Kredi ve burs miktarı artıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Başbakan Yardımcısı Arınç, "Kredi ve burs miktarı 2015'te 330 liraya yükseltilecek, yüksek lisans öğrencileri 660, doktora öğrencileri 990 lira alacak" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da sunum yaptığını dile getiren Arınç, Kredi ve Yurtlar Kurumunca yüksek öğrenim gören öğrencilere kredi ve burs verildiğini hatırlattı.

"Bunlarda bu yıl itibarıyla göreceli bir artış yapıyoruz. 2014'te kredi ve burs miktarı aylık 300 lira iken 2015'te 330 liraya yükseltiliyor. Yüksek lisans öğrencilerine 660 lira, doktora öğrencilerine 990 lira ödenecektir" diyen Arınç, Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarındaki öğrencilere sağlanan beslenme yardımının günlük 7 lira 30 kuruştan 2015'te 8 liraya yükseltileceğini söyledi.

Bunların öğrenciler için sevindirici bir haber olacağına yönelik düşüncesini paylaşan Arınç, "Artışları küçük görebilirler ama öğrencilere kredi, burs ve beslenme yardımı yanında yaptığımız bütün sosyal hizmetleri 2002 ile kıyasladığınız zaman bugün geldiğimiz nokta fevkalade yüksek bir artış noktasıdır" diye konuştu.

2. emrahturk21

emrahturk21 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    2002 de ki bursla ne alınıyordu şimdiki bursla ne alınıyor kıyaslamak lazım o zaman artışmı azalışmı anlarız 180 tl burs aldığımda kira 140 tl ydi 280 burs aldıgımda kira 500 tlydi sizce artışmı var ?

lisa bunu beğendi.
  3. vesaire86

vesaire86 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Milleti devlete borçlandırmaktan başka birşey yapmıyorlar. İstihtam sağlamadıktan sonra o adam o krediyi nasıl ödeyecek.

4. gfbmo

gfbmo VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İktisat
    öğrenciyken sevinirdik yükseldi diye acısı öderken çıkıyor şimdi :acpsnr:

kasemandoni bunu beğendi.
  5. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    benım donemımde seneeeeeeee teeeee 2001-2005 donemı kı bana nedense ekstra 2006 yılında da verdıler en son 2006 da 130 tl alıyordum aylık yemesı guzel ama odemesı buyuk ezıyet ımkan varsa almamak mantıklı ama garıban mılletız degılsekte cok para goz cıkarmaz kredı degılmıs gıbı kullanıyoruz maalesef!!!
    ben aynı zamanda ögrenım alırken başbakanlık bursu adı altındada kredı aldım ne zaman yatacagı bellı olmayan garıp odemelı bır burs aldım sukur kı onun odemesı yoktu 2005den sonra ıdı yanlıs hatırlamıyorsam ıptal edıldı sadece bırı alınabılır hale geldı bırını odedım bırını odemedım ama odedıgımde belım bukuluyordu evlendım sagolsun esım odedı unıde yedıgım paraları :D

6. sinoplu

sinoplu Güzel düşün güzel yaşa Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    benim dönemde de ki taaaa 99-2004 arası 15 milyon lira ile başladı sonra 25 milyon oldu en son 120 milyondu aylık 3 ayda bir verilmesi kötüydü
    bende aldım başbakanlık bursu aslında o zaman da ikisinin aynı anda alınması yasaktı ama birini kyk birini Başbakanlık takip ediyordu o zamanlar bilgisayar çağı değil bilemiyorlardı
    hatta bir sene 3 ten fazla alttan dersim olunca kesildi 1 yıl sonraki sene 3 e düşürünce tekrar bağlanmıştı
    başbakanlık ile kredi aynı miktarda olurdu o zamanlarda
    eskiden kredi çok cüzi bir miktarmış Necmettin Erbakan döneminde aylık miktara 2 kez yüzde yüz zam yapılmış ondan sonra biraz döneme göre dişe dokunur sayılacak bir hâle gelmiş bizden önceki 95-96 girişliler öyle diyorlardı zaten onların geri ödemeleri enflasyonun da etkisi ile öyle az oldu ki çoğu tek seferde ödemişler
    hey gidi hey

Sayfayı Paylaş