KPSS olmazsa ?

Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İşletme
İİBF'liler olarak büyük çoğunluğumuzun ilk hedefi KPSS.. Ama atanmak kolay iş değil malumunuz. Peki ya KPSS olmazsa?

İşletme mezunuyum. Malesef İngilizcem yok bu konuda kendimi geliştirmeyerek hata ettim. Bankada çalışmayı da bazı sebeplerden ötürü hiç istemiyorum. Zaten bankalara girmek de hiç kolay değil.

Peki KPSS ve Banka haricinde önerebileceğiniz, asgari ücretle başlatmayan, başlatsa bile daha sonra maaşın yükselme ihtimali yüksek olan işler nelerdir? Ankara'da yaşıyorum.

Hem bana, hem de benle benzer durumda olan arkadaşlara fikir verirseniz çok sevinirim..

Eğitim
Lisans
Üni
Kırıkkale Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Acente ve teknik personel yeterlilik sınavına girmiştim ben eylül ayında sertifika aldım. O işe yönelebilirim. Ama benim için son seçenek.

Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İşletme
Acente ve teknik personel yeterlilik sınavına girmiştim ben eylül ayında sertifika aldım. O işe yönelebilirim. Ama benim için son seçenek.
Bu sertifikayı alabilirsek nerelerde çalışabiliyoruz, tam olarak ne iş yapıyoruz? Sizce bir geleceği var mı maaş aralığı nasıl acaba?

baska unıversite oku yada a grubundan asıl. bugün sanofi coca cola bile 40 yasındakı satıs mudurlerını tazmınatla kapı dısı edıyorsa ozelı dusunmen buyuk hata ;)

Eğitim
Lisans
Üni
Kırıkkale Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Bu sertifikayı alabilirsek nerelerde çalışabiliyoruz, tam olarak ne iş yapıyoruz? Sizce bir geleceği var mı maaş aralığı nasıl acaba?
İş sigortacılık olunca maaş aralığı da geniş oluyor. Bir sigorta şirketinin personeli olarak çok yüksek maaşlar alamayız elbette ama kendi acenteni açarsan ve iyi bir çevren olursa epey gelir elde edebilirsin. Benim çok istediğim bir iş değil açıkçası son çare olarak düşünüyorum. Sigortacılık sektörüne ilgi duyan arkadaşlar varsa takip edebilirsiniz. Bankaların sigortacılıkla ilgili birimleri, acenteler, sigorta şirketleri hepsi takip ediyor bunları.
www.segem.org.tr burada yayınlanıyor duyurular.

Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İşletme
baska unıversite oku yada a grubundan asıl. bugün sanofi coca cola bile 40 yasındakı satıs mudurlerını tazmınatla kapı dısı edıyorsa ozelı dusunmen buyuk hata ;)
B grubuna çalışıyorum bu sene alımı olduğu için.. Özel tabii sıkıntı haklısınız..

Eğitim
Lisans
Üni
Kırıkkale Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Hocam bir de bir tanıdık bana tavsiyede bulunmuştu yakın zamanda. Rehber öğretmeni kendisi. Drama sertifikası alırsan okullara drama hocasıyım filan diye gidip etkinliklere öğrencileri hazırladığında onlardan iyi gelir elde edersin işsiz de kalmazsın demişti. Çünkü MEB'in drama öğretmeni kadrosu yokmuş. Bu şekilde iş alıyormuş millet. İlgilenenler için aklıma geldikçe böyle hatırladığım şeyleri paylaşıyım.

S.R

VİP Üye
SMMM, Dershane öğretmenliği.