kpss puanlarla ilgili merak ettiklerim

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında hakan keskinkılıç tarafından paylaşıldı.

1. hakan keskinkılıç

hakan keskinkılıç Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Kilis 7 Aralık Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    mrb arkadaşlar ben işletme 2. sınıfım ve önümde çok uzun bir zaman varken çalışmalara başladım yalnız şuan gk gy çalışıyorum peki ben mesela sadece gk ve gy aldığım puanla hangi kurumları tercih edebilirim?
    ayrıca kaç tür puan alıcam ve hangisini düz memurluk için kullanıcam

2. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    p3 b grubu memurluk için a grubu için puan türü çok:) bende hiçbir şey bilmiyordum hala eksikler var ama böyle soru cevapla anlayamıyor insan. bence önce.ilgili yazıları okuyun kafanıza daha nice gıcık sorular takılacak onları tartışalım çünkü insan görüp emin olamayınca sürekli acaba.diyor. ben oyleydim

"Betimleme tapatalktan bildiriyor."

hakan keskinkılıç bunu beğendi.
  3. hakan keskinkılıç

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Kilis 7 Aralık Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    haklısnız baya bir araştırma yapttım ama yine burdada konuyu açmak istedim benm gibi daha çok eksiği olan arkadaşlarda bilgilensin
    teşekkürler :)

4. baltayasapolanadam

baltayasapolanadam VİP Üye

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    gy-gk yaparsan düz memurluk için(b grubu dediğimiz merkezi atamalar-ptt-gümrük vs. için) olan p3 puanını alırsın işte dostum bir de alan konuları var(iktisat-hukuk-maliye he bir de yds si var) onlar a grubu denilen daha üst düzey memurluklar için onda da 120ye yakın puan türü var her kurum kafasına göre şu puana göre atıyorum müfettiş yardımcısı falan alıyorum diye ilan açar sende puanın yeterse ona da başvurursun ama onlar çetrefillidir kurum ayrı bir sınav daha yapar sonra mülakat falan filan

5. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    tabiki iyi yaptınız herkes bildigince cevap verir ama aklımda kalmıyor benim:))) ondan dedim. uyuz bi durum anlasilmiyor:) alan dusunmuyorsaniz benden tavsiye size istediğiniz şehri ve kurumu tayin edin daha kolay.gidiyor o zaman:)

6. hakan keskinkılıç

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Kilis 7 Aralık Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    aslında A grubundan araştırdığım kadarıyla atanma çok ama çok zor en iyisi düz memurluk diye düşündüm şuanda onun için çalışmaya başladım gk gy en azından 2 yıl sonra girdiğimde 87 üstünde bir puan alırsam çok iyi olur tabii ne olacağını bilmiyoruz yarın ama yinede tedbir almak lazım :)

7. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    hep diyorum yine diyeceğim ama b planiniz olsun. ya olmazsanizi garanti altına alın . Allah yardımcınız olsun süreç.zor bol bol tarih kitabı okuyun :)

8. hakan keskinkılıç

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Kilis 7 Aralık Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    haklısnız zaten her zaman bir B planım var dediğim gibi yarın ne olacağını bilmiyoruz şuan bankarla irtibat halindeyim 2 bankayla görüştüm bir aracı sayesınde hatta bankada çalıştım çaycı olarak tatilde onlarda okul bitince gel demişlerdi memurluk olmassa bankaya giricem ama hiçbir zaman memurluğun peşini bırakmıycam HEPİMİZİN HAKKINDA HAYIRLISI NEYSE O OLSUN İNŞALLAH :)

betimlemeツ bunu beğendi.
  9. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    b grubu ıcınde a grubu ıcınde gy gk gereklı ama okulda hazır okuyorken alan calısmanız daha onemlı ogrenın ezberlemeyın ve gk gy alana gore daha kolaydır sonraya bırakın derım alanınızı gercekten ogrenırsenız dıl puanıda alırsanız alan dıaha kolay artık merkezıden b kadrolara atanmak hayal olmaya yakın merkez atamada kurum kalmadı gıbı dahada ıcınden cıkan olabılır her atama donemı bırı merkezı dısına cıkıyor yanı mulakatla alım yapıyor lısteye gırsenız de mulakatı gecmek cok zorluyor b grubunda ama a alımlarına calısan sayısı daha azdır ve alanınız ıcın yolun basındayken okulda ogrenırsınız alan calısın gk gy zaten cok daha kolay olacaktır alanınıza gore sıze tavsıyem alanınızı ıyı ogrenmenız ve mezun olana kadar yabancı dılınızıde gelıstırıp yds ye sık sık gırmenızdır. sık sık test edın sınavlarla kendınızı dusuk yuksek bakmayın kendınızı sınav yapın b ıcın sadece calısırsanız 2 yıl sonrası ıcın bosa calısmıs olabılırsınız memleketımızde sınav sıstemlerı cabuk degısıyor bosa calısmıs olmayın ama alan sınavları bakıdır hep olacaktır nacızane tavsıytem sıze puan turlerı sızı su anda coık baglamaz kurumlar bazen p47den alır bazern p35den sız elınızden gelenı ardınıza koymayın gerısı kendılıgınden gelır.

Sayfayı Paylaş