ben birçok kez yazdım aslında bunu benim aklımda kpss yoktu arkadaşlar üniversite 2012 21mayısta bitti tecilimi bozdurdum ağustos celpinde askere gitmek için sonrasında o aradada kpss ye çalışayım dedim ajandamda yazıyor 26 mayısta kpss ye ilk siftah yapmışım sınava 42 gün kala =) bu 42 günde tarih coğrafya vat. 2 kez bitirdim 130 sf not çıkardım çok fazla deneme çözme fırsatım olmadı neticede 80.49 aldım biranda kpss içinde buldum kendimi keşke almasaymışım o ayrı tabi şimdi 7-8 aydır özelde çalışıyor olurdum en azından =) yani kpss benim hiç aklımda olmayan birşeydi

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
Kpss'den 90 almanın olmazsa olmazı
KAPASİTENdir
yoksa 90 ve üstü alamazsın

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Kpss'den 90 almanın olmazsa olmazı
KAPASİTENdir
yoksa 90 ve üstü alamazsın
kapasitede önemli tabiki ama örgün bitiren arkadaşlarda az çok vardır diyecem şimdide gerçi sınıfta ne mallar görüyorduk nasıl kazanmış bunlar dediğimiz :D az biraz kapasite az biraz çalışma disiplini diyelim =)

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
70 ten 85 e cıkabılırsın belkı ama 80 den 95 e cıkmak her babayıgıdın harcı degıl bır muddet sonra sureklı aynı hataya dusuyorsun ayrıca ozellıkle tarıh vatandaslık genel kulturde bazen soruların nereden kestırecegını goremıyorsun bunun ıcın genel yetenekte 55-60 arası net yapanlar kulture 50-55 te kalıyor.

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
Hayatını kpssye adayacaksın günde minimum 10 saat ders calışacaksın temmuza kadar hayatını bu şekilde devam ettireceksin

karagulum

Üye
Mücadele Grubu
düzenli çalıştıktan ve kendine inandıktan sonra yapılmayacak şey yoktur bence

m.m.r

Üye
Mücadele Grubu
90+ alanlar forumlara pek takılmaz.Nasıl çalışırlar,boş zamanlarında ne yaparlar,ne yerler ne içerler bilmiyoruz.

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
90+ alanlar forumlara pek takılmaz.Nasıl çalışırlar,boş zamanlarında ne yaparlar,ne yerler ne içerler bilmiyoruz.
valla 90 bilmem ama 100 puan alanın 3. atamayı bekleyip ve o puanla içişleri yazması kafayı yediğinin açık kanıtıdır :D

LUFFY

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İşletme
yoo taklıyrz dostm da her yerde söylmyrz 90+ aldğmızı sonra küfür yiyoz yaw:D