Kurumlara gönderilecek metin lütfen bakınız.

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
Bizler İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunlarıyız. Bildiğimiz üzere Devlet kurumlarımız Memur ihtiyacını Kamu Personel sınavına göre karşılamaktadır. 2012 Kpss Lisans sınavına giren 924.739 adayın yaklaşık 350 bini İİBF mezunudur.

İİBF mezunları olarak kamu kurumlarının GİH (genel idari hizmetler) kadrolarınatalibiz.Gih kadrolarını hak ediyoruz.Kamu kurumları GİH kadroları için bizleri tercih etmelidir.Peki neden İİBF tercih edilmelidir?

-Nasılki ilahiyat din personeli, eğitim fakülteleri eğitimci,tıp fakülteleri sağlık personeli yetiştiriyosa İktisadi ve İdari Bilimler fakülteri de kamuya personel yetiştirme amacında ve hizmetindedir.Eski adımız “Mülkiye Mektebi” olması zaten durumu açıklamaktadır.

-Sadece Gih kadrolarına talibiz, bizler “insana göre işâ€ anlayışında değil “işe göre uzman” anlayışında eğitildik. SH,TH yada eğitim kadrolarına talip olamayız,bunun eğitimini almadık,bizler devlet ,kamu kurumları,kamu tüzüğü ve kamu işleyişini ilgilendiren alanlarda eğitildik. Aldığımız eğitim devlet personeli üzerine hukuk, muhasebe, maliye, vergi, mevzuatlar vs. gibi devlet personelinin bilmesinin gerektiği konulardır. Genel İdari Hizmetler (GİH) kadroları da bu görev, sorumluluk ve mevzuat gerektirdiğinden GİH pozisyonları için Türkiye’de eğitim alan tek fakülteyiz.

-Bizler devlet kadrolarını geçiş amacıyla köprü olarak KULLANMIYORUZ.Zira kadrolarımız diğer fakülte mezunlarına verilmiş bu nedenle kamu kurumlarımız mağdur edilmektedir,çünkü diğer fakülte mezunları gih kadrolarına yerleştikten bi süre sonra ilk fırsatta kendi branşlarına yönelmektedir.Ama Gih kadroları zaten İİBF branşıdır.

-Devlet memurluğu herkesin yapabilceği bi iş değildir, fakültemizdeki eğitime göre bunun için belli bi eğitim,disiplin ve bilgi gerekmektedir.Diğer fakültelerin ders müfredatında olmayan derslerimizi bu yüzden belirtmek gerekir.Zira bu dersleri sadece biz öğrenmekteyiz

İktisadi-İdari Bilimler Fakültesi(iibf) gördükleri bazı dersler ve kodlar
1)Kamu Harcama Hukuku 4459-MALİYE
2)Kamu Hukuku 4431-İŞLETME
3)Kamu Ekonomisi 4421-İKTİSAT
4)Kamu Finansman Politikası 4427-EKONOMETRİ
5)Kamu Maliyesi 4429-ÇALIMA EKO. VE ENDÜSTRİ İLİŞ.
6)İdare Hukuku 4503-KAMU YÖNETİMİ
7)İş Hukuku 4507-ULUSLARARASI İLİŞKİLER
8)Muhasebe 4476-ULUSLARIARASI TİC.VE FİNANS
9)İş Güvenliği Temel Mevzuatı
10)Kıymetli Evrak Hukuku
11)İstatistik
12)Mali Denetim
13)Yönetim Ekonomisi
14)Temel Bilgi Teknolojileri

Kamu işleyişi ve bekası sadece en uygun adaylar tarafından sağlanabilir,bundan dolayı Devlete kamu personel yetiştiren tek fakülte olan İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ mezunları şuan mağdur edilmiştir.Gihler bizim olmalı,bizim hakkımızdır.Diğer bölümlere verilen kadrolarımız bizi mağdur etmiştir.

Arkadaşlar erdem ayaz adlı arkadaşımız yazmış sizce nasıl olmuş bunun gibi 2 tane daha metin olsa tüm kurumlara ve üniversitelere gönderebiliriz.

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
Arkadaşlar düzeltilmesi istediğiniz eklenmesi istediğiniz şeyler var mı ? Yorum yapın konuşalım tartışalım ona göre tam bir metin oluşturalım başka kodları kullanmadan bizi ön plana çıkarıyoruz tamamen

kpsszede

Bu da mı Gol Değil
Forum Yöneticisi
güzel hazırlanmış yazanın emeğine sağlık yalnız insanımızın okuma alışkanlığı kısıtlı olduğu için biraz daha kısa ve öz yazmakta fayda var gibi arkadaşın yazdığı metin üzerinde biraz çalışalım

kpsszede

Bu da mı Gol Değil
Forum Yöneticisi
Bizler İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunlarıyız. Bilindiği üzere Devlet kurumlarımız Memur ihtiyacını Kamu Personel sınavına göre karşılamaktadır. 2012 Kpss Lisans sınavına giren 924.739 adayın yaklaşık 350000 İİBF mezunudur.
GİH kadroları için İİBF mezunları tercih edilmelidir.
Nasılki ilahiyat din personeli, eğitim fakülteleri eğitimci,tıp fakülteleri sağlık personeli yetiştiriyosa İktisadi ve İdari Bilimler fakülteri de kamuya personel yetiştirme amacında ve hizmetindedir.Eski adımız “Mülkiye Mektebi” olması zaten durumu açıklamaktadır.
Bizler “insana göre işâ€ anlayışında değil “işe göre uzman” anlayışında eğitildik.
Bizler devlet ,kamu kurumları,kamu tüzüğü ve kamu işleyişini ilgilendiren alanlarda eğitildik. Aldığımız eğitim devlet personeli üzerine hukuk, muhasebe, maliye, vergi, mevzuatlar vs. gibi devlet personelinin bilmesinin gerektiği konulardır. Genel İdari Hizmetler (GİH) kadroları da bu görev, sorumluluk ve mevzuat gerektirdiğinden GİH pozisyonları için Türkiye’de eğitim alan tek fakülteyiz.
Devlet memurluğu herkesin yapabilceği bi iş değildir, fakültemizdeki eğitime göre bunun için belli bir eğitim,disiplin ve bilgi gerekmektedir.Diğer fakültelerin ders müfredatında olmayan derslerimizi bu yüzden belirtmek gerekir.Zira bu dersleri sadece biz öğrenmekteyiz.
İktisadi-İdari Bilimler Fakültesi(iibf) gördükleri bazı dersler ve kodlar
1)Kamu Harcama Hukuku 4459-MALİYE
2)Kamu Hukuku 4431-İŞLETME
3)Kamu Ekonomisi 4421-İKTİSAT
4)Kamu Finansman Politikası 4427-EKONOMETRİ
5)Kamu Maliyesi 4429-ÇALIMA EKO. VE ENDÜSTRİ İLİŞ.
6)İdare Hukuku 4503-KAMU YÖNETİMİ
7)İş Hukuku 4507-ULUSLARARASI İLİŞKİLER
8)Muhasebe 4476-ULUSLARIARASI TİC.VE FİNANS
9)İş Güvenliği Temel Mevzuatı
10)Kıymetli Evrak Hukuku
11)İstatistik
12)Mali Denetim
13)Yönetim Ekonomisi
14)Temel Bilgi Teknolojileri
Kamu işleyişi ve bekası sadece en uygun adaylar tarafından sağlanabilir,bundan dolayı Devlete kamu personel yetiştiren tek fakülte olan İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ mezunları şuan mağdur edilmiştir.Gihler bizim olmalı,bizim hakkımızdır.Diğer bölümlere verilen kadrolarımız bizi (350bin İİBF mezununu) mağdur etmiştir.

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
şu derslerin karşısındaki kodları anlamadım ben kardeşim ya bi de dersler eksik olmuş daha can alıcı dersler de ekleyebiliriz bi de bence sbf yi de ekleyebiliriz sonuçta aramızda siyasal bilgiler fakultesi mezunları da var bu da etkili olabilir bence. ve tabiki önerim hellofax sitesinden farklı maillerle fazla uyelik acıp fax da yollamak daha once bunu yaptık her yeni uyeye 5 tane ucrestiz hak veriyo

erdemayaz

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
şu derslerin karşısındaki kodları anlamadım ben kardeşim ya bi de dersler eksik olmuş daha can alıcı dersler de ekleyebiliriz bi de bence sbf yi de ekleyebiliriz sonuçta aramızda siyasal bilgiler fakultesi mezunları da var bu da etkili olabilir bence. ve tabiki önerim hellofax sitesinden farklı maillerle fazla uyelik acıp fax da yollamak daha once bunu yaptık her yeni uyeye 5 tane ucrestiz hak veriyo

aslında işin özü şu, bu yazı word dosyasında sol tarafta iibf dersleri , sağ tarafta da bazı iibf kodları yazıyordu ama foruma kopyalarken hepsi karışıyor bu yüzden karışık bi yazı gibi görünüyor

derslerin hepsi eklenmedi, diğer uzun metinlerde iibf dersleriyle eğitim fak. dersleri vardı, hepsini bir verince onların edebiyat kimya derslerinin yanında bizim kamu derslerimiz güzel göze çarpıyordu :)

Başka yazılar da yazabilirim,ama kısa olmuyor işte :) ama aynı bi sayfa tutcak bi yazı yine yazıcam,hem bu tarz bizim sorunlarımızı anlatan hem de taleplerin de olduğu bi yazı olacak...

Gerçi zamanında ramazan ayında Suat kılıça bi yazı göndermiştik ama adam hala almadı bizden

Bu arada şu da var, hangi kuruma gönderilcekse o kurum için ayrı yazı hazırlayalım arkadaşlar ,neden derseniz bazı kurumlar 4001ci,bazı kurumlar hepsinden alıyo,bazıları da 3001ci... bütün rakipleri anlattığımızda çooook uzun oluyor

Bu arada Horoz28 hocam, işini kolaylaştırayım üniversitelerdeki persnel daire başkanlıkları, sekreter vs. gibi bütün devlet ünilerinin adresleri elimde mevcut, etkinlik olduğunda vereyim,bi daha mail adres listesi çıkarmayla zaman kaybetmemiş oluruz

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
erdem hocam Benim aklımda MALİYE GÖÇ idaresi İÇ işleri Üniversiteler ve SGK var kurum olarak başka sizce haziranın önemli kurumu var mı ?

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
elinize sağlık..tam olarak amaç bu zaten.kimseyle kıyas yaa mukayese yada karşılaştırma yapmadan neden iibfli alınmalı sorusuna cevap vermekti.
bana göre bu yazı olmuş.

öce tüm vekillere gönderilecek.
Sayın Milletvekilim olarak başlayıp
üste word belgesi olarak bunu ekleyin.
altına da ne istrseniz gönlünüzden ne geçiyorsa onu yazın yada adınızı soyadınızı yazın.

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
@erdemayaz kardeşim milletvekilleri maillerine nasıl ulaşabiliriiz :) onuda hallettik mi sen maille word dosyasında bana atarsın metni üyelere dağıtımı ben yaparım onlarda bi zahmet mailleri atmaya başlarlar.

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
vekil adreslerini ben vericem size
müsait olursam p.tesi yada salı veririm.aynı gün atılmaya başlanır.

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
Tamam abi üniversitelerin adresleride erdemde varmış geriye bakanlıklar kalıyor ilk milletvekillerine atalım sırasıyla halledelim hedef 500 kişi bakalım ulaşabilirmiyiz o kadar maile

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

ilk olarak buradaki chp li vekillere atın maili.soru önergesi gelmeli mutlaka... @horoz28 Hocam organize et bugün bu işi.

üsteki metni word e yazın.düzenleyin.

Sayın Milletvekilim olarak başlar
altta o üstekleri yazar.

mail e ek olarak eklenecek....her atan maile adını soyadını ve yazmak istediği herşeyi düzgün şekilde yazsın.

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
bunlar tamamı..bütçe üyelerine ayrı atılacak.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU üyesi vekillere 2 şer mail atın arkadaşlar.

lütfen herkes aynı anda başlasın.2 bin üye var sayfa da

1000 tanesi 5 tane eşine, dostuna mail attırsa 5000 mail eder vekil başına

chp soru önergeleri ile gündemi meşgul etme gayretinde zaten.bundan faydalanmak gerekir.

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MHP li vekil adresleri..
Özellikle ALİM IŞIK vekilimize gitmeli.
üstte yaptığımız uyarıyı burada da yapalım
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU üyesi vekillere ayrı önem veriyoruz..
grup başkanvekillerine ayrı önem veriyoruz.

nicknick

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
fax numaralarini yazin da ptt den faks da atalim bayaa pttci var herkes atmali bence :))

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
her vekile tek tek ve grup şeklinde atılacak
faks numaralarıda linklerde var

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Bölüm
İşletme
elinize sağlık. gönderimlere ve paylaşımlara başlayalım.

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Alim IŞIK ve VAHAP SEÇER

Bu vekillere özellikle gitmeli
parti grup başkan vekillerine gitmeli..

her veile tek tek gönderin arkadaşlar..10 aralık görüşmeler başlayacak ona göre gayret edin.

CHP vekillerine tek tek ve grup olarak
MHP vekillerine tek tek ve grup olarak.

AK parti vekillerine neden göndermiyoruz diyenler olabilir. Bu zamana kadar bütçe görüşmelerinden iktidar partisi vekilleri hiç soru önergesi vermemiştir.bu yüzden onlara göndermiyoruz