KPSS Sistemi Sil Baştan

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında rngl tarafından paylaşıldı.

1. rngl

rngl HEYHAT! Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    Yeni uygulama ile toplu sınav kaldırılacak. Her bakanlık kendi sınavını yapacak. Kamuda ilk defa görev alanlar atandıkları yerde en az 3 yıl görev yapacak.
    Hükümet, kamuya eleman alımından, memur tayinlerine k adar birçok konuyu içeren değişiklik için düğmeye bastı. İlk etapta Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sistemi değiştirilmesi gündeme geldi. 17 Aralık operasyonu ile birlikte ortaya çıkan devlet içindeki paralel yapı tartışmaları kapsamında KPSS sınav sorularının da bu yapı tarafından sızdırıldığı iddiaları ortaya atılmıştı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Devlet Personel Başkanlığı bu iddiaları araştırmak ve yeni bir sınav sistemi getirilmesi için çalışma başlattı. Pazartesi günü yapılan Bakanlar Kurulu'nda da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik bu konuda bir sunum gerçekleştirdi.
    Edinilen bilgilere göre, KPSS sistemi sil baştan değişecek. Toplu sınav ve alan sınavları yerine her bakanlık kendi sınavını yapacak. Soruların sızdırılması ihtimaline karşı yeni tedbirler alınacak.
    Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere dezavantajlı bölgelere atanan memurların kısa süre içinde tayin istemelerinin önüne geçilecek. Bunun için, kamuya ilk defa atanacaklar 3 yıl geçmeden başka bir yere tayin isteyemeyecek. Yapılacak önemli bir düzenleme de kurumlar arası nakil ve atamalar konusunda olacak. Bu tip nakil ve atamalara sınırlama gelecek. Herhangi bir kurumda göreve başlayan kişinin sadece bir kez kurum değiştirme hakkı olacak.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/egitim/151646.aspx

2. yuppi26

yuppi26 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    78
    Bölüm:
    İşletme
    Bakanlıklar sınavını ayrı ayrı yapınca sorular sızdırılmayacak mıymış ?

3. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    yaa bu sene için geçerli mi bu durum ?2.5 ay kaldı sınava?O durumu araştırıyorum da bi yerde haber göremedim henüz..

4. vahican85

vahican85 Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    63
  5. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Selam Vahi kardeşim nasılsın?Haberi görüyosun dimi yani bana da öle geliyo ki son kpss 2014 te olacak bu sene ki sınav iptal edilemez de çünkü haftaya başvurular başlıyo artık 2014 e-kpss ye başvurular başlamıştı zaten bizi de dahil etmek zorundalar sınavla 2014 kurumlarına..Bunlar hükümetin başını işgal ettiler nası olsa,dediklerini de her zaman yapıyorlar,kaldırırlar kpssyi de bilmemneyide, şaşırmam sözlüyle(torpille)alırlar milletide bi güzel..Yazık yaa,yazık günah yani milletin emeğine,aklına,bilgisine..Yazıkk

6. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    Arkadaş o bu değilde kpss atamalar ile ilgili bir olumlu haber alamayacak mıyız biz harbiden ne bahtsız bir dönemmiş arkadaş. Hadi şimdi gelde mücadele et ne azim kaldı ne istek. İnsandaki çalışma isteğini de öldürdüler helal sana Türkiyem...

7. yuppi26

Ödül Puanları:
    78
    Bölüm:
    İşletme
    Bu yıl uygulamaya geçilmesi mümkün değil. Ama zaten az adaletli olan sistem tamamen adaletsiz bir sistemle yer değiştirecek.

8. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    Sağol kardeşim iyiym çok şükür yuvarlanıp gidiyoruz işte çalışmalar bekleyiş sürüyo ama bitirmeye çalışıyorlar mı bizi ne... Evet haberi okudum ama haber biraz abartılı yayınlanmış sonuçta millet okusun diye. Son alımıa etki edeceğini sanmıyorum ama 2014 için ne getirir bilmiyorum şimdiden kestirmek güç. en sağlıklı bilgiyi yetkili ağızlardan duymak da fayda var. Zaten bunu bakan faruk çelik gündeme getirmiş ondan açıklama duymak lazım. Diğer bir yönüyle şöyle düşünebilirz de eğer her kurum kendi sınavını yapacaksa bu genel kültür genel yetenek ile bizim kadroların bir önemi kalmıyor yani A gurubu alan sınavı soracaklardır. Bizim kurumlara bu da iibf adına iyimi kötü mü kişiden kişiye değişir. Sonuç olarak şunu diyeyim gerçekten iyi şeyler olmuyor ama bilmiyorum suskunlarsayım...

9. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    gene söylenecek çok laf var hadi gene susuyorum...

10. elif-selen-elif

elif-selen-elif İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    63
    Torpil onlemeymis ayristirilan özelleştirilen her sinav daha çok torpile boğulur.sizden almicaz bizden alcaz olayi.hergun birseyin değiştiği yerde çok da sasirmadim acikcasi.

foreverfox bunu beğendi.
  11. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    ........ olsun ...başka da diyecek söz yok

12. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    herşey gönlümüzce olsun.. deyip olayı tatlıya bağlamak isterim.yoksa hiç iyi şeyler yazmıcam zor tutuyorum kendimi

Nanick bunu beğendi.
  13. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    Sadece biz iibf için değil diğer tüm branşlar var merkezi atamada zaten hiç birşey net değil henüz. Düşünmek istemediğim bir gerçek var bu olay 2014 alımını kadroları nasıl etkileyecek hükümet umarım bu planını son alıma yansıtarak kadroları kısmaz.

foreverfox bunu beğendi.
  14. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    susmak en iyisi...........

beterböcek bunu beğendi.
  15. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    kardeşim ağzımı bozmak istemiyorum forumda yaa,çünkü biz sadece kendisini düşünen insanlar değiliz,biz bunların her türlü hile,hurdasını gördük en çok ta bizden sonraki kardeşlerimize, binbir ümitle okullarının bitirenlere yazık olacak aslında,bunlar sayesinde bitirilen bölümler okullar kişisel gelişim sertifika programlarından farksız hale geldi be yaa,,adam bakmıyo ki nedir neyi bitirmişsin ,ünivden ev arkadaşım İstanbul da özelde çalışıyo adamın yanında hiç üniversite,sınav yüzü görmemiş adam var onla aynı işi yapıyo hatta bazı durumlardan arkadaşımdan daha fazla yetkinlik derecesinde avantaja sahip düşünsene bir de bu adama daha çok koyuyo ve adam resmnen dalga geçiyomuş arkadaşımla, - boş boş kaybettiniz senelrinizi diye,o hallere geldik yaa ..Öte yandan bizim binadan,köşedeki markette çalışan bi çocuğu, akranım da sayılır ,belediyeye memur yapmışlar yeni burada seçimden sonra,adam evrakını herşeyini vermiş benle açık açık konuşuyo işe giriş aşamalarını filan ,biz de buralarda sabahtan akşama kadar yardıralım..Yav ne diyim ne söyleyim yaa..Canı çok sıkılıyor insanın,,Ankara da bi eylem yapmamız şart ama şöyle amiyane tabirle bi eşeğin kıçında uçuşan pireler misali değil adam gibi en az 250-300 kişilik katılımla,ben varım yani her zaman,yeter ki herkes te olsun, şöle toplu katılım sağlansın yaa artıkk,bu ne böle..

16. yuppi26

Ödül Puanları:
    78
    Bölüm:
    İşletme
    Bunlara hep sustuğumuzdan...

17. yuppi26

Ödül Puanları:
    78
    Bölüm:
    İşletme
    ARTIK SUSMAYALIM

18. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    Artık yoruldum mu ne... Sağda solda çıkan duyumlardan haberlerden... Arkadaşım diyosun da toplu katılım kimse çıkmıyor işte... bilmiyorum birazcık çalışma azmim var onu da yitirmek istemiyorum bir süre bu haberleri duymadan.

19. army

army Üye

Ödül Puanları:
    8
    lys gıbı yapmıslar. uygulamaya nezaman gecer acaba. ?

20. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    bu reziliikdeğil artık resmen şerefsizlik... Yazık gerçekten bu zihniyeti göremiyor millet hala daha

Sayfayı Paylaş