kul hakkına uymayan %99 u müslüman toplum (!)

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında san marinolu forvet tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. san marinolu forvet

san marinolu forvet VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    68
    birilerinin hakkını yediğini rahatça dile getiren,nasıl torpil yaptırabilirim diye birilerinin bi taraflarını yalayan,referans adı altında yalaklık yapıp işe girenler artık toplum tarafından normal karşılanır oldu.torpil aramayan,emeğiyle,alın teriyle bir yerlere gelmeye çalışanlarda niye torpil yaptırmıyorlar diye enayi,keriz yerine konuluyor.ve tüm bunlar %99 u müslüman geçinen ülkede yaşanıyor.eğer bir parça vicdanı olan varsa şu yazdıklarımdan utanır da torpil yaptırmaktan vazgeçer.insanı kahreden son tecavüz ve yakma olayı da bize gösteriyor ki bu ülkede çok kanı bozuk o.ç var.bence kimlikteki din ibaresi kalkmalı.ben bu ülkede çok az müslüman olduğuna inanıyorum.Allah zalimlere göz açtırmasın!

leyla27, melihmelih, Srpnrc ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. gfbmo

gfbmo VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İktisat
    sözlüklerdeki gibi şimdi gerçek müslümanlık bu değil diyen arkadaşlar doluşur.

melihmelih bunu beğendi.
  3. uludagkamu

uludagkamu Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    278
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Arkadasim düzen torpil düzeni. Bu herkes tarafından kabul ediliyor. Mülakatli alim olduğu sürece insanlar bu yollara basvuracaklar. Bence mulakatli alimlarin minimize edilmesi için ugrasmak gerekiyor. Ancak bu şekilde önüne geçebiliriz.

4. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    öyleleri varvki kimliğinde islam yazdığından habersiz

5. ali20

ali20 Misafir

İslam'la yönetilmiyoruz ki Atatürk ilke ve inkılaplarıyla yönetiliyoruz ! devletin anayasası Şeriat değil ki isviçre medeni kanunu !

çukulatalıpooça, nidal ve lookatsky bunu beğendi.
  6. elyesailyas

elyesailyas VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Niğde Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    arkadaşlar torpile karşıyım diyip en ufak alımda torpil arayışında olan arkaşlar etrafımda dolu Allah bana torpil nasip ettirmesin boğamzımdan bir lokma torpilli yemek geçirmesin .önce kendiimizden başlamalıyız düzen bu ne yapalım dememek lazım bizim rıskımızı rabbim veriyor o torpil yapan köpekler değil

7. baltayasapolanadam

baltayasapolanadam VİP Üye

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    aslında müslümandan ziyade müslüman olduğunu allah'a inandığını zanneden toplum desek daha doğru ee zaten bu topluma çeki düzen versin diye peygamber bile gönderilmiş ama işte yine olan olmuş ne demişler eşşeğe altın semer vursan eşşek eşşektir ne yazık ki bizi de kendilerine benzetti arap toplumu ki giderek daha da benziyoruz

gfbmo bunu beğendi.
  8. lookatsky

lookatsky VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Hocam neden ırkçılık yapıyırsun senin Cezaevlerini Araplar doldurmuyor (ki buradaki eleştirim Araplar üzerinden kendimizi aklamak)

elyesailyas ve mehtap19 bunu beğendi.
  9. lookatsky

lookatsky VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Iyi de birader sen o zaman gaspçıları tecavüZcüleri de sosyolojik yapısına göre mi değerlendiriyorsun.2.si nokta biz şeriat devleti değiliz ki eleştirini Müslümanlık üzerinden yapıyorsun birader yarın millet ne biçim Müslüman ülke içki zina serbest deyince o zaman kızmaman lazım

10. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    resmen rezil bir toplum olduk hertürlü pislik var herkes birbirinin kuyusunu kazma peşinde bir yarışdır gidiyor kimse kimsenin iyiliğini istemiyor başarılı olanlar takdir edilmiyor aşağı çekilmeye çalışılıyor, toplu taşımada olsun trafikte olsun nasıl bir millet olduğumuz apaçık ortaya çıkıyor Bu toplum içinde olmaktan utanıyorum artık

Zeynep ve san marinolu forvet bunu beğendi.
  11. baltayasapolanadam

baltayasapolanadam VİP Üye

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    yok hocam ırkçılık yapmak istememiştim ama kendi aslımızdan benliğimizden çok koptuk onu vurgulamaya çalıştım ve hala sistemli şekilde bu olay devam ettirilmekte osmanlıcılık ümmetçilik palavrasıyla kastım bütün araplar değildir yani sadece onların hem müslüman olup hem de abartı yaşam biçimi görgüsüzlüğünü örnek aldığımızı vurgulamak istemiştim hee bu her toplumda olaiblir ama başlıktan yola çıkarak onları örnek verdim

12. pr_fonda

pr_fonda Üye

Ödül Puanları:
    8
    Bu ülke Atatürk'ün hangi ilke veya inkılabıyla yönetiliyor?
    Devletçilik veya devrimcilik zaten anayasal olarak kaldırıldı.
    Laik bir ülke olduğumuzu söyleyip kendinizi güldürmeyin.
    Elimizde bir Cumhuriyetçilik var o da kurum ve kuruluşlardan başındaki TC den rahatsız olan bir hükumetimiz var.
    Milliyetçilikle kafatasçılığı hala birbirinden ayırt edemeyen bir toplumla iç içeyiz.
    Halkçılık dersen hangi halk? Torpil bulanın başkasını iplemediği, kadın mini etek giydi tecavüz meşrudur diyen yobazlaşmanın yayıldığı bir türlü haksızlığa direnmesini öğrenememiş bir halk mı?
    Kabul edelim bu ülke jet fadıllarla, din ticareti yapanlarla bugünlere geldi. Seçim meydanında taksime cami yapanların salyaları ile birbirimize düştük. Hepimizin işi var ya gül gibi geçiniyoruz ya cami olmazsa olmaz. Kılın arkadaşım namazınızı isterseniz krem peynire tapının ama kabul edin bakanlarımız 'gidin kendinizi yetiştirin diyor'
    Cebinde kursa gitmeye paran var mı? En ucuz dil kursunu karşılayacak paran var mı?
    Bakan 'özel sektöre girin' diyor C.başkanı 'ben herkesi işe almak zorunda değilim ' diyor.Git çalış diyor. Çalışın o zaman haftada en az 6 saat günde en az 10 sat çalışın. Kalırsa dinlenmeye vaktiniz aldığınız 3 kuruş maaşla da kurslara harcayın.
    Maliye bakanı diyor ki ben az memur alacağım. O zaman gider uzman memur oluruz dedik. Gidin bakalım a grubu kursuna en ucuzu 2 buçuk milyar. Üstelik kazanma garantin yok. Hadi 80 puan aldın. E bir de kurum sınavı var. Ankara yollarına düşeceksin. Yol konaklama parası vereceksin.Onu da hallettin bir de torpil bulacaksın yahu. Hele bayanlar. Erkeklerden sıra geliyor mu size?
    Hep sustuk hep hata yaptık. Zulme susan dilsiz şeytandır. 30 yaşına geldim. İyi puanlar da aldım atanamıyorum arkadaşım. Öğretmen olsam kırk kez atanmıştım. Ben kendimi bildim bileli ülkemin bu kadar parçalandığını görmedim. İsmini say desem sayamaz o fotokopi başbakan,cumhurbaşkanı ama bizi 30 etnik gruba böldüler.
    Ama biz susalım neden?
    Ekonomi iyiye gidiyor?
    E benim ekonomim gitmiyor! BEn 15 yaşındayken (çok değil yaaa 15 yıl önce yemin ediyorum) 5 TL ile annem pazara gider sepeti doldururdu şimdi bırak sepetin dolmasını 2 haftada bir pazara gidersek şanslıyız.
    Yollar yapılmış duble duble sanki parası gökten zembille indi yine biz verdik ya.
    Otomobiller varmış,önceden yokmuş bu kadar,bu da ülkenin zenginleştiğini gösteriyormuş diyor badem bıyıklı.Lan sanki yerli malı otomobil kullanıyor. Pazar olmuşuz AB'ye ABD'ye onu bana zenginleşmek diye yutturuyor.
    Benzin dünya standartlarında varil fiyatı 1/3 düştü önce 3krş indirim yapıldı e daha 2 gün önce 5 krş zam yapıldı. O dünya varil fiyatı iniyor ya senin cebine yansımıyor.alıyor onu,onunla senin cari açığını kapatıyor. Bunu da biz borç kapattık diye övünerek için söylüyorlar.
    Esnaf zor durumda ama büyük iş adamları paralarına para katıyorlar. Ne diyor devlet büyükleri(!) en az 3 çocuk. Senin çoğalmanla ilgilenmiyor adam kardeş. Piyasaya ucuz işçi lazım.
    İsterseniz de forumdan uzaklaşın. Çok önemli değil ama birçoğumuz bunun farkında da fişlenmekten ödümüz kopuyor. Üstümüzde bir korku imparatorluğu ama herkes memnun durumundan. Napalım diyor bu sene olmazsa seneye daha çok sınava çalışırım alırım.
    Ben böyle diye diye aşım 30 oldu.

dpuzede, melihmelih, nidal ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  13. lookatsky

lookatsky VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Valla farketmiyor görgüsüzlüğün milleti yok ne yazık ki bizim ülkemizde de hem abartı yaşayan hem kültürel Müslüman veya ateist veya hristiyan yok mu nedense nasıl işlemişse bizim milletin algısına türbanlı jeepleye kafa yorulduğu kadar türbansız jeepleye laf edilmiyor ( not:benim açımdan kimsenin hakkına girilmeden yapılmış malvarlığının nasıl harcandığının bi önemi yok )

14. lookatsky

lookatsky VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Devrimcilil ve devletçilik nasıl kaldırılıyor arkadaş benim bildiğim anayasanın başlangıç metninde var ha katıldıklarım var katılmadıklarım var dediklerine

15. pr_fonda

pr_fonda Üye

Ödül Puanları:
    8
    Anayasada Geçmeyenler: Devletçilik, Halkçılık ve İnkılapçılık.- Atatürk ilkelerinin bir kısmı (devletçilik, halkçılık ve inkılapçılık) ise, 1982 Anayasası tarafından ayrıca ve açıkça bir temel ilke olarak kabul edilmemiştir.

Anayasada Geçenler: Cumhuriyetçilik, Lâiklik ve Milliyetçilik .- 1982 Anayasasının 1 ve 2’nci maddeleri, Atatürk ilkelerinden üçünü (cumhuriyetçilik, laiklik, milliyetçilik), ayrıca kabul etmiştir. O halde bu üç ilke bakımından ortada bir problem yoktur. Bunlar pozitif anayasal temele sahip ilkelerdir.

oflinekpss bunu beğendi.
  16. gfbmo

gfbmo VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İktisat
    iyi de ne abi gerçek müslümanlık kadına araba dahi kullandırmayıp krallar ve eşleri bodrum koylarında bikinili şaraplarını içen suudiler mi doğrusunu yapıyor kadınları otobüsün arkasına erkekleri öne oturtan internetin avrupa yayınlarının yasak olduğu iran mı ırakta insanları müslüman olmaya zorlayan olmazsa öldüren müslüman olmayan kadınları pazarda mal gibi satan işid mi şii camisinde namaz kılan kalabalığın üzerine bomba yağdıran taliban mı insanlara peygaberimiz şiltede yatardı diyip 900 bin liralık araca binen din işleri başkanına sahip ülkemiz mi doğrusunu uyguluyor ne abi gerçek müslümanlık biri bana anlatsın cahilliğime verin.

san marinolu forvet bunu beğendi.
  17. lookatsky

lookatsky VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Ayrıca ve açıkça ele alınmaması demek onların yok olduğu anlamına gelmez bunun gerek görülmediği anlamına gelir çünkü Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlılık kelimesinin geçtiği yerde inkılapçılık ilkesinin olmadığını söylemek doğru yaklaşım değildir hocam( bir nevi evleviyet ilkesi denebilir)

18. lookatsky

lookatsky VİP Üye

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Ya kardeşim senin bir üniversite mezunu olarak yorum yapmanı beklerim dinin bir vicdan meselesi (bireysellik demek standardizasyon yapılamaz demek)olduğunu söyleyip yerçekimi kanunu misali değişmez örnekler beklemek hangi mantığın ürünüdür .yani gercek müslümanlığı merak ediyorsan ilgili kutsal kitabı okursun bir değer bütünü oluşturursun eler bakarsın bunlara kimin uyup uymadığına karar verirsin ama kimse kalkıp başkasına ahkam kesemez.sonra sen nasıl müslümansın içki içiyorsun neden başın açık diyene cevap bulamazsın.yani yemin ediyorum goygoy üzerine ülkemizin üzerine yok.senin bu mantığına göre hiçbir ideolojinin dinin inanışın düzgün örneğini bulamayız.

kasemandoni bunu beğendi.
  19. pr_fonda

pr_fonda Üye

Ödül Puanları:
    8
    Hocam,
    Anayasada işlenmeyen geçici maddeler dahil;
    3 yerde milliyetçilik geçer
    Madde 1- zaten direkt cumhuriyettir denir.
    Laiklik tam 4 kez geçer.
    diğer 3 madde asla geçmez. İnkılapçılık konusunda sadece inkılâp ve ilkeleri doğrultusunda şeklinde yuvarlama bir ifade vardır. Siz buna evleviyet diyorsunuz. Hepsini geçtim. Atatürk ilke ve inkılapları anayasada geçse ne olur ki? Sanki aleni inkılaplar uygulanıyor mu?
    Bana kimse kalkıp da bu ülke Atatürk inkılapları ile yönetiliyor ondan bu haldeyiz imasında bulunmasın. Bu ülke inkılaplarla yönetilmiyor. Benim anlatmak istediğim bu.

oflinekpss bunu beğendi.
  20. gfbmo

gfbmo VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İktisat
    valla dostum tanımadığın biri hakkında ahkam kesme senin tahmin ettiğinden daha inançlıyım biriyim sene 2015 olmuş merak etme araştırıyorum okuyorum asıl benim yazdığım goygoyu yapanlar gerçek müslümanlık ne diyince aç oku diyenler sen anlat diyince cuma da duydukları 3 5 uydurma hikayeyi anlatıp geçiştirmeye çalışanlar.

san marinolu forvet bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş