Kurumdan Kuruma Geçişler

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında betimlemeツ tarafından paylaşıldı.

1. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Arkadaşlar 657den 399a geçme, 399 dan 657 ye geçmeler hakkında bilgiler var ama benim merak ettiğim bekleme sürelerinden ziyada özellikle sözleşmeler arası geçişlerde süre sıkıntısı yok evet de sanki forumlarda puanlar yanmıyormuş gibi bir izlenim yaratıyorlar. yani hopbala yarim haydi bu kuruma geçelim tarzı anlıyorum buda canımı sıkıyor.

örneğin ben tmo dayım -inşallah- dhmi geçiş için tekrar sınava girmem gerekecek değil mi? ben öyle biliyorum.
    diğer örneğimse ben tmodayım ama maliyeye geçmek istedim. bunda da sınava girmem gerekmiyor mu? sanki gerek yokmuş gibi gösteriliyor. merkezide başvurduğumuzda puanı tekrar kullanamıyoruz ki! :S

birde a grubu için sorumu sorayım hepsi bir konuda çıkıversin. peki ben atandım. a grubu puanlar yanmıyor bu cepte değil mi? (bende bir işe yaramıyor çoktan yanık puanlarım :D ) ben sınava tekrar girdim bir mucize gerçekleşti ve yeterli puanı aldım. bir mucize ki kazandım. o zaman şu muvafakat olayı girecek mi devreye? zorluk çıkar mı? kitteysem çıkmıyor tamamda peki 657 için?

şimdiden teşekkürler sevgiler saygılar:)

2. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    bir de şimdi alfada hocanın bir arkadaşa yorumunu okudum. uzmanlık çalışacaksanız maliye yazın demiş. daha kolay mı hazırlanırız acaba orda?
    rahat etmek istiyorsanda iç işleri yaz demiş. kaymakamlık olursa rahat edermiş. tuhaf geldi ne bilim?

3. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    iş yoğunluğu açısından değil kafadan maliye dersini öğrenirsin maliyedeysen tarh tahakkuk falan millet kafa patlatırken 1-0 öndesin ama iş yürü fazla bir şehirdeysen geridesin diğer sorularının cevaplarını bende merak ediyorum.

betimlemeツ bunu beğendi.
  4. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    maliye maliye diyorlar yemin ediyorum maaslari duyunca şok oluyorum vallahi en iyisi alanmis bilemedik

5. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    en güzel nitelendirme kriterin maaşsa evet doğru ama alandan da çalışmanın emeğinin karşılığının bir noktadan sonra olmaması bir noktadan sonra referans (bu fransızlar gerçekten güzel kelimeler bulmuşlar) faktörü giriyor sen kazanmıyorsun referansın kazanıyor :)

6. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    evet referansı yoksa kalıyor dışarda( bir de reverans var) önceden 10kişi alınacaksa 7si referansli oluyordu şu paralelciler mahvetti bizi mülakatlar artacak geçen başbakan hepsini temizleyecez diyordu kurumlarada talimat verdik diyordu. sonra da soruları görüyoruz.

Sayfayı Paylaş